IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: rafael »

Ka_Wa pisze:Ja wykorzystuję ori halogeny do DRL w IS200 i IS300 (żółta soczewka). Nie przerabiałem w żaden sposób halogenów, zastosowałem moduł świateł DRL - działa automatycznie. Odpalam zapalają się halogeny na 60% nominału żarówki (wartość w pełni regulowana do ustawienia wg uznania - podpinam pod moduł laptopa) przekręcam manetkę świateł halogeny gasną zapalają się postojowe/mijania. Po włączeniu świateł postojowych/mijania halogeny normalnie działają. IS200 jeżdżę z DRL od września zeszłego roku IS300 od maja tego roku - żadna służba nie zwróciła na mnie uwagi a troszkę się jeździ..
Czy mógłbyś powiedzieć jaki moduł zastosowałeś i czy jest dużżżo więcej zabawy żeby podłączyć to pod fog niż pod drogowe. Ew. masz jakieś sugestie co do samego montażu. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: carinus »

Za mało jest tych samochodów na drogach żeby policja się znała i dostrzegła nieprawidłowość.Jak nie razi po oczach to nikt się specjalnie nie przyczepi.
Awatar użytkownika
Ka_Wa
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 10:13
Model Lexusa: IS 200/IS 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: Ka_Wa »

rafael pisze:
Ka_Wa pisze:Ja wykorzystuję ori halogeny do DRL w IS200 i IS300 (żółta soczewka). Nie przerabiałem w żaden sposób halogenów, zastosowałem moduł świateł DRL - działa automatycznie. Odpalam zapalają się halogeny na 60% nominału żarówki (wartość w pełni regulowana do ustawienia wg uznania - podpinam pod moduł laptopa) przekręcam manetkę świateł halogeny gasną zapalają się postojowe/mijania. Po włączeniu świateł postojowych/mijania halogeny normalnie działają. IS200 jeżdżę z DRL od września zeszłego roku IS300 od maja tego roku - żadna służba nie zwróciła na mnie uwagi a troszkę się jeździ..
Czy mógłbyś powiedzieć jaki moduł zastosowałeś i czy jest dużżżo więcej zabawy żeby podłączyć to pod fog niż pod drogowe. Ew. masz jakieś sugestie co do samego montażu. Z góry dzięki.
Stosuje już w 3 samochodzie taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=5422980446

Odnośnie montażu - sam pomysł na DRL w miejscu halogenów podyktowany był problemami z zamontowaniem tego modułu na światłach długich w przedliftowym IS200 (plusy się zamieniają na minusy czy jakoś tak. Nie znam się :crazy: )

Także montaż na halogeny tego modułu jest banalnie prosty. + i - z akumulatora, podpięcie pod żarówki halogenów i sygnał z żarówki postojowej (żeby fogi zgasły jak włączasz postojowe/mijania). Jak masz zenony i opcje auto to też działa z tym modułem. Ciemno zenon-jasno fogi.

Jak będziesz chciał jakieś fotki to pisz.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: boyar »

ja zrobiłem coś takiego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

światło naprawdę daje rade. a problemu homologacji jeszcze nie rozważałem :P
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: endrju1 »

Fotki nie działają.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: boyar »

Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: endrju1 »

tu działają.
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: rafael »

Ka_Wa pisze: Stosuje już w 3 samochodzie taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=5422980446
Odnośnie montażu - sam pomysł na DRL w miejscu halogenów podyktowany był problemami z zamontowaniem tego modułu na światłach długich w przedliftowym IS200 (plusy się zamieniają na minusy czy jakoś tak. Nie znam się :crazy: )
Także montaż na halogeny tego modułu jest banalnie prosty. + i - z akumulatora, podpięcie pod żarówki halogenów i sygnał z żarówki postojowej (żeby fogi zgasły jak włączasz postojowe/mijania). Jak masz zenony i opcje auto to też działa z tym modułem. Ciemno zenon-jasno fogi.
Jak będziesz chciał jakieś fotki to pisz.
Dzięki Ka_Wa, dokładnie taki chciałem kupić ... :ok:
Jeśli masz jakieś fotki, to wrzuć proszę na forum tak dla potomności, może się jeszcze komuś przyda.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: boyar »

taki modul też jest nielegalny w świetle prawa ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Michasio i 8 gości