GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: LinkPL »

Nie kosztuje strasznie dużo, dopytaj ile w serwisie taka usługa ... Widać, że tam jakieś pozomice potrzebne itd ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
dwaero
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 16:50
Model Lexusa: gs300
Skąd:: United K
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: dwaero »

Cześć

Mam mały problem z PCS u mnie w gs300 2005 SE-L

A mianowicie jakiś czas temu wyskoczył mi piękny komunikat, gdy jechałem sobie autostradą - CHECK PCS - no i od tej pory nie działa tempomat. Jest możliwość zmiany trybu tempomatu na 'tradycyjny', no ale nie mogę tego teraz zrobić, ze względu na tę awarię. Przeglądając temat zobaczyłem ten Twój włącznik PCS, którego u siebie nie moge znaleźć. Pod deską, po stronie pasażera jest coś takiego

Obrazek

I teraz pytanie - gdzie fabrycznie powinien być ten wyłącznik i czy wyłączając PCS będę miał możliwość włączenia standardowego tempomatu? W książce zbyt wiele nie ma informacji na ten temat...

Szczerze mówiąc nie chce mi sie jechać z tym na serwis, bo średnio dobrze działa ten radar IMO i jest troche upierdliwy; wolałbym jeździć ze zwykłym tempomatem, a druga sprawa, to z tego co czytałem jest to niemały koszt i nie chce mi sie zbytnio pchać kasy w takie stare auto, bo prawdopodobnie będę je zmieniać w tym roku.
dwaero
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 16:50
Model Lexusa: gs300
Skąd:: United K
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: dwaero »

No to nieźle...
Mi ten komunikat nie przeszkadza, tylko brak tempomatu. Plan jest aby za kilka miesięcy jechać do Polski, ale bez tempomatu to troche kaszana. Jutro tam zajrze i zobacze pod osłoną co słychać, no i pewnie skończy sie na wizycie w Toyocie.
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: Arczi89 »

Jeżeli się nie mylę 55 to twoja zatrzaśnięta prędkość :)
Tak działa aktywny tempomat. Uzywa na bank hamulców gdy musi (palą się stopy itd).
Awatar użytkownika
arszer
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 sie 2016, o 17:13
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: arszer »

wojtekS w żadnym wypadku tego NIE RÓB!!! Jeszcze nie jest za późno, chyba.... (bo o weekendzie wspominałeś).
Skończysz jak ta, no... Hanka Mostowiak:
https://www.youtube.com/watch?v=EgQ0NNXHO48
A jak już rzeczywiście musisz, to się dodatkowo jakimi poduszkami obłóż albo i pierzyną grubą, bo to teraz mówią, że im więcej poduszek tym lepiej. A i pod tyłek podłóż, bo tam chyba też fabrycznej nie ma. A i kask jaki, albo jak nie masz to chociaż garnek duży albo durszlak ubierz.
Ja tak tylko po sąsiedzku zza miedzy ostrzegam.

A tak już na poważnie, to jestem pod wrażeniem...
I zdaj relację albo video z testu wrzuć (może być nawet w durszlaku:))
Pozdrawiam
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: hydrant23 »

Arczi89 pisze:Jeżeli się nie mylę 55 to twoja zatrzaśnięta prędkość :)
Tak działa aktywny tempomat. Uzywa na bank hamulców gdy musi (palą się stopy itd).
nie mylisz się bo tak jest, gdy jedziesz na tempo z radarem auto zwolni do prędkości pojazdu przed tobą i w miarę zmian prędkości pojazdu przed tobą będzie zmieniać prędkość w dół do ok 40km/h (później temp się dezaktywuje) i w górę do prędkości nadanej przez Ciebie (czyli w tym przypadku 55), jeśli zbliżasz się na temp z radarem do auta przed tobą szybko wtedy auto "krzyczy" i hamuje , to samo jeśli ktoś przed ciebie wjedzie zbyt blisko , albo ty za kogoś zbyt blisko wjedziesz , mam lexa z 05/06 więc nie wiem co tam jeszcze dodali i czy auto przed przeszkodą hamuje do zera itp...
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: Arczi89 »

hydrant23 pisze:
Arczi89 pisze:Jeżeli się nie mylę 55 to twoja zatrzaśnięta prędkość :)
Tak działa aktywny tempomat. Uzywa na bank hamulców gdy musi (palą się stopy itd).
nie mylisz się bo tak jest, gdy jedziesz na tempo z radarem auto zwolni do prędkości pojazdu przed tobą i w miarę zmian prędkości pojazdu przed tobą będzie zmieniać prędkość w dół do ok 40km/h (później temp się dezaktywuje) i w górę do prędkości nadanej przez Ciebie (czyli w tym przypadku 55), jeśli zbliżasz się na temp z radarem do auta przed tobą szybko wtedy auto "krzyczy" i hamuje , to samo jeśli ktoś przed ciebie wjedzie zbyt blisko , albo ty za kogoś zbyt blisko wjedziesz , mam lexa z 05/06 więc nie wiem co tam jeszcze dodali i czy auto przed przeszkodą hamuje do zera itp...
Mi tylko chodzilo o zdanie z posta nad moim jako prędkość na lcd miała by pochodzić z radaru czyli auta przed nami. Sam też mam radar. Mam ikone psc ale nie mam wyłącznika i nie wiem czy w końcu jest czy nie. :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: Thorgal1 »

Arczi89 pisze:
hydrant23 pisze:
Arczi89 pisze:Jeżeli się nie mylę 55 to twoja zatrzaśnięta prędkość :)
Tak działa aktywny tempomat. Uzywa na bank hamulców gdy musi (palą się stopy itd).
nie mylisz się bo tak jest, gdy jedziesz na tempo z radarem auto zwolni do prędkości pojazdu przed tobą i w miarę zmian prędkości pojazdu przed tobą będzie zmieniać prędkość w dół do ok 40km/h (później temp się dezaktywuje) i w górę do prędkości nadanej przez Ciebie (czyli w tym przypadku 55), jeśli zbliżasz się na temp z radarem do auta przed tobą szybko wtedy auto "krzyczy" i hamuje , to samo jeśli ktoś przed ciebie wjedzie zbyt blisko , albo ty za kogoś zbyt blisko wjedziesz , mam lexa z 05/06 więc nie wiem co tam jeszcze dodali i czy auto przed przeszkodą hamuje do zera itp...
Mi tylko chodzilo o zdanie z posta nad moim jako prędkość na lcd miała by pochodzić z radaru czyli auta przed nami. Sam też mam radar. Mam ikone psc ale nie mam wyłącznika i nie wiem czy w końcu jest czy nie. :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Z którego roku masz auto?
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Arczi89
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 25 gru 2016, o 21:22
Model Lexusa: GS 300 Prestige +
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Post autor: Arczi89 »

2008

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
dwaero
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2017, o 16:50
Model Lexusa: gs300
Skąd:: United K
Kontakt:

Re: GS MKIII dodanie radaru i systemu Pre Crash

Post autor: dwaero »

Czyli teoretycznie - jeśli odepne ecu od pcs to powinien mi zostać sam standardowy tempomat?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości