[IS mkI] Słabe światła, słaba widoczność.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
darkovny
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2016, o 17:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

[IS mkI] Słabe światła, słaba widoczność.

Post autor: darkovny »

Witam wszystkich,

Mam dość obszerny problem z elektryką.Od pewnego czasu zmagam się z problemem ze światłami przednimi. Otóż gdy zakupiłem swojego IS200 wszystko z nimi było raczej ok. Z czasem jednak strumień światła zaczął słabnąć i obecnie muszę wspomagać się światłami drogowymi czy też przeciwmgielnymi. Światła nie sięgają zbyt daleko, a sam strumień światła układa się w literę V, gdzie środek jest bardzo słabo oświetlony, jedynie boki trochę lepiej. Poza tym koniec strumienia światła idącego na boki, przybiera dziwne kolory, widoczne są odcienie niebieskiego, czerwonego. Nie wiem więc, czy wymiana samych żarówek pomoże. W celu dokładniejszego objaśnienia dodam, że posiadam nieoryginalne reflektory Day Light LED, tzn. takie jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/reflektor-day-light-l ... 69215.html.

Sam bardzo szczerze się na tym nie znam, lecz podam tu w podpunktach pewne informację, mogące nakierować kogoś na właściwe rozwiązanie
1. Wcześniej zdarzyło mi się że prawy reflektor nie działał. Dopiero po podniesieniu maski i poruszaniu kablami zaczęło się coś dziać, raz świecił tylko pasek LED, raz tylko ten Ring (czy jak to się tam fachowo nazywa). Dopiero po kombinacji z różnymi ułożeniami kabli, reflektor zadziałał poprawnie. Także, więc może tu jest też jakiś problem z instalacją.
2. Regulacja świateł nie działa. Pokrętło raz się świeci, a jak się je mocniej dociśnie to już nie świeci, czyli coś też nie łączy. Mimo to w obu przypadkach nie działa. Być może światła zostały ustawione w najniższej pozycji i tak już zostało? Czy może samo naprawienie tego problemu (wymiana silniczka czy czegokolwiek) pomoże w moim problemie ze światłami? A może regulacja ta nie współpracuje z moim modelem reflektorów?
3. Kolejny mój problem dotyczy podświetlenia zegarów, mianowicie połowa podświetlenia prędkościomierza wysiadła. I tu moje pytanie, jak się dobrać do tych żaróweczek i jakie one tam wchodzą.

Tak jak powiedział sam nie wiele się na tych problemach znam, także liczę na waszą pomoc, drodzy forumowicze.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości