[Lexus RXII]Windschield deffogin i ogrzewanie przedniej szyb

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Versatis
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2015, o 18:42
Model Lexusa: LS
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

[Lexus RXII]Windschield deffogin i ogrzewanie przedniej szyb

Post autor: Versatis »

Mam wątpliwości do działania elektrycznego podgrzewania przedniej szyby. Po włączeniu przycisku Windschield Deffogin na pulpicie następuje ogrzewanie i rozmrażanie przedniej szyby ale wygląda to na zwykły nadmuch z nagrzewnicy. I trochę czasu trwa. Po dotknięciu szyby w miejscach ścieżek elektrycznych są one zimne. I pytanie. Czy u Was szyba przednia grzeje się od razu i kilkanaście sekund się rozmraża? Czy może np. działa po jakimś czasie np dogrzaniu silnika? Bezpieczniki sprawdzone, nie mogę namierzyć odpowiedzialnego przekaźnika. Dzięki za jakieś info.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Lexus RXII]Windschield deffogin i ogrzewanie przedniej

Post autor: owczar »

Jesteś pewien, że masz grzanie szyby? Ta funkcja nie koniecznie oznacza grzanie, a specjalny tryb climatronica który wymusza włączenie klimatyzacji i odpowiednio kieruje nadmuch. W LS430 szyba grzana jest tylko w miejscu wycieraczek.
Versatis
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2015, o 18:42
Model Lexusa: LS
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [Lexus RXII]Windschield deffogin i ogrzewanie przedniej

Post autor: Versatis »

Zgodnie z opisem modelu podgrzewana przednia szyba jest w RXII montowana w standardzie (tylko o jakim podgrzewaniu mowa). Moja szyba jest podgrzewana elektrycznie bo ma ścieżki widoczne na dole szyby i jej obwodzie. Jak się zrobi cieplej sprawdzę czy dochodzi do szyby prąd bo na razie nie widzę żadnego objawu jej działania. Na pulpicie mam przyciski ogrzewania szyby tylnej/lusterek oraz ogrzewania szyby przedniej. Po załączeniu ogrzewania szyby przedniej uruchamiana jest jednocześnie dmuchawa na szybę. Jednak jest to funkcja niezależna od ustawienia klimatronika szyba/nogi bo włączenie jednej rozłącza drugą.

Podejrzewam, że powinno to działać tak, że spód jest błyskawicznie ogrzewany elektrycznie, a dmuchawa rozprowadza ciepłe powietrze. Szukam tylko potwierdzenia nim zacznę dobierać się do przewodów.

Jak w LS uruchamiane jest ogrzewanie szyby pod wycieraczkami? Bo właśnie to u mnie nie reaguje.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [Lexus RXII]Windschield deffogin i ogrzewanie przedniej

Post autor: owczar »

W LS szyba jest grzana jak silnik się nagrzeje i latem i zimą. Niestety nie wiem jak jest w RX- ale jeśli są spirale to możliwe, że jest też grzana elektrycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości