Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
mariuszelectro
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2013, o 16:42
Model Lexusa: Gs450h/Is250
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Post autor: mariuszelectro »

Cześć, czy ktoś ma wiedzę lub może zmierzyć porad spoczynkowy z akumulatora 12V kiedy auto jest zamknięte i w stanie czuwania?
Mam problemy z akumulatorem którego wymieniłem myśląc iż jakiś stary był…… jednak po wymianie zauważam istotny spadek napięcia już po dwóch dniach
z 12,6 do 12,2. Coś nie tak ……..
Zmierzyłem pobór prądu w tym stanie i wyszło mi iż 0,2A !!! Co odpowiada mocy na poziomie 2,4W.
I na dodatek szarpie ( skacze ) - podałem wartość uśrednioną, widać iż coś żyje własnym życiem…..

Z pomiarów wynika iż rozładowanie aku wynosi 4,8Ah na dobę wiec po 14 dniach będzie pusty……. rozładowany niemal do 0……
Przedtem tego nie zauważałem bo to było częściej używane i ubytki były nie zauważalne.
Teraz muszę znaleść winnego …… może to mój moduł CarPlay…… a może hybrydy tak maja ? Lub może coś innego ….. inne auta maja pobór 20x mniejszy.
Proszę o opinie i sugestie.
Pozdrawiam .
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Post autor: TomaszR »

Przy wyłączonym silniku odpinaj i po kolei wszystkie bezpieczniki. Wykryjesz który obwód ma ten pobór.
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Post autor: RealLife »

Udało się coś konkretnego ustalić / rozwiązać problem?

Mam to samo w RX450h, z nieoryginalnym akumulatorem - zwykłym, dużym, nowym, drogim ale nie jak fabryczny AGM.
Tydzień po naładowaniu do pełna (prostownik 16,8V, potem jazda 2x 15 km dziennie) napięcie spada z 12,95 do 12,3, potem np. po 4 dniach postoju nawet poniżej 12. Sam akumulator - wyjęty z auta aktualnie - po tygodniu od naładowania ma 12,85 V.
Ładowanie w aucie jest ok. ale nie podoba mi się prąd pobierany (auto zamknięte, cczujnii ruchu wyłączone - choć okazało się, że nie ma to żadnego wpływu ): 80-90 mA (trzeba go cierpliwie zmierzyć, taki poziom jest po ok. 2 min niedotykania auta). To musi drenować akumulator. Normalne stare auta miały poniżej 20, nowocześniejsze 30-50 i wiecznie niedoładowane akumulatory, jeżeli nie śmigały w trasie.

I tu rodzą się 2 pytania:
1. Czy 80-90 mA to prawidłowy pobór prądu?
2. Czy akumulator AGM nie jest w takim aucie obligatoryjny? (AGM się zupełnie inaczej zachowuje przy stałym obciążeniu)
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Post autor: simoneus »

W instrukcji mojego jest napisane, że jak stoi powyżej 2 tygodni to należy odłączyć minus aku. Te nowoczesne auta dużo biorą prądu w stanie „parkowania”, co do aku to powinien być agm w hybrydach.
Ostatnio mi trochę postał to napięcie spadło do 11,5. Sypał błędami. Jako ciekawostka ładować należy po odłączeniu minusa od auta.
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus Gs 450h prąd spoczynkowy z aku 12V

Post autor: RealLife »

Też się cackałem z ładowniem na początku: odłączanie od auta / drugi aku podpięty, żeby podtrzymać "pamięci", potem już nie odłączałem, ale prostownik taki bezpieczny = ładowanie "na sztukę", czyli max 14,4V, a od jakiegoś czasu (od kiedy kwasiak wyzionął ducha) - ładuje normalnie 16,8V do pełna (czyli do osiągnięcia przez akumulator min. 12,9V w spoczynku) i póki co auto działa.
Właśnie usiadłem do zakupu AGM'a i trafiłem na ten wątek w .. guglu... .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości