Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
KrystianLexus
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2019, o 18:14
Model Lexusa: Lexus GS300 MK1
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: KrystianLexus »

Witam przeszukałem forum i próbowałem znaleźć jakieś informacje ale nic ciekawego nie znalazłem na mój problem, mianowicie na dworze temperatury obecnie są bliskie zeru, a mój Lexus żeby ogrzal wnętrze potrzebuje co najmniej jakieś 25 stopni na klimatroniku, z czego dla porównania w kilku autach typu Lexus gs300 mk2, Audi A4 b6, bmw e36 wszędzie starczalo ustawienie na klimatroniku 22 stopni, aby w środku było ciepło. Pokusilem się o zrobienie testu termometrem marki optex termo-Hunter i wyniki były następujące:

Lexus gs300 mk1 23 klimatronik w środku auto 6 stopni trasa 8 km i temperatura wewnątrz max 12 stopni z czego dmuchawa wiala max na drugim biegu

Pozostałe auta temp 23 i termometr tyle również pokazywał i oczywiście samochody w środku zimne i po osiągnięciu temp płynu nawiew na ostatni bieg aby szybko osiągnąć daną temperaturę.

Na klimatroniku w Lexus gs300 mk1 temp powyżej 25 stopni w aucie udało się osiągnąć temp 20 stopni i wtedy dmuchawa wiala na max 3 biegu, 4 bieg uruchamia się przy temp 30 stopni na klimatroniku.

Pomyślałem, że otworzę wszystkie drzwi aby schłodzić wnętrze i zobaczyć jak zareaguje klimatronik i nie było żadnej reakcji dmuchawy, gdzie w pozostałych autach tj. Lex gs mk2, Audi, bmw po schlodzeniu wnętrza dmuchawa wchodzila w wyższe biegi u mnie nie.

Dodam że wszystkie testy były robione w trybie auto i wydaje mi się, że coś jest nie tak z moim ogrzewaniem w mk1. Jeśli gdzieś byl podobny post, a nie zauważyłem prosiłbym o zrozumienie i podrzucenie linku.
Dziękuję i pozdrawiam.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: kazio »

Podlacze sie pod temat, bo w moim gs mk1, temp jest w farenheitah, i ciagle dmucha zimnym,(do 84faren...), jak podkrece na ostatnia wartosc 85farenheitow, to wtedy nagle grzeje na maxa, a do >=84 F ciagle daje zimne, albo cos nie gra albo z panelem sterowania, albo z "klapami nawiewu"???
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: agiless »

@krystianlexus- witam sąsiada :)
Po pierwsze, to nie klimatronik tylko klima automatyczna. Jeśli masz lpg (dobrze kojarzę też srebrny z lpg KME), to niestety trochę termicznie ogrzewanie robi się słabo. Jeszcze zależy gdzie umiejscowiony reduktor, ale mimo wszystko temperatura wolno idzie do góry.

@kazio- wszystkie biegi wentylatora nagrzewnicy działają prawidłowo?
Ostatnio zmieniony 8 paź 2019, o 00:07 przez agiless, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: Oliwier »

Duży wpływ może mieć stan układu chłodzenia, a konkretnie jego zasyfienie przez korozję bloku itp. Tutaj masz pogląd co u mnie wyleciało z węża prowadzącego do zaworu od nagrzewnicy. To samo było w wszędzie, i w samym zaworze - pół dnia go czyściłem. Po tych zabiegach i wielokrotnej wymianie płynu w układzie do momentu aż nie wybierał już syfu, grzeje aż miło już przy niskich nastawach.

Obrazek
Obrazek
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: agiless »

W moim przypadku raczej jestem pewny, że układ mam czysty. Niedawno wymieniałem silnik i układ nagrzewnicy wypłukałem do oporu, oczywiście na tyle ile mogłem nie demontując samej nagrzewnicy.
Mam lpg, a reduktor w tej chwili jest obok akumulatora. Doszło ok 2mb przewodu fi16+ reduktor, więc doszła też pewna objętość płynu do ogrzania i przetłoczenia. Wątpię również w to, że pompa ma zapas, więc odbija się to raczej na temperaturze. W przyszłym roku będę przenosił reduktor na prawą stronę i mam nadzieję- że grzanie się poprawi.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: kazio »

Biegi wentylatora raczej sa okey , bynajmniej na sluch, w wekend zobacze do tej rurki ktora Oliwier przedstawia, i podmienie panel sterowania ,
KrystianLexus
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2019, o 18:14
Model Lexusa: Lexus GS300 MK1
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: KrystianLexus »

@agiless- nie srebrny, taki ciemny grafitowy

@oliwier generalnie zacząłem sprawdzanie od przeplukania układu chłodzenia i  żaden syf nie zleciał płyn byl prawie jak nowy, ale jeszcze zajrzę do tego węża od nagrzewnicy i sprawdzę. Rozmawiałem z mechanikami w okolicy (codziennie mam z nimi styczność ze względu na pracę) i zasugerowali poprostu wymianę termostatu myślicie że mógłby to być prawdopodobny scenariusz?

Dodam jeszcze że pozostałe auta miały również LPG.
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: kazio »

Hmmm, z tym gazem mozebyc troche prawdy ,bo mialem kilka lat temu sc 300mk1 bez lpg, i grzal o wiele szybciej niz moje dwa lexusy gs mk1 -ktore sa z gazem, tyle ze w tym jednym to jak pisalem tylko na ful 85 F grzeje, ale grzeje bardzo mocno, noze cos z klapami niegra, moze niedzialaja ? Najwazniejsze ze auto sie niegotuje , czyli plyn jest...
KrystianLexus
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2019, o 18:14
Model Lexusa: Lexus GS300 MK1
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: KrystianLexus »

A czy u was też wchodzi do układu lekko ponad 7 litrów płynu? Po 6 cylindrach spodziewałem się większej ilości

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Ogrzewanie lexus gs300 mk1

Post autor: agiless »

U mnie po wymianie silnika, czyli całkowicie pusty układ weszło prawie 8 l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości