Błędy ABS C0200, C0205, C0215, C1223

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Maaqpl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Błędy ABS C0200, C0205, C0215, C1223

Post autor: Maaqpl »

Cześć,

Chciałbym zapytać Was czy może spotkaliście się z taka usterką. Od jakiegoś czasu podczas deszczu zapalała mi się kontrolka ABS i migała TRC OFF i zazwyczaj po opadach gasły obie. Z czasem czas ten się wydłużał i trzeba było czekać dłużej aż zgasną. Obecnie prawie cały czas świeci abs i trc off miga, niezależnie od pogody, zdarzy się że na chwilę znikną, ale krótka chwila i znów się pojawiają. Podłączyłem auto pod komputer i mam aż trzy błędy czujnika prędkości, ale to chyba mało prawdopodobne żeby nagle trzy czujniki padły razem?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki gdzie szukać rozwiązania problemu.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, o 22:13 przez Maaqpl, łącznie zmieniany 1 raz.
wielkibrat
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2019, o 04:23
Model Lexusa: is 300 sportcross LS 430
Skąd:: GBP
Kontakt:

Re: Błędy ABS C0200, C0205, C0215, C1223

Post autor: wielkibrat »

Witaj
Myślę ze powinieneś sprawdzić ringi ,które współpracują z czujnikami ABS mogą być do wymiany lub trzeba je wyczyścić
C0200 LEXUS - Right Front Wheel Speed Sensor Signal Malfunction

Read more: https://www.autocodes.com/c0200_lexus.html
Possible causes Faulty Right Front Speed Sensor Right Front Speed Sensor harness is open or shorted Right Front Speed Sensor circuit poor electrical connection Right Front Speed Sensor rotor Sensor installation Brake actuator (skid control ECU)

Read more: https://www.autocodes.com/c0200_lexus.html
Pozdrawiam
Maaqpl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Błędy ABS C0200, C0205, C0215, C1223

Post autor: Maaqpl »

A te ringi gdzie znajdę przy czujnikach :)?

Dodam jeszcze że pokazuje mi się również Check Engine z błędem Sondy. Gdzieś tu na forum wyczytałem, że komuś po wymianie sondy podobny problem znikł. Nie mogę odnaleźć tego tematu teraz. Stąd moje pytanie, czy jest taka możliwość, że błąd sondy i check automatycznie wyrzucają błąd trc i abs?
Maaqpl
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2019, o 08:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Błędy ABS C0200, C0205, C0215, C1223

Post autor: Maaqpl »

Sprawdziłem trochę rzeczy i czujniki, które pokazuje komputer są ok.
Wczoraj kilka razy zgasły mi kontrolki i zauważyłem że zaświeciły się wtedy kiedy najechałem na progi zwalniające. Możliwe że to przypadek, ale może to problem jest w zawieszeniu/amortyzatorze.
Może ktoś doradzi co jeszcze można sprawdzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości