Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Koledzy,
Jestem tutaj z wami czas już jakiś, jednakże do tej pory wyłącznie czytając. Przymierzałem się kilka razy do zakupu lexusa, ale z różnych powodów (albo zmiana preferencji, albo "blado wypadające" oglądane egzemplarze, odwlekały tę decyzję. Nadszedł jednak dzień, w którym podczas służbowej podróży do CHF znalazłem GS300 MK3 2006 roku i takowego zakupiłem. Oczywiście auto posiada pewien feler, o którym zaraz napiszę. Zanim jednak zacznę, dodam, że przewertowałem forum i znalazłem kilka mniej lub bardziej przydatnych informacji, ale chciałbym je usystematyzować i uzyskać wiedzę na temat kolejności podejmowanych kroków.

Lexus Gs 300 o którym piszę, nie pochodzi od handlarzy (z placu) tylko został kupiony bezpośrednio od właściciela, nie ma go jeszcze w Polsce, ale myślę, że za 4-5 dni już będzie. Auto było serwisowane najpierw w ASO, potem w wyspecjalizowanym warsztacie i ma na dzień dzisiejszy 220 000 km przebiegu. Ma ważny MKF, i ten fakt skłonił mnie do zakupu, nie mniej ok. pół roku temu właściciel postanowił wymienić aku na nowy. No i już autem nie pojeździł. Immobiliser się "zbiesił".

Przypadłość, z tego co czytałem choćby na forum, występująca w przyrodzie.

Czytałem o następujących możliwościach skomunikowania kluczyka z immo i proszę poprawcie mnie jeśli się mylę:

1) zostawić kluczyk w stacyjce na ok 6 min z włączonym zapłonem?

2) jest procedura (sekwencja czynności) które należy wykonać, przy czym ktoś pisał, że pojawiły się w tłumaczeniu z ang. jakieś przekłamania, dlatego proszę was o podanie prawidłowej.

3) jeśli to nie pomoże, należy wygenerować jakieś kody przy pomocy urządzenia diagnostycznego? Czy da się zrobić to samemu? czy lepiej się za to nie zabierać? Czy jest ktoś na forum kto się tym zajmuje? Chętnie z lubelskiego, lub zapłacę za dojazd i usługę.

Chciałbym zacząć od sposoby najprostszego, a jeśli te nie przyniosą efektu skupić się na sposobie ad 3).
W tamtym tygodniu zamówiłem interfejs diagnostyczny (kabel z programem)
Pozdrawiam i dziękuję, jednocześnie przepraszam że jeden z pierwszych postów i już interesowny.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: muzz »

to ja zapodam linka do tuby: https://www.youtube.com/watch?v=QocuEYNE6KM
tutaj jest wymieniany komputer i dlatego jest konieczność zaprogramowania immo może w Twoim przypadku też ten sposób pomoże...
w skrócie to wkładamy zworkę (tutaj niestety jest pewien problem bo to co jest zaznaczone na kartce chyba nie pokrywa się z tym jak zworka jest wetknięta w gniazdo obd), włączamy zapłon (powinny migać kontrolki od abs, esc i wspomagania), zostawiamy tak na 30minut, wyłączamy zapłon, odpalamy silnik...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Tak z ciekawości. Kupiłeś auto, którego nie da się odpalić?
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Dzięki za film, obejrzałem i zworka podłączona zgodnie ze schematem, tylko na filmie gniazdo pokazane 180 stopni odwrócone w stosunku do kartki lub kartka w stosunku do gniazda ;)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: Miłosz »

Delikatnie mówiąc aż jestem w szoku, że tak łatwo można odpalić i pociągnąć komuś lexa(o ile to nie fake)... podobny trik robiłem z inspekcją olejową w e36, ale przecież to powinna być przepaść technologiczna :D ciekaw jestem czy nie usmaży modułu i czegoś dodatkowo. A co z numerem VIN z modułu ? Nie odłączy nagle auta np podczas jazdy ? W BMW było tak że jak nawaliło jakimiś błędami z immo i były jaja z odpaleniem robiło się w inpa synchronizację ews z dme i latał jak nowy, bez tego żadna taka dłubanina nie pomogłaby. Daj znać jak się pozbędziesz problemu bo ciekawy temat :)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: muzz »

Gość niby mówi, że robił to w różnych lexach od 2005 roku wzwyż. Wiec jakby cos było nie tak to klienci by wracali z pretensjami do niego. O ile to nie fake. Czy łatwo? O ile 30 minut na zapłonie to latwo to tak ;)
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Oczywiście dam znaka jak poszło, jednakże o ile programowanie nowego ecu jakoś mogę sobie wyobrazić na bazie tego filmu, o tyle problem immo kluczyk już nie, ale czas pokaże. Napiszę też do autora i podpytam.
Ciągle liczę na to, że to będzie kwestia wymiany baterii w pilotach. Szwajcar od którego kupiłem auto ma spory park maszynowy i mówiąc krótko, mało czasu by się autami zajmować. Na auto dostałem pisemną gwarancję z zaznaczeniem w/w problemu. Odnosząc się do pytania (zawierajacego nutę ironi afkorse :pijak: ) Owczara - tak właśnie było. Napisze więcej, dzięki podobnemu posunięciu jakiś czas temu ,mam jeden z najładniejszych egzemplarzy s8 d2 pre lift w Polsce...czasem warto podjąć takie ryzyko.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Problem jest większy niż zakładałem na początku...choć można było się tego spodziewać. Auto nie reaguje w ogóle na pilota...tj. da się otworzyć drzwi tylko z kluczyka wkładanego w zamek, ale potem włączają się awaryjne (czyli alarm) mryga kontrolka security...i tyle. nie mogę nic a nic zrobić. Jakieś pomysły?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

pawel27 pisze: Owczara - tak właśnie było. Napisze więcej, dzięki podobnemu posunięciu jakiś czas temu ,mam jeden z najładniejszych egzemplarzy s8 d2 pre lift w Polsce...czasem warto podjąć takie ryzyko.
Ja wolę mimo wszystko kupić auto, które działa, którym mogę się przejechać i sprawdzić. Owszem, raz się uda, a raz nie. Kiedyś kupiłem tak skodę felicie za 1k żeby wozić materiały do remontu mieszkania. Ale w razie czego wtedy na złomie bym za nią wziął 700, a miała nowe opony i akumulator.

Tutaj, było spore ryzyko, ale generalnie to jak hazard ;)

Jeśli chodzi o sam problem, to według mnie domowymi sposobami go nie naprawisz. Czasem wizyta w ASO to ten mniej z kosztownych rozwiązań - ale możliwe, że Szwajcar już tam było i okazało się, że tanio nie było.

Próbowałeś łączyć się prze Techstream? Możliwe, że jest jakiś problem komunikacyjny modułu od immobilisera. Immo jest podpięte do komputera kolumny kierowniczej, który przez gateway lub bezpośrednio komunikuje się z ECU silnika. Zacznij od sprawdzenia czy możesz się połączyć z tym modułem.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: Miłosz »

Ja będę składał zestaw do takich akcji z immo kluczykami itd, ale to po nowym roku ;) Oczywiście na serwisowym programie toyoty.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości