Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Post autor: przemosc »

Wie ktos moze ktora kotke odpiac (prawdopodobnie w klapie bazanika) zeby ten irytujacy dzwiek otwierania/zamykania klapy wylaczyc?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Post autor: carinus »

Zdejmij tapicerkę klapy i wypnij brzęczyk,albo owiń go czymś żeby tylko delikatnie pikał.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Post autor: L3x »

Wiem, że pytanie sprzed kilku lat, ale mam RX 400h i także irytuje mnie ten dźwięk. Odłączyłem buzzer znajdujący się w samej klapie bagażnika. Jest ciszej. Jednak jest jeszcze jakiś buzzer pod maską, ale nie mogę go znaleźć. Ewidentnie Japończykom zależało żeby był ten wkurzający dźwięk :lol: Skubańce domyślili się, że każdy intuicyjnie odepnie wtyczkę od buzzera szukając go w klapie bagażnika. Pod maską jednak postarali się bardziej ukryć, albo ja jakimś trafem nie widzę go, a jest na wierzchu. Na słuch wydaje się, że jest w okolicy skrzynek z bezpiecznikami/przekaźnikami. Czyli pod maską po stronie kierowcy. Pomoże ktoś może w tym temacie?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Post autor: machony79 »

Za pomocą Techstreama można sygnał włączyć lub wyłączyć. Na pewno w NX da się to zrobić i w RX też powinno.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Sygnał dźwiękowu klapy bagażnika - RX300

Post autor: L3x »

Nie mam Techstreama a chciałbym ten dźwięk wyłączyć. Czy wiesz Kolego gdzie pod maską jest ten "pikacz"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości