RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Postprzez piotr24piotr24 » 23 mar 2021, o 23:10

Witam,
Odebrałem auto w styczniu i do tej pory walczę z zestawem głośnomówiącym. Mam telefon Iphone 11pro (Iphone X też próbowałem) i łączę go oryginalnym kablem z USB. AppleCar działa super - nawigacja, Janosik etc.. Niestety podczas rozmów telefonicznych ja słyszę dobrze, ale mój głos jest często "komputerowy" i obcina końcówki zdań. Do tego dochodzą zewnętrzne zakłócenia. Dochodzi do tego, że rozmówcy kończą rozmowę, bo nie mogą mnie zrozumieć.
Byłem dwa razy w serwisie, ale oczywiście jest to pierwszy przypadek w ich historii. Zresztą jak dzwonię na telefon serwisanta to jest wszystko OK. Niestety tylko w serwisie mogą mnie perfekcyjnie zrozumieć przez telefon :)
Szukałem trochę na stronach anglojęzycznych i może to być brak kompatybilności pomiędzy nowym telefonem a nowym Lexusem. Zresztą w serwisie też poradzili, aby poczekać na upgrade oprogramowania. Do tej pory mam zebrać "dowody" nagrania rozmów, aby mogli interweniować i zgłosić problem wyżej. Na dzisiaj w przypadku ważnych rozmów muszę się zatrzymać i rozmawiać bez zestawu - i było mi zmieniać Audi na Lexusa :(
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może zna rozwiązanie ?

Z góry dziękuję za pomoc.
piotr24piotr24
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Postprzez piotr24piotr24 » 17 kwi 2021, o 00:26

Uaktualnienie tematu,
Sprawdziłem zestaw z telefonem Iphone 11 Pro, Iphone X, Samsung J4. Zestaw działa wadliwie z wymienionymi telefonami, tak więc bez względu czy jest to AppleCarPlay, czy Android.
Nagrałem też rozmowę telefoniczną i wysłałem oficjalną reklamację do serwisu Lexusa. W poniedziałek mam się pojawić w serwisie w celu zgrania ustawień zestawu multimedialnego dla Lexus Polska.
Zobaczymy jakie będą wnioski.

Pozdrawiam
piotr24piotr24
Nowy lex user

Postprzez sandr » 17 kwi 2021, o 12:46

Na forum ClubLexus (USA) poruszany był podobny problem (nie pamiętam wątku...), wyszło że przyczyną jest konflikt zestawu głośnomówiącego z układem Enform SOS. Niby Lexus znał sprawę, ale jedynym sprawdzonym wówczas rozwiązaniem było... odłączenie na kilka minut akumulatora 12V.
sandr
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Postprzez piotr24piotr24 » 29 sie 2021, o 23:33

Kilka rzeczy zostało przetestowanych. Wymiana mikrofonu itd. Niestety dalej rozmowa za pomocą zestawu jest bardzo utrudniona lub nawet niemożliwa. Lexus umożliwił mi przetestowanie RXa z innym zestawem z nawigacją i wszystko pracuje dobrze. Tydzień temu dostałem na testy RX-a z podstawowym zestawem bez nawigacji i niestety problem jest dokładnie taki sam. Wnioski - podstawowy zestaw w tym samochodzie pracuje błędnie i wymaga interwencji producenta. Niestety Lexus nie widzi jeszcze problemu, ale sam byłem świadkiem rozmowy innego klienta, który miał dokładnie taki sam problem. Czekam na oficjalne stanowisko, co zamierzają zrobić w tym temacie.
Wszystkim potencjalnym użytkownikom odradzam zakupu tego auta z podstawowym zestawem multimedialnym. Jest to po prostu bubel z którym Lexus nie wie na dzisiaj co zrobić.
piotr24piotr24
Nowy lex user

Powrót do Elektryka