LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
mikilex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2022, o 00:38
Model Lexusa: ISF
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: mikilex »

Świecą się stale światła stopu i zapłon jest włączony, do tego czerwony trójkąt ostrzegawczy na zagarach.
A niski poziom płynu hamulcowego? Myślę już o wszystkim.
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: DaSt »

Wygląda na uwalony switch od świateł stopu. Ewentualnie sprawdź czy kostka jest właściwie wpięta. Lub sam switch nie "wyskoczył"
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: kazio »

Hej. A bateria w kluczyku? Chociaz ten STOP jest podejzany..
mikilex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2022, o 00:38
Model Lexusa: ISF
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: mikilex »

Bateria w kluczyku nowa.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: simoneus »

Miałem taką sytuację w gs mk3 z rok temu. Żonka pojechała do znajomej, zamknęła auto. Po wizycie otworzyła i zaczęło się podobnie jak u Ciebie. Nie chciało się zamknąć, był ten komunikat. Odłączyłem aku, poczekałem 5 min, podusiłem pedał hamulca. Podłączyłem aku i mając hamulec wduszony tak jak do startu dusiłam start i przeszedłem dźwignią biegów po wszystkich pozycjach, cały czas naduszając start i w podczas tego auto odpaliło. Nie wiem co się stało, sam nie mogę tego wytłumaczyć. Od tego czasu nie miałem już tego problemu. Wgląda mi to na brak komunikacji kluczyka z modułem, nie chodzi o baterię, a bardziej o coś w rodzaju rozbieżności kodów, rozprogramowania modułu zbyt niskim napięciem. Miałem wtedy dwa kluczyki z nowymi bateriami. Też byłem załamany bo auto na ulicy i już w myślach laweta, a przecież mówią, że lexy się nie psują, tylko ludzie je psują, ale udało się. Pozdrawiam kolegę z grupy ISF.
mikilex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2022, o 00:38
Model Lexusa: ISF
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: mikilex »

simoneus pisze:Miałem taką sytuację w gs mk3 z rok temu. Żonka pojechała do znajomej, zamknęła auto. Po wizycie otworzyła i zaczęło się podobnie jak u Ciebie. Nie chciało się zamknąć, był ten komunikat. Odłączyłem aku, poczekałem 5 min, podusiłem pedał hamulca. Podłączyłem aku i mając hamulec wduszony tak jak do startu dusiłam start i przeszedłem dźwignią biegów po wszystkich pozycjach, cały czas naduszając start i w podczas tego auto odpaliło. Nie wiem co się stało, sam nie mogę tego wytłumaczyć. Od tego czasu nie miałem już tego problemu. Wgląda mi to na brak komunikacji kluczyka z modułem, nie chodzi o baterię, a bardziej o coś w rodzaju rozbieżności kodów, rozprogramowania modułu zbyt niskim napięciem. Miałem wtedy dwa kluczyki z nowymi bateriami. Też byłem załamany bo auto na ulicy i już w myślach laweta, a przecież mówią, że lexy się nie psują, tylko ludzie je psują, ale udało się. Pozdrawiam kolegę z grupy ISF.
Trzymając pedał hamulca , przechodziłem dźwignią zmiany biegów i pojawia się komunikat "depress the brake pedal and touch the engine switch". simoneus spróbuję Twojej metody
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: simoneus »

Podczas przechodzenia impulsowo naciskaj start
mikilex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2022, o 00:38
Model Lexusa: ISF
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: mikilex »

To jest chyba problem immo?
Po podłączeniu aku:

-zapłon jest włączony,
-świecą się światła STOP,

Po podłączeniu aku słychać 3 / piknięcia / chyba głośnika od alarmu / miejsce pod lewym przednim nadkolem / Jak przyciskam przycisk na klamce to / PIKNIĘCIE JEST CIĄGŁE-STAŁE/
Nie mogę zamknąć i otworzyć auta z pilota.
Mruga podświetlenie przycisków szyb
Ostatnio zmieniony 3 mar 2022, o 00:59 przez mikilex, łącznie zmieniany 2 razy.
mikilex
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 1 mar 2022, o 00:38
Model Lexusa: ISF
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: mikilex »

simoneus pisze:Podczas przechodzenia impulsowo naciskaj start
Niestety nie pomogło
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: LEXUS ISF NIE ODPALA, akumulator?

Post autor: simoneus »

Ciekawe co techstream mówi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości