[GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Lex Luthor »

adamsky73 pisze:Okablowanie to najmniejszy problem bo można kupić na allegro za psie pieniądze gotowy zestaw np. do podłączenia szperacza i tam masz wszystko w komplecie - przekaźnik, bezpiecznik, włącznik i kabelki. Wszystko na tyle dobrze opisane że nawet taki leniwy gość jak ja w parę godzin w LS-ie pociągnął instalację
Mozesz rzucic jakas linka do takiego zestawu? Ja jestem kompletnym nietrybem w tych kwestiach, zawsze rzucalem auto mechanikowi ale zaczelo mnie to za drogo kosztowac, a efekty nie byly takie jak chcialem, i od jakiegos czasu sam zaczalem dlubac. W zasadzie to sie ucze, nawet slownictwo srednio czaje :D
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

http://allegro.pl/wlacznik-przekaznik-p ... 08551.html
Taki zestaw spokojnie da radę. U mnie nie było gdzie umieścić dodatkowego przycisku w miejscu fabrycznym, więc ten dodatkowy przycisk mi odpowiadał. U Ciebie można wykorzystać przycisk oryginalny i będzie to kompletnie niewidoczne.
Ja jako sygnał do włączenia i wyłączenia zasilania do przeciwmgielnych wykorzystałem przewód od podświetlenia zapalniczki - dostaje sygnał w momencie włączenia postojówek, więc wszystko zgodnie z prawem
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Lex Luthor »

Dzieki za linke.
adamsky73 pisze: U Ciebie można wykorzystać przycisk oryginalny i będzie to kompletnie niewidoczne.
Tzn gdzies skolowac sobie taki przycisk z europejskiej wersji auta? Niestety u mnie tam jest pusto, zreszta nawet regulacja lusterek jest w innym miejscu.
adamsky73 pisze:
Ja jako sygnał do włączenia i wyłączenia zasilania do przeciwmgielnych wykorzystałem przewód od podświetlenia zapalniczki - dostaje sygnał w momencie włączenia postojówek, więc wszystko zgodnie z prawem
Troche czarna magia dla mnie to zdanie ;) Ale musze temu stawic czola i podejrzewam, ze wielu bedzie musialo. Nie lubie psuc auta w sensie robic nowych otworow itp, wiec jakos najmniej inwazyjnie trzeba bedzie to zrobic.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Wszystko co trzeba znajdziesz na allegro. Nie sa to chodliwe czesci wiec kazdy kto rozbiera mk1 bedzie je mial.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: adamsky73 »

Lex Luthor pisze:Tzn gdzies skolowac sobie taki przycisk z europejskiej wersji auta? Niestety u mnie tam jest pusto, zreszta nawet regulacja lusterek jest w innym miejscu.
Jeśli jest tam wolne miejsce to istnieje duża szansa że Riki będzie miał pasujący przycisk :)
Lex Luthor pisze:Troche czarna magia dla mnie to zdanie ;)
E tam, to tylko źle wygląda przy pierwszym spojrzeniu. Jak się wczytać to wszystko jest proste i logiczne
Lex Luthor pisze:Nie lubie psuc auta w sensie robic nowych otworow itp, wiec jakos najmniej inwazyjnie trzeba bedzie to zrobic.
Przewody u mnie dało się przeprowadzić fabrycznymi otworami i lecą w progach tam gdzie oryginalne przewody. Dodatkowy jest tylko wklejony pod kierownicą ten obciachowy włącznik
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Lex Luthor »

legato97 pisze:Wszystko co trzeba znajdziesz na allegro. Nie sa to chodliwe czesci wiec kazdy kto rozbiera mk1 bedzie je mial.
No blende juz mam, chocby na sam przglad bede zakladal ;) Jestem na razie na etapie elementarza.
adamsky73 pisze:
Lex Luthor pisze:Tzn gdzies skolowac sobie taki przycisk z europejskiej wersji auta? Niestety u mnie tam jest pusto, zreszta nawet regulacja lusterek jest w innym miejscu.
Jeśli jest tam wolne miejsce to istnieje duża szansa że Riki będzie miał pasujący przycisk :)
Riki to znaczy? ;)
adamsky73 pisze: E tam, to tylko źle wygląda przy pierwszym spojrzeniu. Jak się wczytać to wszystko jest proste i logiczne
Nie lubie psuc auta w sensie robic nowych otworow itp, wiec jakos najmniej inwazyjnie trzeba bedzie to zrobic.
Przewody u mnie dało się przeprowadzić fabrycznymi otworami i lecą w progach tam gdzie oryginalne przewody. Dodatkowy jest tylko wklejony pod kierownicą ten obciachowy włącznik
No coz, nigdy nie jest pozno na nauke ;) Poza tym to calkiem fajne zajecie jako relaks ;)
Tez tak sprobuje jak najmniej inwazyjnie. Z tych fotek co wkleil Oliwier to w ogole ja mam tylko regulacje szyb i przycisk remote on/off. Tego pokretla tez nie mam.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Riki to nick uzytkownika, ktory sprzedaje uzywane czasci. Ale on nie ma mk1. Napisz do sebek8888.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Lex Luthor »

Dzieki ;)

Jeszcze jedno pytanie panowie: na allegro niektorzy udzielaja odpowiedzi, ze wersje UK roznia sie od "zwykleych" europejskich umieszczeniem przeciwmgielnych, ze jedne maja przeciwmgielne w klapie (blendzie) a reszta normalnie na zewnetrznych. Prawda to?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Ja mialem normalnie w blendzie...tyl sie nie rozni.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [GS 300 mk1] Tylne lampy przeciwmgielne

Post autor: Lex Luthor »

Ok, napisze dla ogolu, bo moze ktos bedzie mial ten sam problem (a pewnie bedzie mial) co ustalilem i mam zamiar zrobic.
Zwinalem blende w wersji europejskiej. Po przemylseniu paru spraw, doszedlem, do wniosku, ze zaloze ja tylko na przeglad a kable z wlacznkiem puszcze sobie "na chama" z bagaznika do kabiny z jakims przyciskiem, tylko po to zeby mu mignac, ze sa swiatla, i zeby sie odczepil. Nie bede pakowal sie w koszty i rozwalal auta tylko po to zeby raz na rok jakis typ mial z tego powodu radosc. Przeciwmgielnych z przodu nie wiem czy choc z raz uzylem a co dopiero z tylu.
Z tego co mi pare osob mowilo, to facet z takie luzaka nagle sie zrobil ostro czepiajacy, moze go ktos przestraszyl czy co.

W ogole powiedzial mi, ze teraz jak sie ktos spozni z przegladem i nie bedzie ciaglosci, to sie bedzie bulic 5xprzeglad, auto zabieraja na lawete, wioza do wojewodzkiego osrodka i tam robia wszystko a potem wystawiaja rachunek. Jak go pytam, a jak ktos robi skrzynie czy remont generalny i nie zdazy na czas, to mowi, ze to nikogo nie obchodzi. Podobno to od wrzesnia ma wejsc, prawda to?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości