GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: ghostmateus »

Seb-GS430 pisze:Logiczne, że różnicy nie szukam na ścianie stojąc przy niej - garaż mamy tu wspólny dla wszystkich mieszkańców, tak więc i miejsca sporo.. :biggrin2:

Ale do sedna.. otóż dosłownie przed chwilą wróciłem do domu i ostatnie dwie godziny poświęciłem tematowi, co następuje takimi skutkami:
- wyregulować się da, nawet się na przejażdżkę wybrałem i uśmiech na pyszczku miałem dość szeroki widząc, że są efekty.. :dance3:
- komputer ma gdzieś czy się da, bo po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu xenony się "samopoziomują" i to dosłownie, czyli wróciły na swoje miejsce (ufając zdrowemu rozsądkowi, który podpowiadał mi, że może coś nie tak zrobiłem - powtórzyłem całą akcję z ustawianiem jeszcze raz i po zgaszeniu i odpaleniu ... wiadomo).. :cenzura: :stary:

Podsumowując - póki co ręcymi sę nie poradzę..
Zastanawia mnie, czy można ewentualnie jakoś oszukać lub totalnie wyłączyć samopoziomowanie, tudzież ustawić w komputerze by nie co wyżej poświeciły hm..
Czyli działa tu tryb auto-poziomowania po odpaleniu? Może komputerowo idzie je podnieść w programie. A Jeżeli nie daje nic zmiana za pomocą śrub w reflektorach to spróbuj zmienić długość cięgien od czujników poziomowania mocowanych na wahaczu. One powinny być regulowane. Spróbuj na tylnej osi spróbuj je nieco skrócić czyli wtedy czujniki powinny widzieć, że tył auta się podniósł i nie co powinny się światła podnieść do góry.
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

ghostmateus pisze: Czyli działa tu tryb auto-poziomowania po odpaleniu? Może komputerowo idzie je podnieść w programie. A Jeżeli nie daje nic zmiana za pomocą śrub w reflektorach to spróbuj zmienić długość cięgien od czujników poziomowania mocowanych na wahaczu. One powinny być regulowane. Spróbuj na tylnej osi spróbuj je nieco skrócić czyli wtedy czujniki powinny widzieć, że tył auta się podniósł i nie co powinny się światła podnieść do góry.
To jest myśl, tylko teraz obawa o to bym ich nie uszkodził.. :biggrin2: Po za tym wzrokowo nigdy nie spoglądałem jak wyglądają, tak więc mam nadzieję że znajdę je od razu zaglądając od dołu na zawieszenie - chyba, że już czarowałeś w tym temacie i możesz zarzucić jakąś wskazówką czego nie robić? :stary:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: ghostmateus »

Seb-GS430 pisze:
ghostmateus pisze: Czyli działa tu tryb auto-poziomowania po odpaleniu? Może komputerowo idzie je podnieść w programie. A Jeżeli nie daje nic zmiana za pomocą śrub w reflektorach to spróbuj zmienić długość cięgien od czujników poziomowania mocowanych na wahaczu. One powinny być regulowane. Spróbuj na tylnej osi spróbuj je nieco skrócić czyli wtedy czujniki powinny widzieć, że tył auta się podniósł i nie co powinny się światła podnieść do góry.
To jest myśl, tylko teraz obawa o to bym ich nie uszkodził.. :biggrin2: Po za tym wzrokowo nigdy nie spoglądałem jak wyglądają, tak więc mam nadzieję że znajdę je od razu zaglądając od dołu na zawieszenie - chyba, że już czarowałeś w tym temacie i możesz zarzucić jakąś wskazówką czego nie robić? :stary:
U mnie nie ma z tym problemu bo w mkII jak ustawisz na reflektorach to tak będzie, choć poziomują się zaraz po odpaleniu i świecą prawidłowo. Przy cięgnach jakieś magi nie ma bo to wygląda jak śruba rzymska. Nie wiem jak w mkIII ale w mkII z tyłu jest tylko jedno cięgno po lewej stronie. Poznasz na pewno bo jest to jedyna rzecz oprócz amora i staba przymocowane do wahacza. I dobrze wyczyść szczotką gwint i penetrantem dobrze spryskaj i powinno się rozkręcić.
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

Zostawie to, aż będzie okazja na podnośnik wjechać lub do pierwszych ciepłych dni bo pozycja leżąca nie jest wskazana przy obecnych temperaturach w UK (2°C-4°C).. :biggrin2:

Jednak mimo wszystko dzięki za wskazówki, mam nadzieję że jak tam nie co podkręcę to faktycznie dokona się widoczna zmiana.. :piwko:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: endrju1 »

A to wysokości nie reguluje się na czujniku przy zawieszeniu, a przy lampach tylko wyrównuje prawą do lewej?
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: thepowerofbeams »

Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (112.31 KiB) Przejrzano 5125 razy
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: Seb-GS430 »

thepowerofbeams pisze:
Bez tytułu.jpg
Sprobuje mimo wszystko kolejny raz, mam nadzieje ze komputer nie powie - "oj nie nie nie, za wysoko ustawiłeś - RESET!" :biggrin2:
Dzięki za zdjecie pogladowe bo na samochodzie tego drugiego pokretla to mozna sobie szukać, nie widać tego.. :piwko:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: thepowerofbeams »

te drugie pokretlo czyni cuda z za nisko swiecacymi swiatlami ☺
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: carinus »

Proponuje w pierwszej kolejności zająć się czujnikiem na tylnej osi.Przechodzę ten sam problem w RX-ie.Cały czas migała kontrolka doświetlania zakrętów.Znalazłem urwane cięgno czujnika.Po założeniu cięgna i wyregulowaniu położenia świateł nadal mam wahania położenia snopa światła.Mam wrażenie że sam czujnik jest uszkodzony i nie pracuje liniowo tylko przybiera skrajne położenia.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS mk3 (2006) - nisko świecące reflektory

Post autor: WojtasIS250 »

To moze ja opisze moje doswiadczenie i problem z AFS. Mianowicie mam GS300 MK3 2005 i juz ustawialem ta sruba swiatla bo swiecily za nisko i po ustawieniu komputer nic mi nie przestawial. Po ponownym uruchomieniu silnika swiatla sie poziomowaly do wysokosci ktora ustawilem. Done.

Druga sprawa to taka, ze ciagle mi sie mruga kontrolka AFS i nie doswietla zakretow. Ponadto czujnik na przedniej osi jest sprawny... czyzby byl drugi na tylniej?????? Przypominam, ze wciaz mi dobrze poziomuje swiatla. Wydaje mi sie, ze czujnik jest zle ustawiony, mam racje? Moze jest odchylony do maksymalnej pozycji w gore lub w dol?!?!
Rowniez zauwazylem, ze jak tylko mam lekko dociazony tyl i np jade po kretej gorzystej drodze to kontrolka AFS sie wylacza a swiatla na chwilke sie baaardzo podnosza i oslepiaja jadacych z naprzeciwka. Po kilku sekundach jak wjade na prosta droge to kontrolka znowu zaczyna mrugac a swiatla sie same obnizaja do normalnego poziomu.

Pomocy bo chyba ocipieje z tymi swiatlami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości