Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2)

Post autor: vipowski »

Od kiedy kupiłem Lexusa GS MK3 nie mogę się nadziwić w jak archaiczną i niefunkcjonalną elektronikę jest wyposażony. Już pal licho... magnetofon(!), radio które praktycznie cały czas ma za słaby sygnał czy frustracje związane z nagrywaniem mp3 na CD/DVD... ale nie zna wg mnie życia ten, kto nie spróbował wbić jakikolwiek adres w nawigację i gdzieś na niej dojechać :).

W podobnej cenie dostępne są 2-3 możliwości ulepszenia radia i nawigacji:

1. Ekran w stylu tesla „starszy” podobno bardziej kompatybilny z autem
przykład z Aliexpress
Octa-Core Intel TS9, Android 8.1, 4GB RAM, 64GB ROM, 10,4” 1280x480

2. Ekran w stylu tesla “nowszy” na mocniejszym i popularniejszym procesorze PX6
przykład z Aliexpress
Six-Core Rackchip PX6, Android 9, 4GB RAM, 64GB ROM, 12,1” niby 1920x1080

3. Dodatkowy moduł do oryginalnego systemu od GroomAudio - VLINE2
strona producenta
Quad Core Cortex A17, 3GB RAM, 16GB ROM

Subiektywnie z ekranów w stylu tesla bardziej podoba mi się ten starszego typu. Natomiast mam świadomość, że to mniej popularna konstrukcja i wsparcie w przypadku problemów będzie raczej żadne.

Na minus:
Wszystkie domyślnie potrzebują oddzielnej anteny GPS i mikrofonu do rozmów przez sparowany telefon.
Tesle (bez przerabiania instalacji) nie współpracują z fabryczną kamerą cofania, nie obsługują wizualizacji PDC i czujników TPMS. Straci się też ekran z naładowaniem hybrydy i mapą spalania. Audio jedynie stereo albo cztery kanały – różne są na ten temat opinie. Widać „chińskie” wykonanie, produkt raczej po za dedykowaną dla lexusa ramką jest mało dopracowany. Na zagranicznych forach udało się już ogarnąć sporo problemów, ale wsparcie producenta prawie nie istnieje a dalej nie wszystko działa jak należy.

Z kolei dokładka VLINE2 ma najsłabszą konfigurację sprzętową a po jej zamontowaniu nie pozbędziemy się żadnego bezużytecznego sprzętu.

Na plus tesli:
Wielki ekran i android, który daje prawie nieograniczone możliwości rozbudowy, personalizacji i zastępuje chociażby kaseciaka. Pewnie część fabrycznych ekranów można zastąpić danymi z OBD.

Na plus VLINE2:
Nie tracimy z auta żadnego fabrycznego systemu, dostajemy za to dodatkowy ekran z całym dobrem które niesie z sobą android. Wsparcie zapewnia profesjonalna firma z USA. Dla lubiących styl retro – niezmieniony wygląd kokpitu w aucie.

Pytanie – ma ktoś może któreś z tych rozwiązań i może coś poradzić? Co faktycznie działa a co nie? Który wariant warto wybrać?
Dodatkowo:
- Jak z jasnością błyszczących ekranów tesli w słoneczny dzień?
- Jak wygląda jakość audio w autach z Mark Levinson?
- Czy androidy działają płynnie a obraz i dźwięk nie ma zwłoki (lagów)?
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: AGI »

Cześć,
Też się kiedyś nad tymi rozwiązaniami zastanawiałem. Finalnie zakupiłem dobry odbiornik bt z protokołem aptx hd, który podpiolem pod aux w schowku- mam spotify :) ale nadal nie mam mirrorlink.
Osobiście Ci powiem, ze te chinole wyglądają tandetnie i ja bym szedł raczej w ten moduł, z opcji 3.
Nie wiem jak bardzo doceniasz jakość muzyki, ale dla mnie było by szkoda rezygnować z czegoś co lexus dopracował do obłędnego poziomu czyli jakości muzyki z Mark levinsson . Moje osobiste zdanie
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: vipowski »

W moim aucie z 2007r nie ma AUX :angry:

Z tym obłędnym poziomem ML bym nie przesadzał. W moich dotychczasowych doświadczeniach, dobrze zagrała tylko jedna płyta z dźwiękiem przestrzennym i to przy wyłączonym silniku. W codziennym użytkowaniu, podczas jazdy, włączenie surroundu do słuchania radia czy mp3/CD w stereo mnie osobiście męczy. W ogóle mam zastrzeżenia do twardego dźwięku ML, przeniesionego jakoś dziwnie w okolice podszybia ale to inna historia.

Ciekawy jestem, jak to wygląda po zamontowaniu „wynalazków”.
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2)

Post autor: AGI »

Ja wyłączam sr i wrzucam oryginalna płytę z kawałkami bez kompresji. W porównaniu do b&o z volvo v90 i chyba burnmaster z Panamery którymi zdarza mi się czasami jeździć w lexie brzmienie mi bardziej odpowiada. Nie wiem jak w tych chinczychach wyglada kwestia przetworników i innych komponentów mających wpływ na jakość audio.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2)

Post autor: ArtIS »

Do samej muzyki w przypadku posiadania AUX polecam Jabra Streamer (https://www.x-kom.pl/p/224588-zestaw-sl ... eamer.html).

Posiadam i jest rewelacja. Po wejściu do samochodu telefon łączy się z Jabrą do muzyki/Google’a i z samochodem do rozmów Bt. Nigdy kolejność się nie sypneła i wszystko chodzi jak trzeba.
Anabolo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2018, o 09:52
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: Anabolo »

AGI pisze:Cześć,
Też się kiedyś nad tymi rozwiązaniami zastanawiałem. Finalnie zakupiłem dobry odbiornik bt z protokołem aptx hd, który podpiolem pod aux w schowku- mam spotify :)
Jaki konretnie model kupiłeś? Też szukam coś dobrego... Ale te wefy i yaotur to badziewia.
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: vipowski »

Zamontowany, na razie nie żałuję żadnej przepłaconej złotówki.

VLINE2

Obrazek
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2)

Post autor: ArtIS »

A daj coś za dnia :)
I może video? Czy cena jest tajemnica?
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: vipowski »

Jeśli chodzi Ci o jasność/kontrast ekranu za dnia, to jest ona taka sama jak w przypadku pozostałych funkcji auta.
Vline do fabrycznego ekranu, dodaje tylko funkcje przyzwoicie przystosowanego Androida. Ekran można ściemniać i rozjaśniać fabrycznymi przyciskami.

Obrazek

Na YT jest sporo filmów - u mnie jest identycznie a sam box działa płynnie i bez problemów.

Cena = 599.95$ odjąć 50$ za znaleziony w sieci kod promocyjny + 57.99$ transport FedEx (cła na elektronikę brak, podatek 23% jak nie masz szczęścia).
dareksmarek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2019, o 18:33
Model Lexusa: is250
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Upgrade nawigacji i radia w Lexusie (ekran tesla, vline2

Post autor: dareksmarek »

Cześć,

zdradzisz kto podjął się instalacji tego urządzenia, czy sam to ogarnąłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości