Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
jimmsonjw
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2016, o 22:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Buren
Kontakt:

Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: jimmsonjw »

Witam, mam takie krótkie pytanie. Mianowicie czy opłaca się w ogóle brać pod uwagę uniwersalną sondę. Z tego co słyszałem to nie zawsze działają jak należy. Jak to jest w :LEXUS: ? Czy ktoś przerabiał ten temat? W zeszłym miesiącu na zegarach pokazał mi się bożonarodzeniowy krzak, i podłączyłem pod komputer w celu identyfikacji tego jakże świetlistego zjawiska. Wyszło na to że błąd P0158 P2197 i że "Obwód sterowania nagrzewaniem sondy lambada (HO2S)niska wartość". Zbyt biedna mieszanka itd. Auto generalnie pali ok. 1L wachy więcej. Ale najgorszy jest brak kontroli trakcji co wg. mnie jest trochę absurdalne, bo w końcu co ma spalanie do przyczepności? No ale cóż nie ja konstruowałem To cudo techniki :P Tak więc jak już pytałem: Czy warto wg. brać pod uwagę uniwersalne sondy (dużo tańsze) czy raczej trzymać się oryginałów. Dodam jeszcze że dotyczy to sondy za Katalizatorem. Pozdrawiam Kuba
Awatar użytkownika
jimmsonjw
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2016, o 22:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Buren
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: jimmsonjw »

Szkoda że sie nikt nie odezwał :/ Kupiłem zamiennik sondy z Denso i niestety nic to nie dało. Dalej świeci jak choinka. Jutro podepnę pod komputer znowu i zobacze co się wyświetli. Mam nadzieje że to nie będzie nic poważnego.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: carsik »

no dobrze, a którą sondę wymieniłeś?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: gmiter »

Może to nie do końca wina sondy tylko mieszanki. Czy nie masz problemów z mocą? Silnik chodzi normalnie? Może jakaś nieszczelność w dolocie lub w wydechu.
Mi w volvo taki błąd się zapalał np jak miałem uszkodzoną uszczelkę pod korkiem wlewu paliwa - dorzucało zbyt dużo oparów przez EVAP - smieszne ale prawdziwie.

Może wiązka gdzieś jest uszkodzona może też być brak masy. Ogólnie jeżeli dobrałeś zamiennik DENSO zgody ze specyfikacją w katalogu DENSO do Twojego silnik ato powinno być ok. Więc sonda prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniona.

Jakie masz korekty długoterminowe?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: owczar »

Ma początek napisz jaki masz błąd i którą sondę wymieniłeś. Znam przypadki, że ktoś np pomylił banki i wymienił niewłaściwą. Unwiersalna denso powinna dzialać jak należy.
Awatar użytkownika
jimmsonjw
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2016, o 22:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Buren
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: jimmsonjw »

No więc tak błąd sondy lambda P0158 usunięty. Natomiast wyskakuje mi błąd temperatury sondy P0051.("Obwód sterowania nagrzewaniem sondy lambda (H02S) Niska wartość.
Sonda którą wyświetlał błąd P0158 to Bank 2 Sensor 2 - czyli os strony kierowcy za katalizatorem.
Awatar użytkownika
jimmsonjw
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2016, o 22:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Buren
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: jimmsonjw »

gmiter pisze:Może to nie do końca wina sondy tylko mieszanki. Czy nie masz problemów z mocą? Silnik chodzi normalnie? Może jakaś nieszczelność w dolocie lub w wydechu.
Mi w volvo taki błąd się zapalał np jak miałem uszkodzoną uszczelkę pod korkiem wlewu paliwa - dorzucało zbyt dużo oparów przez EVAP - smieszne ale prawdziwie.

Może wiązka gdzieś jest uszkodzona może też być brak masy. Ogólnie jeżeli dobrałeś zamiennik DENSO zgody ze specyfikacją w katalogu DENSO do Twojego silnik ato powinno być ok. Więc sonda prawdopodobnie niepotrzebnie wymieniona.

Jakie masz korekty długoterminowe?
Silnik chodzi jak zegarek moc w pełnym zakresie prawidłowa brak falowania obrotów. Właśnie obawiam się że kat może być już zapchany czy coś a sonda nie była przyczyną tylko skutkiem. Teraz wyświetla się bląd P0051. Tak się jeszcze zastanawiam czy niema tam gdzieś bezpieczników czy coś.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: gmiter »

Grzałka sondy może mieć dodatkowy bezpiecznik - w Volvo miałem ale była ona dla dwóch sond więc teoretycznie powinno Ci wywalić bład wszytskich grzałek gdyby sie uszkodził bo wątpie aby każda mogła mieć bezpiecznik.
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: adeq4 »

Na pewno z dobrej strony wymieniłeś sondę ? Tutaj piszą co innego. http://www.clublexus.com/forums/sc430-2 ... -help.html

Spójrz jeszcze na tego pdfa, potwierdza się, że ze złej strony wymieniłeś sondę.

http://www.clublexus.com/forums/attachm ... e-area.pdf
Ostatnio zmieniony 16 lis 2016, o 12:54 przez adeq4, łącznie zmieniany 1 raz.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Sonda Lambda IS250 Dedykowana czy Uniwersalna?

Post autor: muzz »

a te błędy - P2197 i P0158 - nie dotyczą różnych sond na jednym rzędzie?
pierwszy dotyczy bank 2 sensor 1 a drugi błąd bank 2 sensor 2...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości