cd-problem

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: Travis »

dokładnie mam taki sam komplet :)

ja np wejście na cd mam pod wyświetlaczem
vegas55
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 10:29
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: bielsko
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: vegas55 »

Witam też zamontowałem taką ramkę z radiem niestety kostka samchodu nie pasowała do żadnego iso na rynku, ta co niby jest do tego lexusa - okazała się zła.
Więc kolega przerobił to.
udało mi się, znaczy koledze podpiąć radio , musieliśmy tylko bezpośrednio głośniki podpiąć, bo jak odcięliśmy tą oryginalną kostkę to w ogóle dźwięku nie mogliśmy znaleźć, także głośniki są bezpośrednio podpięte, no i zasilanie też,ze można słuchać przy wyłączonej stacyjce. ALE tu właśnie motyw dziwny.. . kiedy załączy się stacyjkę, to głośniki charczą i to okropnie, czyli nie da się słuchać radia podczas jazdy Smile próbowaliśmy już nawet zasilanie bezpośrednio z akumulatora podłączyć i to samo, charczą, ale motyw dziwny bo bezpiecznik od radia to ten sam co steruje lusterkami i klimą, zegarkiem, jak go odpięliśmy to przestaje charczeć przy załączonej stacyjce, ale co z tego jak lusterka i klima w tedy nie działa...
może ktoś tym razem coś poradzi
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: dommell »

ja mam 1999r i działa w miarę dobrze. Czasami nie chce czytać płyty, ale generalnie nie jest to uciążliwe, no zmieniarka działa bez zarzutu. Także chyba to nie kwestia rocznika.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: forest »

hehe mi też "czasem" nie chciała czytać i też się tym nie przejmowałem.... aż wkońcu pokazał się ERROR :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: carinus »

vegas55 pisze:Witam też zamontowałem taką ramkę z radiem niestety kostka samchodu nie pasowała do żadnego iso na rynku, ta co niby jest do tego lexusa - okazała się zła.
Więc kolega przerobił to.
udało mi się, znaczy koledze podpiąć radio , musieliśmy tylko bezpośrednio głośniki podpiąć, bo jak odcięliśmy tą oryginalną kostkę to w ogóle dźwięku nie mogliśmy znaleźć, także głośniki są bezpośrednio podpięte, no i zasilanie też,ze można słuchać przy wyłączonej stacyjce. ALE tu właśnie motyw dziwny.. . kiedy załączy się stacyjkę, to głośniki charczą i to okropnie, czyli nie da się słuchać radia podczas jazdy Smile próbowaliśmy już nawet zasilanie bezpośrednio z akumulatora podłączyć i to samo, charczą, ale motyw dziwny bo bezpiecznik od radia to ten sam co steruje lusterkami i klimą, zegarkiem, jak go odpięliśmy to przestaje charczeć przy załączonej stacyjce, ale co z tego jak lusterka i klima w tedy nie działa...
może ktoś tym razem coś poradzi
Macie coś zrąbane z podłączeniem i wzbudza sie.Gdzie odłączyliście przewody głośnikowe,od którego urządzenia?
vegas55
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 10:29
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: bielsko
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: vegas55 »

Kostka została odłączona, znaczy odcięta, nigdzie nie odłączaliśmy głośników, od tylnych sa poprowadzone nowe przewody, bezpośrednio do radia, a przednie do kostki po lewej i prawej , tam gdzie bezpieczniki, nie wiem ale nie mogliśmy znaleźć dźwięku w przewodach od kostki poprzedniej i dlatego tak jest zrobione,
dzięki
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: Rici »

A nie jest czasem tak ze przód charczy a tył gra normalnie po przekręceniu stacyjki??
Obrazek
vegas55
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 10:29
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: bielsko
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: vegas55 »

No tez. Sie zastanawiam teraz. Sprawdze po pray I dam znac
vegas55
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 10:29
Model Lexusa: lexus is 200
Skąd:: bielsko
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: vegas55 »

no to jest tak, właśnie przed chwilą sprawdziłem , nie wiem czemu wcześniej o tym nie pomyślałem,
a więc to wygląda tak jak dam dźwięk tylko na przód to idą dobrze, nic nie charczy, ale jak zacznę wracać do pozycji centralnej przód i tył to charczą i te z tyłu i z przodu, a na tył tylko jak dam to też charczą, czyli ta tak jakby tył był coś nie tak, bo przód idzie dobrze dopóki nie grają tylne ??
to jakiś pomysł jest ?? co to może być , wielkie dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: cd-problem

Post autor: Rici »

A nie podłączyliście czasem kabli głośnikowych tych które z ori wzmaka ida do radia?? wtedy radio daje prąd do wzmaka a na wzmaku robi się zwarcie i odbija się to na głośnikach. to pierwsza wersja a druga opcja jest taka ze ori głośniki sa dosyć mocne jeżeli puściliście głośniki bezpośrednio do radio to radio jest za słabe żeby je napędzić. lub po prostu gdzieś powstaje zwarcie, ciężko cos powiedzieć jak sie nie widzi. Ja bym zrobił test wyciągnął tylni głośnik i na krotko podłączył bym pod kable które ida do przednich głośników a potem ten sam głośnik bezpośrednio pod te samo wyjście na głośnik ale w radiu

edytuj posty, nie pisz jednego pod drugim
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości