RX 400H mimo hamowania dalej pracuje silnik elektryczny

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Franz
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2017, o 19:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

RX 400H mimo hamowania dalej pracuje silnik elektryczny

Post autor: Franz »

Witam!

Ostatnio dziwnie zachowuje mi się auto...a mianowicie chodzi mi chyba o silnik elektryczny, który mimo wciskania hamulca dalej pracuje ze znaczną prędkością.
Dzieje się tak jak zaczynam wciskać gaz do podłogi i korzystam z pełnej mocy i np po 5-10 sekundach muszę zwolnić bo np. dojeżdżam do ronda to mimo wciskania hamulca czuję, że auto ma dalej ochotę jechać i muszę mocniej hamować, oprócz tego słuchać, że głośno pracuje silnik (wydaje mi się że elektryczny). Dopiero jak już prawie się zatrzymuję słychać jak wyraźnie szybko on zwalnia a cały czas jest odczucie jakby chciał jechać dalej mimo hamowania.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim zachowaniem??
Co to może być?
Ostatnio zmieniony 1 cze 2017, o 23:54 przez Franz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H

Post autor: carinus »

Sporadycznie też czuję ze mimo silnego hamowania układ po chwili lekko odpuszcza,coś jak wyłączenie asystenta hamowania.
Franz
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2017, o 19:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: RX 400H

Post autor: Franz »

ale ja czuję że auto mi nie chce zwolnić tylko mimo hamowania dalej się jakby rozpędza i ma ochotę jechać mimo hamowania i wyraźnie głośno pracuje silnik elektryczny (mimo hamowania nie słabnie jego praca) dopiero prawie jak zatrzymuje się słychać jak raptowanie odpuszcza
emfun
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 21:00
Model Lexusa: RX 400H
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: RX 400H

Post autor: emfun »

To raczej nie silnik a skrzynia CVT. Jest to moim zdaniem normalny objaw. Nie nadąża ona schodzić z obrotami względem silnika.
Franz
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2017, o 19:34
Model Lexusa: brak
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: RX 400H

Post autor: Franz »

dla mnie to ewidentnie jakby silnik elektryczny nie chciał schodzić z obrotów tylko miał ochotę dalej jechać...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H mimo hamowania dalej pracuje silnik elektryczny

Post autor: carinus »

Próbowałeś sprawdzić reakcję skrzyni w trybie B?
Awatar użytkownika
szwed
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:45
Model Lexusa: RX 450h F
Skąd:: Skåne
Kontakt:

Re: RX 400H mimo hamowania dalej pracuje silnik elektryczny

Post autor: szwed »

A u mnie jest tak, ze nie zawsze silnik benzynowy się wyłącza!
Nawet jak jest ciepło i mam wyłączone ogrzewanie to podczas chamowania silnik spalinowy dalej pracuje po zatrzymaniu auta pracuje przez pewien czas i dopiero się wyłącza! I mam wrażenie, ze czasami jest za czuły na pedał gazu i za szybko włącza się silnik benzynowy!
Czy jest to normalne czy jakiś czujnik zaczyna szwankować?!
paullonger
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 29 paź 2016, o 09:40
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX 400H

Post autor: paullonger »

Franz pisze:ale ja czuję że auto mi nie chce zwolnić tylko mimo hamowania dalej się jakby rozpędza i ma ochotę jechać mimo hamowania i wyraźnie głośno pracuje silnik elektryczny (mimo hamowania nie słabnie jego praca) dopiero prawie jak zatrzymuje się słychać jak raptowanie odpuszcza
Mam dokładnie tak samo. Jak nagle przyspieszę (pedal do ziemi) to utrzymują sie te obroty nawet jak zwalniam. Być może jest tak po to zeby miec moment dostepny odrazu podczas dynamicznej jazdy czy cos, nie wiem. Tak czy siak, przestałem się tym przejmować po 10tys. skoro się nic nie urwało ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości