Problem z radiem i z rozruchem auta (IS200)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
kacperczyk26
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2020, o 18:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Problem z radiem i z rozruchem auta (IS200)

Post autor: kacperczyk26 »

Cześć,
Problem może być połączony lub nie, ale sytuacja wyglądała następująco. Radio poprawnie działało (JVC KW-AVX740). Po ponownym uruchomieniu auta po ok. 30 min nagle przestało. Przyciski miały tylko lekką poświatę, ale nie były podświetlone na niebiesko jak za zwyczaj, a samo radio nie wykazywało żadnych działań, zawsze uruchamiało się samoistnie. Panel przedni wyjąłem, zostawiłem auto na noc, a dziś samochód jest całkowicie rozładowany, ledwo palą się kontrolki, lampy, nie ma opcji nawet na rozruch silnika.
Pytanie, czy problemem braku energii może być radio, czy są to całkowicie dwie różne sprawy? Nie mam informacji o wieku akumulatora (kupiłem samochód latem bieżącego roku), dlatego nie wiem czy po prostu nie jest to zbieg okoliczności, że pojawiło się pare stopni mrozu i aku odmówił posłuszeństwa. Próbowałem ładować od drugiego auta przewodami - bez skutku. Od czego zacząć sprawdzenie tej usterki?
Auto to IS200 99r.
pantralalinski
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 30 lis 2020, o 17:48
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Problem z radiem i z rozruchem auta (IS200)

Post autor: pantralalinski »

Ja bym zaczął od sprawdzenia / przeczyszczenia klem na akumulatorze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości