Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Foteli

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Silveer97
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2020, o 21:06
Model Lexusa: IS 250 mk2
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Foteli

Post autor: Silveer97 »

Witam
1.Cały problem polega na tym, iż nie mogę zapisać swoich ustawień fotela, przyciski na drzwiach tak jak by nie reagują.(Fotele normalnie działają) Tylko tak jakby był to problem z pamięcią sterownika foteli.
Tak wiem, że powinno się przytrzymać oba przyciski czyli L1 i SET aczkolwiek dowiedziałem się też, że powinien temu towarzyszyć sygnał dźwiękowy, który u mnie nie występuje.
Zapłon i pozycja na "P" oczywiście też była obecna przy tym,później kombinacja z ręcznym doszła. Szyby mam wyregulowane oczywiście po poprzednim odpięciu aku, doczytałem i oczywiście zastosowałem też regulacje z forum polegającą na odpowiednim ręcznym skalibrowaniu foteli- max do przodu przesunięcie, do tyłu itd. ale też miał występować przy tym sygnał dźwiękowy- oczywiście nie było go u mnie.
Bezpieczniki również sprawdziłem, więc to nie to o ile dobre sprawdziłem :fiu:

Słyszałem również żeby wypiąć zasilanie bezpośrednio z sterownika odpowiedzialnego za pamięć foteli, który znajduje się w drzwiach ale jeszcze tego nie sprawdziłem, nawet nie wiem gdzie zacząć rozbierać drzwi od wewnątrz bo jestem młodzikiem z małym doświadczeniem przy takich sprawach.(Jak ktoś coś tam kiedyś rozbierał, to może podpowiedzieć gdzie zacząć najlepiej tak by nic na siłę nie zniszczyć jak mnie coś tam hmmm... zdenerwuje :mad: :mad:


2.Jest jeszcze jedna rzecz, która być może jest z tym powiązana, mianowicie gdy daje bieg wsteczny, lusterka powinny się pochylić w dół by lepiej widzieć ale tej funkcji jeszcze nie miałem okazji przetestować bo nie wiedziałem o tym, że ją posiadam, w każdym razie nie działa to u mnie automatycznie po wejście na bieg wsteczny.Ktoś coś może poradzić :ok:
Tak wiem, że dla nie których są to bzdety i kolejny podobny temat, który już wiele razy był ale skoro są te opcje w samochodzie, to fajnie by działały i poprawiały komfort użytkowania Lexa.( przeczytałem wiele wątków na tym forum i potestowałem i nadal, nie wiem jak to mogę naprawić. )
focusgr
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 25 lip 2018, o 07:52
Model Lexusa: LS 430 V8
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Fot

Post autor: focusgr »

Przerabiałem temat w GS-ie.
Żeby przywrócić pamięć foteli musisz faktycznie odpiąć sterownik w drzwiach. Odłączanie akumulatora itp nic nie da. Musisz zdemontować tapicerkę drzwi kierowcy, lub przynajmniej odchylić ją dołem i odłączyć na chwilę kostkę sterownika. Po tym zabiegu pamięć foteli wraca.
Co do opuszczania lusterek na biegu wstecznym: przycisk regulacji lusterek ustawiony w pozycji neutralnej- lusterka nie opuszczają się, przycisk ustawiony w pozycji regulacji lusterka lewego (lub chyba także prawego) lusterka obniżają pozycję po włączeniu biegu wstecznego. Ot cała filozofia.
Pozdrawiam.
Silveer97
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2020, o 21:06
Model Lexusa: IS 250 mk2
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Fot

Post autor: Silveer97 »

focusgr pisze:Przerabiałem temat w GS-ie.
Żeby przywrócić pamięć foteli musisz faktycznie odpiąć sterownik w drzwiach. Odłączanie akumulatora itp nic nie da. Musisz zdemontować tapicerkę drzwi kierowcy, lub przynajmniej odchylić ją dołem i odłączyć na chwilę kostkę sterownika. Po tym zabiegu pamięć foteli wraca.
Co do opuszczania lusterek na biegu wstecznym: przycisk regulacji lusterek ustawiony w pozycji neutralnej- lusterka nie opuszczają się, przycisk ustawiony w pozycji regulacji lusterka lewego (lub chyba także prawego) lusterka obniżają pozycję po włączeniu biegu wstecznego. Ot cała filozofia.
Pozdrawiam.

Tak, mam tak ustawione lusterka i nadal nic :/
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Fot

Post autor: daniel1978 »

Lusterka musisz ustawić w customize-others-angle sterring możliwe że nie masz włączonej tej funkcji
Silveer97
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2020, o 21:06
Model Lexusa: IS 250 mk2
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Fot

Post autor: Silveer97 »

daniel1978 pisze:Lusterka musisz ustawić w customize-others-angle sterring możliwe że nie masz włączonej tej funkcji
Domyślam się że chodzi o zmianę w ekranie na środku kokpitu, ale moja wersja nie ma tego ekranu.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Lexus IS250 Prestige Mk2-Problem z Pamięcią Ustawień Fot

Post autor: daniel1978 »

Nie w tech strem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości