Rozładowany akumulator

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
MarioMario
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 30 maja 2020, o 20:50
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Rozładowany akumulator

Post autor: MarioMario »

Witam wszystkich.
Pytanko jest następujące, czy w przypadku rozładowania akumulatora standardowego można go podładować standardowo, bez wypinania z układu , czy są jakieś specjalne procedury. Pytanie dotyczy RX400h?
Pytam się bo już podłączałem prostownik bez odłączania aku od układu i chodzi o to czy nie uszkodziłem czegoś z układu hybrydowego?
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2020, o 20:57 przez MarioMario, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Rozładowany akumulator

Post autor: legato97 »

Jak klemy zdejmujesz to już jest wypiety:) wyciągaj ładuj i potem tylko szyby na nowo zaprogramowac trzeba. Ale jak musisz ładować to może wydaj te 300zl i kup nowy bo hybryda czuła jest na niego.
Awatar użytkownika
aster
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2020, o 12:57
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: aster »

Takie kompletne rozładowanie nie jest dobre dla akumulatora, a jeśli ten RX stoi np. 3-5 tygodni bez jazdy to jest duża szansa, że akumulator całkowicie padnie.

Ja zawsze ładowałem bez wyciągania i nie było problemu. Natomiast na długą metę zastanawiam się czy przy dłuższym nie używaniu auta nie lepiej właśnie odpiąć klamry. Może wtedy nie będzie rozładowany do zera?

Warto też zainwestować w taki powerbank do odpalania auta w razie rozładowania akumulatora. W przypadku hybryd to takie urządzenie działa jak magia ponieważ spokojnie wystarczy by uruchomić system elektryczny a reszta już sama zacznie działać (włącznie z uruchomieniem silnika spalinowego). Zawsze mam coś takiego w schowku w razie czego.
bigmic
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 22 cze 2018, o 11:21
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: bigmic »

viewtopic.php?f=176&t=20821&p=183392#p183392
Ja odpalałem jak w moim poście.
Awatar użytkownika
aster
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2020, o 12:57
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: aster »

Zgadza się, odpalamy jak każde inne auto uzyskując dostęp do akumulatora pomocniczego.

Natomiast nie trzeba szukać drugiego auta, wystarczy powerbank z funkcją rozruchu. Podłączasz kable i wszystko śmiga. Działa jak cudo, a w hybrydach jeszcze lepiej niż w tradycyjnych autach.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: kliMati »

potwierdzam konieczność odpalenia z prądu innego auta lub z urządzenia z funkcją rozruchu. W GS450h akumulator wymaga wzbudzenia i zwykłe ładowanie tego nie załatwi, co więcej nawet ładowanie przez 24h nic nie da. Najłatwiejsza metodą rozładowania akumulatora jest pozostawienie auta w trybie acc, czyli kontrolka przycisku start świecąca na kolor bursztynowy.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: bulikcbr »

legato97 pisze:Jak klemy zdejmujesz to już jest wypiety:) wyciągaj ładuj i potem tylko szyby na nowo zaprogramowac trzeba. Ale jak musisz ładować to może wydaj te 300zl i kup nowy bo hybryda czuła jest na niego.
jak ściągniesz klemy to c wyskoczą błędy
VSC itd musisz robić rest ISC
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: sandr »

Jeżeli samochód stoi z kołami skierowanymi tak jak do jazdy na wprost, odłączenie klem nie powinno skutkować błędami VSC czy też koniecznością kalibracji układu ISC. Kilka razy odłączałem aku w RX450h i nic takiego mi się jeszcze nie przydarzyło.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2020, o 08:00 przez sandr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aster
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2020, o 12:57
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Rozładowany akumulator

Post autor: aster »

bulikcbr pisze: jak ściągniesz klemy to c wyskoczą błędy
VSC itd musisz robić rest ISC
A jest różnica między zdjęciem klem a totalne rozładownie akumulatora do zera bez wypinania go?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości