Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

działa, ale za chwilę zamyka go alarm.
Dziś spróbuję sprawdzić bezpieczniki, bo auto jest oddalone od mojego miejsca zamieszkania o dobre 30 km. Będę miał tylko problem z tymi w bagażniku, bo nie moge otworzyć go kluczykiem (nie da się przekręcić) ale spróbuję użyć jakieś smaru do zamku (nie będzie to wd40).
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Daj najpierw wd40 niech spenetruje, a potem jakiś olej. Będzie ok. U mnie tez nie chciała się otwierać ;)
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

sprawdziłem bezpieczniki co do joty, każdy sprawny, brak śladów nadtopień. Bagażnik też otworzyłem. No nic...czekam do poniedziałku na speca z ASO.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Owczar mam jeszcze jedno pytanie:
Instrukcja lexusa wskazuje, iż pod maską po lewej stronie stojąc przodem do silnika znajduje się skrzynka z bezpiecznikami a w niej kluczowe bezpieczniki dla mojego problemu. Widok jednak jest taki (zdjęcie pożyczone): http://s1054.photobucket.com/user/cgree ... 1.jpg.html

Czyli w tym miejscu, w którym powinien być komplet bezpieczników kwadratowych - jest taka szyna. Czy pod ta szyną są bezpieczniki?

Zgodnie z instrukcją są tam bezpieczniki od numeru 48 do 68 a wśród nich 53 (starting system) i nr 60 o mocno rozbudowanej funkcji. Wszystkie o dużym amperażu. Jeśli poszło przepięcie to trafiło na nie, tylko jak to sprawdzić.

EDIT: chyba już doczytałem. To zintegrowane bezpieczniki w jednej jednostce. Trzeba zamówić całość, ale jak sprawdzić czy są wadliwe lub nie, aby nie wydawać pochopnie pieniędzy?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Nie spotkałem się z takimi bezpiecznikami. Przepięcie nie zawsze uszkadza bezpiecznik :/ Niektóre stare sterowniki miały w obowdzie zasilania zenera, który chronił układ przed podłączeniem odwrotnie biegunów. Był jednorazowy, ale wymienialny.
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Fart, wydaje się, że problem rozwiązany. Był magik od alarmów, i rzeczywiście poszła kaseta bezpieczników ze zdjęcia. Auto już pali i działa. Pousuwane błędy i nowych nie wyrzuca. Wszystko działa za wyjątkiem pamięci foteli z jednej i drugiej strony. Jakieś sugestie?

Jeszcze raz dziękuję ci Owczar bo twoje przewidywania były bardzo trafne.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: kapelan78 »

Ja pierdziele, ty masz nerwy żeby nie odpalające auto kupić.. I taka błachostka. I dzięki Bogu że zesłał owczara. Fotele zapewne najpierw je wpisz do pamięci. Trzymając przycisk set przyciśnij 1 aż pipnie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

No to super wiadomość! Ciesze się, że mogłem pomóc :)
pawel27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 paź 2012, o 11:31
Model Lexusa: gs300
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: pawel27 »

Fotele już hulają. Teraz muszę wymienić płyny ustrojowe, filtry i pewnie rozrząd dla pewności. Rewizja hamulców też konieczna. Co do ryzyka...nie bylo duze wbrew pozorom. Dostałem gwarancje na wszystko oprócz tej usterki. Dla szwajcara rodowitego takie zobowiazanie to b. Duzo.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gs300 Mk3 immobiliser, zerknij i pomóż ;)

Post autor: owczar »

Gdyby się okazało ze jakiś moduł jest uszkodzony to koszty byłyby naprawdę duże. Gdyby to był gs430 typ jeszcze może warto ryzykować. Ale dla gs300 których jest sporo to już niekoniecznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości