Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: Miłosz »

Do zrobienia master reset itd , potrzeba vin pod który generuje się kod 96 znaków (w techstream) i dalej pod to generuje się specjalny kod ciska dalej czeka 16 minut i reset wykonany.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: lexus 430 v8 »

Dzisiaj stało mi się to samo , też wyświetla się komunikat i z łaską moge odpalić samochód i najgorsze ze nie reagują centralne zamki od drzwi , a wymieniałem baterie pół roku temu w oby dwóch kluczykach. Co mam zrobić? do serwisu mam jechać czy ktos kto ma sprzęt aby podłączyć i naprawić to ?
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: lexus 430 v8 »

Wymieniłem drugi raz baterie w kluczyku i jak ręką odjal.Swoją drogą to pół roku wytrzymały baterie dziwne..
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: adeq4 »

Taka wskazówka na przyszłość. Z tymi bateriami guzikowymi jest loteria jaką się kupi. Miałem taką sytuację że zaczął mi się spóźniać zegarek kwarcowy. No to pierwsza myśl - wymienić baterię. Kupiłem w centrum handlowym na pasażu baterię, wymieniłem no i zegarek chodził. Po 3 dniach to samo... Oddałem go do zegarmistrza, żeby go zakonserwował przesmarował czy coś. Pan wymienił w nim baterię, przetrzymał go jeszcze dwa tygodnie żeby się upewnić że wszystko śmiga no i zegarek śmiga już rok. Taniej zapłaciłem zegarmistrzowi niż za tą baterię w centrum handlowym. :)

Możesz jeszcze zmierzyć napięcie na baterii, gdy ta jest w pilocie. Ale w czasie gdy masz naciśnięty przycisk na pilocie. Jeśli wahania są duże - wymiana.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: owczar »

Idąc tym tropem to trzeba by sprawdzić wszystkie kostki od smart key. A wystarczy sprawdzić błędy....
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: Adolvo »

trochę czasu już minęło.. i od tej jednej wpadki zaraz po wymianie obu baterii, wszystko jak dawniej..
wszystko działa.. błędów brak..

..i weź bądź tu mądry?.. :dash:
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: DawGad »

Witam. Nie będę zakładał nowego wątku... Problem właściwie podobny, mój GS MK3 nie widzi kluczyka ale... okazuje się że tylko jak jest zaparkowany w podziemnym garażu z innymi samochodami. Na otwartej przestrzenie ten problem nie występuje. Jak wjadę na parking nie potrafię zamknąć/otworzyć samochodu z pilota, jak kilka razy wcisnę przycisk na klamce to w końcu zamknę...
Samochodów w garażu jest 12, ostatnio przybył nowy Renault Captur również z bezdotykowym systemem, może on sieje te zakłócenia, czekam na moment jak samochodu nie będzie. Taka, ciekawa sytuacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re:

Post autor: DawGad »

piasek1985 pisze:U mnie troche kluczyki swirowaly po zakupie auta i wymianie baterii. Pomoglo usuniecie ich i dodanie na nowo uzywajac techstream.
Ja wymieniłem baterie i to nie to, stara miała 2,8V a nowa ma 3,05V. Nie wiem czy usunięcie i dodanie kluczyków coś pomoże, wiem że dzieje się to tylko w jednym miejscu - w garażu.
Na lexusowners wyczytałem że możliwym źródłem zakłóceń może być oświetlenie ledowe, okazuje się że w garażu są ledowe 'ala świetlówki. Tylko jak światło nie świeci to też nie potrafię zamknąć/otworzyć samochodu z pilota.
Obrazek
smyk1974
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2020, o 14:33
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: smyk1974 »

Witam, grzebię w postach ale nie mogę znaleźć wskazówki żeby rozwiązać mój problem.kilka dni temu w jednej chwili przestał działać smart a z nim pilot,centralny zamek (przycisk wlewu paliwa i bagażnik też) szyby (oprócz drzwi kierowcy),oświetlenie, ogólnie auto "nie widzi" kluczyka,dioda immo mruga bez przerwy,mogę odpalić silnik po włożeniu kluczyka,pierwszego dnia wyła syrena przez kilkanaście sekund a teraz i ona dała sobie spokój, byłem u machera od kluczy wszystko sprawdził,wymienił baterię ale nic to nie dało. Mój "ubogi" tis nie wpuszcza mnie do diagnozy immo czy centralnego zamka...zanim pojadę do ASO proszę Was o pomoc...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Jak usunąc błąd "Key is not detected"

Post autor: sandr »

Czasami przyczyną jest… telefon komórkowy trzymany w pobliżu kluczyków (np. w tej samej kieszeni/torebce itp.).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości