Swirujące zamki

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

Swirujące zamki

Postprzez panPrzemek » 28 mar 2018, o 08:13

Cześć, mam dziwny "problem" otóż już od jakiegoś trzeciego mycia samochodu na myjni mając kluczyk w spodniach no i mycia tego samochodu, samochód potrafi się 4, 5 razy zamknąć i otworzyć, słyszę po prostu cztery zamki z każdych drzwi że się zamykają by po sekundzie się otworzyły i tak jeszcze z trzy razy... kuma ktoś coś?
panPrzemek
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Re: Swirujące zamki

Postprzez Phil » 28 mar 2018, o 10:14

Hej, miałem to samo na myjni bezdotykowej już kiklukrtonie. Myślałem że może jak myjką pod ciśnieniem przejachałem po klamce to może sensor jakoś wariuje i zamyka / otwiera auto. Ciekaw jestem czy to słuszna koncepcja..
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez panPrzemek » 28 mar 2018, o 11:31

Też o tym pomyślałem, ale no nie wiem, zamki swiruja nawet podczas mycia kół czy nie wiem maski, chyba, że woda jakoś tam zachodzi no ale tak samo działo by się podczas ulewy na to wychodzi
panPrzemek
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez Phil » 28 mar 2018, o 14:23

Hmm. U mnie raczej było to zawsze zamykanie auta. Tak jakby napór wody na ten gumowy przycisk na klamce był tak duży że aktywował blokadę drzwi. ALe może to być też coś innego, spróbuję potestować przy następnym myciu. Ciekawe czy ktoś jeszcze tego doświadczył.
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez _chris_ » 28 mar 2018, o 19:03

Prędzej jak woda odbija się od blachy i dotyka od strony wewnętrznej klamki :) Zostawcie kluczyk w samochodzie i po problemie ;)
_chris_
Lex user

Model Lexusa: GS 450h

Swirujące zamki

Postprzez kreciq » 30 mar 2018, o 09:08

panPrzemek napisał(a):Cześć, mam dziwny "problem" otóż już od jakiegoś trzeciego mycia samochodu na myjni mając kluczyk w spodniach no i mycia tego samochodu, samochód potrafi się 4, 5 razy zamknąć i otworzyć, słyszę po prostu cztery zamki z każdych drzwi że się zamykają by po sekundzie się otworzyły i tak jeszcze z trzy razy... kuma ktoś coś?
Jestem na świeżo po przeczytaniu instrukcji i piszą tam w uwagach że jeśli kluczyk znajduje się w zasięgu podczas np. mocnych opadów deszczu to woda może działać na sensor dotykowy w klamkach i aktywować układ centralnego zamka. Kilka kroków w tył proponuję i będzie po usterce ;)

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
kreciq
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h MK3

Postprzez carlo554a » 22 kwi 2018, o 09:46

To jest chyba nie możliwe że kluczyk znajduje się w zasięgu podczas np. mocnych opadów deszczu to woda może działać na sensor dotykowy w klamkach i aktywować układ centralnego zamka

Model Lexusa: toyota

Postprzez LEPSI RX » 23 kwi 2018, o 23:18

Puść krople na smartfona.
LEPSI RX
Lex user

Model Lexusa: RX300

Powrót do Elektryka