Rozrusznik

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: stachulex »

powiedzmy ze 100 zlotych za usluge-demontaz ,naprawa(wymiana czesci),montaz rozrusznika.za kolejne 200 pln kupilbys np. nowy bendiks i automat.a w tym przypadku czesci warte powiedzmy 20-50 pln kosztowaly cie dwie stowy.niestety tak sprawa wyglada w wiekszosci firm zajmujacych sie elektryka i elektronika.wszyscy licza na szybki i latwy zarobek bo przeciez klient sie nie zna i mozna dowalic troche do ceny.
ja niestety tez spotkalem sie nieraz z takim podejsciem do sprawy i jesli chodzi o rozruszniki i alternatory to demontuje sam i daje do naprawy duzej firmie ktora ma przystepne ceny i nie wyludza od klientow kasy.ze wzgledu na renome jaka posiada ta firma nie moga sobie pozwolic na tego typu naciagactwa.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: janasek »

Racja, w Poznaniu też tyle potrafią wziąść za zrobienie rozrusznika. Sam się przekonałem - 300 zł za wymianę całego środka - została chyba tylko sama obudowa. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: maniek_ls400 »

rsz1981 pisze:Od jakiegoś czasu miałem problemy z rozruchem auta. Czasem zawieszał się bendix, nieraz obrócił tylko raz i nie odpalił a czasem w ogole nie łapał.
Przed godzina 14 mogłem odebrać już auto. Rozrusznik naprawiony - koszt 300zł :szok:
Dla mnie strasznie dużo za 3 godzinki pracy ale opinii innych chętnie się dowiem. Być może jest wśród Nas elektromechanik?

Szybki look w allegro - zwora elektromagnesu 3,50-10zł/sztuka. :szok:
Gwarancja naprawy - 3 miesiące.

Ktoś miał już przyjemność naprawy rozrusznika?
.
Może nie spodoba Ci się moja wypowiedź, ale nie rób dziadostwa - 300zł za naprawę rozrusznika to dużo ???
Chciałbyś sam to dla kogoś zrobić za taką kasę ? A gdzie utrzymanie warsztatu (zus, us, pracownik) + części itp ? Jak zapewne wiesz za darmo nic nie ma..

Z mojego doświadczenia w rozbieraniu rozrusznika w camry (dostęp dość dobry, bo bez znacznego rozbierania) - godzinę zabrało wykopanie urządzenia z samochodu, godzinę rozebranie, czyszczenie, wymiana szczotek, uszczelek itp, złożenie prawie godzina.
Z kolei w LS przerobiłem naprawę rozrusznika w sierpniu ubr. - serwis za tą czynnośc chciał... 3000PLN !!! Gdyby ktoś mnie poprosił o taką naprawę chciałbym 1000 za robociznę + części a to dlatego, że silnik trzeba rozebrać do cylindrów (rozrusznik siedzi pomiędzy V-kami). Koszt REGENERACJi rozrusznika to 700PLN (wyglądał i działa jak nowy).
Może dziś wrzucę zdjęcia z rozbebeszania mojego LSa w celu wymiany rozrusznika (8h w jedną stronę + składanie silnika ok. 5h).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Rozrusznik

Post autor: klexus »

ja miałem podobny problem z rozrusznikiem w gs MK I, kumpel przywrócił go do życia za 100zł i chodził rok , później GS poszedł do sprzedania,
300zł tylko ze faktycznie troche męczenia jest z wyciągnięciem go, częsci tanie:) wiem tylko tyle za jak byś go zawiózł w reklamówce to zapłacił byś max 100zł a tak to jak zobaczą lexusa to juz 100 na dzień dobry doliczają:(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 6 gości