Pikanie na otwarcie zamka

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
kondzixxx
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:01
Model Lexusa: CT200H
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Fiji
Kontakt:

Pikanie na otwarcie zamka

Post autor: kondzixxx »

Witajcie,
w moim lexusie ct z 2012 r. nie mam pikania na otwarcie drzwi, widziałem, że znajomy, który ma również taki model, gdy otwiera drzwi z kluczyka bądź łapiąc za klamkę dostaje sygnał dźwiękowy, można to jakoś włączyć?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Pikanie na otwarcie zamka

Post autor: _3rd »

Tak, można włączyć poprzez OBD, potrzeba aplikację obsługującą Toyotę/Lexusa lub udać się do ASO.
rlex
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2020, o 20:57
Model Lexusa: gs
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Pikanie na otwarcie zamka

Post autor: rlex »

A ja się podepnę - GS450h 2008, mam tę opcję w Techstream zaznaczoną jako włączoną, głośność na maxa, mimo tego nie słychać pikania ani przy otwieraniu/ani zamykaniu. Wszystkie zamki ryglują się prawidłowo, kierunki migają poprawnie, a głośniczek od tego pikania był sprawdzony i uznany za działający - sam w sumie patrzyłem i jak nie domknę drzwi to jest długi beeeeeeep, za który odpowiada rzekomo ten sam głośniczek. Widziałem na YouTube filmik, na którym słychać pikanie właśnie przy otwieraniu/zamykaniu auta, próbowałem wyłączyć/włączyć te opcje w techstream myśląc, że może jakoś na odwrót odczytuje ją komputer, ale bez skutku. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak? Na angielskim forum czytałem, że problemem może być właśnie głośniczek albo to, że np. jedne drzwi się nie zamykają bo mechanizm ryglowania się zepsuł/zaciął czy coś takiego, no ale u mnie wszystko sprawdzone a dźwięku nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości