IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Post autor: stachulex »

:klucz: wymien zarowki i wszystko sie okarze :klucz:
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Post autor: czaplon »

dS pisze:żadna mi nie działa, i jest tak już odkąd go kupiłem
a sprawdzałeś czy masz fizycznie poduchy w aucie? Może jak ktoś wymieniał, poodłączał czujki, ewentualnie jakieś emulatory powsadzał i teraz czujki pasów milczą. Kontrolka airbagów działa?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Post autor: dS »

Nie sprawdzałem. Da się to zrobić bez rozkręcania czegokolwiek ? Niby auto przed zakupem było sprawdzane w ASO Warszawa Wola i nic nie mówili że auto po dzwonie i nie ma poduch, a takie coś chyba powinni zauważyć :scratch:
Czy działa kontrolka? Jeśli masz na myśli ze zapala się przy odpalaniu i gaśnie, to tak, działa.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Post autor: czaplon »

dS pisze:Nie sprawdzałem. Da się to zrobić bez rozkręcania czegokolwiek ? Niby auto przed zakupem było sprawdzane w ASO Warszawa Wola i nic nie mówili że auto po dzwonie i nie ma poduch, a takie coś chyba powinni zauważyć :scratch:
Czy działa kontrolka? Jeśli masz na myśli ze zapala się przy odpalaniu i gaśnie, to tak, działa.
Myślę że bez rozkręcenia nie da rady tego sprawdzić. Myślę też że nie ma możliwości żeby 2 żarówki od pasów poszły na raz i to jest przyczyna braku sygnalizacji. Ale niema co od razu panikować, może poprzedni właściciel jeździł bez pasów i sygnalizację w jakiś sposób oszukał?

Zacznij od sprawdzania żarówek sygnalizacji, czujki w pasach, czujki w siedzisku fotela. Pomocny będzie jakiś pochytany elektryk. No i jest jeszcze opcja jakiejś programowej blokady-wyłączenia czujek/airbagów w kompie- ale to już moje tylko domysły - nawet nie wiem czy istnieje taka możliwość.
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS 200 - kontroler pasów bezpieczeństwa

Post autor: ccamillo »

Dorzucę coś od siebie, żeby było w historii :)
U mnie nie działa kontrolka pasów kierowcy, ponieważ w środku zapięcia pasa, pękł plastik.
Z mojego doświadczenia, to kontrolki, które nie świecą się ciągle (np.: podświetlenie), to dość rzadko się przepalają. Druga rzecz sprawdzona na własnej skórze, nie wymieniać żarówek podświetlenia zegarów na zwykłe 12v, lepiej zapłacić więcej i kupić 14,4v.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości