Gdzie kupić takie żarówki?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Marek82 »

Witam,
gdzie oprócz salonu można kupić takie żarówki?
Obrazek
Obrazek
Tylko
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Tylko »

Zaroweczki kupowałem w sklepie takie małe z długimi wąsami i je się w tych poprawkach wymienia. Były też zielone. Albo można te kapturki przełożyć jak zejdą.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Marek82 »

wojtekS pisze:Dawno temu to się na Wolumenie w Wawie takie kupowało - do paneli radiowych się one zwały. No i ważne, żeby były na 14V a nie 12V bo żywot tych drugich był bardzo krótki w zastosowaniu samochodowym.

W dzisiejszych czasach jakieś allegro bym przejrzał.

Na szybko znalazłem tu np: https://mikrokoszalin.pl/zarowka-14v-40 ... 00984.html
na allegro szukałem, nie ma - tzn. nie ma w tych oprawkach, ale same jako takie na pewno są, trochę tylko mnie martwi czy odpowiednio powyginam te nóżki, wolałbym już gotowe w oprawkach kupić
Tylko pisze:Zaroweczki kupowałem w sklepie takie małe z długimi wąsami i je się w tych poprawkach wymienia. Były też zielone. Albo można te kapturki przełożyć jak zejdą.
wymieniałeś sam je w tych oprawkach? wystarczy powyginać odpowiednio i będzie ok?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Pawcio1979 »

Z tym kupowaniem żarówek 14v bym się zatrzymał. Najpierw należy pomierzyć na jakim napięciu pracują bo mogą być na 12v, 6v a poza tym mają różne moce przez co świecą jaśniej lub ciemniej.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Tylko
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Tylko »

Tak, sam wymieniłem. Przewlekasz przez dziurki owijasz i obcinasz resztę wąsa. Kupowalem na 12volt i działają. Mocy to nawet w sklepie nie potrafili dokładnie określić ale nie przejmowalem się tym. Taka malutka żarówka będzie miała podobną moc jak oryginał. W każdym razie działają od dawna.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Marek82 »

Tylko pisze:Tak, sam wymieniłem. Przewlekasz przez dziurki owijasz i obcinasz resztę wąsa. Kupowalem na 12volt i działają. Mocy to nawet w sklepie nie potrafili dokładnie określić ale nie przejmowalem się tym. Taka malutka żarówka będzie miała podobną moc jak oryginał. W każdym razie działają od dawna.
ja tak samo, wszedłem do elektronicznego, kupiłem żarówki, nie wiem ile V, facet też nie wiedział hehe, jedno pytanie tylko, na oprawce jest narysowany plusik czy podłączenie żarówki ma jakieś znaczenie?
Tylko
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 17 sty 2018, o 19:13
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Sochaczew
Kontakt:

Re: Gdzie kupić takie żarówki?

Post autor: Tylko »

Dla żarówki plus i minus nie mają znaczenia. Chyba ze dostałeś jakieś diodowe to one mogą mieć biegunowość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości