IS220 Lewy xenon nie świeci

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
michalkiller
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2017, o 22:51
Model Lexusa: IS220
Skąd:: ZAKOPANE
Kontakt:

IS220 Lewy xenon nie świeci

Post autor: michalkiller »

Witam. Otóż spotkał mnie nieciekawy problem. Podczas długiej podróży nocą lewy reflektor (xenon) zgasł i już więcej nie zaświecił. Ogólnie wcześniej miałem taki problem, że nie zawsze po włączeniu świateł mijania żarniki w obu reflektorach się odpalały- czasem musiałem dwa razy przekręcić manetką powtórnie aby xenonowe światła mijania "zajarzyły". Dzisiaj spróbowałem przełożyć żarnik z lewej do prawej i na odwrót. Okazuje się że oba żarniki są sprawne więc dlaczego świeci tylko prawy reflektor... :(
Nie słychać również lewej przetwornicy. Światła drogowe oraz pozycyjne działają prawidłowo. Chciałem sprawdzić bezpieczniki/przekaźniki ale nie mam pojęcia gdzie ich szukać, w internecie również nie znalazłem onformacji o lokalizacji przekaźników/bezpieczników świateł. Czy ktoś z was miał taki problem lub ma pojęcie jak się za to zabrać ? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS220 Lewy xenon nie świeci

Post autor: adeq4 »

Sprawdź czy gniazdo do palnika nie jest wypalone.
michalkiller
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2017, o 22:51
Model Lexusa: IS220
Skąd:: ZAKOPANE
Kontakt:

Re: IS220 Lewy xenon nie świeci

Post autor: michalkiller »

Witam. Ponownie. Sprawdziłem bezpieczniki (każdy reflektor ma swój bezpiecznik 15A po lewej stronie w komorze silnika), prąd dochodzi i wychodzi z bezpiecznika na przetwornice, gniazdo do palnika jest ok. Czyli spodziewać się najgorszego czyli wymiany całej lampy z przetwornicą ?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: IS220 Lewy xenon nie świeci

Post autor: adeq4 »

Całej lampy nie trzeba kupować, wystarczy kupić przetwornicę. Zaś do jej wymiany będzie trzeba rozkleić reflektor lub polutować przewód WN do palnika. Na Twoim miejscu jeszcze pomierzyłbym napięcia na kablach przy samym reflektorze czy po drodze gdzieś się nie gubi. Jakby co to mam taką przetwornicę luźną tylko że z prawego reflektora, trzeba byłoby sprawdzić czy są takie same na stronach.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: IS220 Lewy xenon nie świeci

Post autor: agiless »

Są firmy naprawiające z powodzeniem przetwornice i czasem warto skorzystać.
Nie używałeś przypadkiem zamienników żarników? Czasem przetwornice są mocno kapryśne i kiepski zamiennik potrafi usmażyć mosfeta lub kondensatory w przetwornicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości