GS 430 MK2 - Lampy przednie RHD -> LHD

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
GS430
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2015, o 12:13
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: London
Kontakt:

GS 430 MK2 - Lampy przednie RHD -> LHD

Post autor: GS430 »

Witam,

sporowadzilem swojego GSa do Polski z UK na mienie przesiedlencze i zamierzam go zarejestrowac w Polsce.
Problemem sa niestety lampy przednie. Mam HIDy, Lexus przestal produkowac te lampy dla LHD i juz nie maja ich w sprzedazy, pozostaje rynek wtorny na ktorym sa praktycznie tylko lampy RHD opisane w taki sposob zeby ludzie sie pomylili i mysleli ze to LHD...
Z nowych aftermarket widze, ze sa tylko zamienniki do halogenowych swiatel i nie bardzo rozumiem przyczyne, czy chodzi o inne wtyczki czy lampy az tak sie roznia, ze nie da sie zrobic konwersji HID -> halogen?

Prosze o jakies podpowiedzi bo juz sie gubie i trace nadzieje na to ze go przerejestruje.

Pozdr,
Michal
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS 430 MK2 - Lampy przednie RHD -> LHD

Post autor: muzz »

rozumiem, że seryjnie miałeś xenony/hid?
w sensie masz aut. regulację wysokości i spryskiwacze lamp?
jeżeli tak to ja bym robił retrofity i wrzucił jakieś soczewki z xenonem do reflektora.
np. https://hidretrofit.pl/
nie polecam firmy konkretnej bo ja nic nie robiłem ale jakbym miał taki dylemat jak Ty to mocno bym się zastanawiał nad takim rozwiązaniem, teoretycznie wszystko (albo prawie wszystko) będzie zgodnie z prawem.
Elizabeth87
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2022, o 13:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS 430 MK2 - Lampy przednie RHD -> LHD

Post autor: Elizabeth87 »

Dobra podpowiedź od muzz. W takim wypadku pewnie chodzi o inne wtyczki, bo to nie tylko przeniesienie świateł ze względu na ruch panujący tu i tam. Nie kojarzę konwersji HID na halogen i szczerze wolałbym się w to nie bawić. Można więcej szkód niż pożytku wyrządzić elektryce na auto co już ma swoje lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości