RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
piotr24piotr24
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2021, o 22:33
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: piotr24piotr24 »

Witam,
Odebrałem auto w styczniu i do tej pory walczę z zestawem głośnomówiącym. Mam telefon Iphone 11pro (Iphone X też próbowałem) i łączę go oryginalnym kablem z USB. AppleCar działa super - nawigacja, Janosik etc.. Niestety podczas rozmów telefonicznych ja słyszę dobrze, ale mój głos jest często "komputerowy" i obcina końcówki zdań. Do tego dochodzą zewnętrzne zakłócenia. Dochodzi do tego, że rozmówcy kończą rozmowę, bo nie mogą mnie zrozumieć.
Byłem dwa razy w serwisie, ale oczywiście jest to pierwszy przypadek w ich historii. Zresztą jak dzwonię na telefon serwisanta to jest wszystko OK. Niestety tylko w serwisie mogą mnie perfekcyjnie zrozumieć przez telefon :)
Szukałem trochę na stronach anglojęzycznych i może to być brak kompatybilności pomiędzy nowym telefonem a nowym Lexusem. Zresztą w serwisie też poradzili, aby poczekać na upgrade oprogramowania. Do tej pory mam zebrać "dowody" nagrania rozmów, aby mogli interweniować i zgłosić problem wyżej. Na dzisiaj w przypadku ważnych rozmów muszę się zatrzymać i rozmawiać bez zestawu - i było mi zmieniać Audi na Lexusa :(
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może zna rozwiązanie ?

Z góry dziękuję za pomoc.
piotr24piotr24
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2021, o 22:33
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: piotr24piotr24 »

Uaktualnienie tematu,
Sprawdziłem zestaw z telefonem Iphone 11 Pro, Iphone X, Samsung J4. Zestaw działa wadliwie z wymienionymi telefonami, tak więc bez względu czy jest to AppleCarPlay, czy Android.
Nagrałem też rozmowę telefoniczną i wysłałem oficjalną reklamację do serwisu Lexusa. W poniedziałek mam się pojawić w serwisie w celu zgrania ustawień zestawu multimedialnego dla Lexus Polska.
Zobaczymy jakie będą wnioski.

Pozdrawiam
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: sandr »

Na forum ClubLexus (USA) poruszany był podobny problem (nie pamiętam wątku...), wyszło że przyczyną jest konflikt zestawu głośnomówiącego z układem Enform SOS. Niby Lexus znał sprawę, ale jedynym sprawdzonym wówczas rozwiązaniem było... odłączenie na kilka minut akumulatora 12V.
piotr24piotr24
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2021, o 22:33
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: piotr24piotr24 »

Kilka rzeczy zostało przetestowanych. Wymiana mikrofonu itd. Niestety dalej rozmowa za pomocą zestawu jest bardzo utrudniona lub nawet niemożliwa. Lexus umożliwił mi przetestowanie RXa z innym zestawem z nawigacją i wszystko pracuje dobrze. Tydzień temu dostałem na testy RX-a z podstawowym zestawem bez nawigacji i niestety problem jest dokładnie taki sam. Wnioski - podstawowy zestaw w tym samochodzie pracuje błędnie i wymaga interwencji producenta. Niestety Lexus nie widzi jeszcze problemu, ale sam byłem świadkiem rozmowy innego klienta, który miał dokładnie taki sam problem. Czekam na oficjalne stanowisko, co zamierzają zrobić w tym temacie.
Wszystkim potencjalnym użytkownikom odradzam zakupu tego auta z podstawowym zestawem multimedialnym. Jest to po prostu bubel z którym Lexus nie wie na dzisiaj co zrobić.
mrzepecki
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 10:45
Model Lexusa: IS
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: mrzepecki »

piotr24piotr24 pisze:ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może zna rozwiązanie ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Cześć, właśnie borykam się z podobnym problemem Lexus IS300, rozmówcę słyszę doskonale natomiast rozmówca musi się domyślać co mówię. Występuje to raz na jakiś czas, sparowany telefon z systemem multimedialnym (podstawowym) to iPhone 12 pro. Dostałem informacje że może być wymagana aktualizacja systemu multimedialnego jeżeli problem nie ustąpi. Jak coś się zmieni (mimo że model pojazdu inny) to dam znać.

Czy u Ciebie jakoś sytuacja się zmieniła?
piotr24piotr24
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2021, o 22:33
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: RX300 IVgen - Iphone + zestaw głośnomówiący

Post autor: piotr24piotr24 »

Cześć, niestety bez zmian i kontaktu ze strony serwisu. Pozostaje czekać na aktualizację oprogramowania i jazda z telefonem w ręce :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości