[Lexus] Opis kontrolek

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
zielarz80
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2010, o 12:02
Model Lexusa: gs300
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: zielarz80 »

wielkie dzieki za odpowiedz pozdrawiam :) :podziw:
zieliniak 80
warlik1
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:46
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: warlik1 »

Mam problem z kontrolką czerwony wykrzyknik.Pewnego dnia się zapaliła i nie chce zgasnąć.Zapalam silnik i kontrolka się nie pali.Dotknę pedał hamulca nożnego i się pali cały czas.Byłem na komputerze,stwierdzili wadliwy czujnik stopu.Wymieniłem czujnik i jest to samo.Gdy zaciągnę hamulec ręczny to się pali,zwolnię -gasnie.Zbiorniczek płynu hamulcowego jest pełny.Żarówki tylnych lamp są ok.Wszystko jest ok,gdy wypnę wtyczkę czujnika stopu.Na kompie wykasowali mi wszystkie błędy.Nie wiem co robić bo ten wykrzyknik daje mi po oczach.ABS jest sprawny,klocki są na jakieś dwa sezony.Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: prosperopro »

moze za duzo/ za malo plynu hamulcowego - co niepowinno w ogole siwecic w przypadku hamulca recznego.... Moze uklad hamulcowy zapowietrozny.... Jesli hamulec reczny jest hydrauliczny - nie wiem w jakim samochodzie- to rowniez 1 opcja. Sprawdzales czy nie ma wycieku pod samochodem? Jak naciskasz hamulec to pompa robi cisnienie moze jakis wezyk puszcza i ucieka lub sama pompa ktora juz odmawia posluszenstwa. No chyba ze ktos cos modzil w kablach i zamiast podpiac pod tylnie stopy to podpia pod kontrolke ;D co jest raczej niemozliwe ale wykonalne ;) juz widzialem lexusa ktory trabil hamujac ;D
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: dS »

warlik1 pisze:Mam problem z kontrolką czerwony wykrzyknik.Pewnego dnia się zapaliła i nie chce zgasnąć.Zapalam silnik i kontrolka się nie pali.Dotknę pedał hamulca nożnego i się pali cały czas.Byłem na komputerze,stwierdzili wadliwy czujnik stopu.Wymieniłem czujnik i jest to samo.Gdy zaciągnę hamulec ręczny to się pali,zwolnię -gasnie.Zbiorniczek płynu hamulcowego jest pełny.Żarówki tylnych lamp są ok.Wszystko jest ok,gdy wypnę wtyczkę czujnika stopu.Na kompie wykasowali mi wszystkie błędy.Nie wiem co robić bo ten wykrzyknik daje mi po oczach.ABS jest sprawny,klocki są na jakieś dwa sezony.Jakieś sugestie?
sprawdź pozostałe żarówki
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
warlik1
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:46
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: warlik1 »

Powala mnie ta rada.Może cisnienie w oponach też mam sprawdzić?Oczekuje fachowych porad a nie domysłów.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: carinus »

Jeżeli czujnik jest wymieniony a nadal masz objawy to sprawdz jeszcze przewody do,i z czujnikaMasz czujniki zyżytych okładzin klocka?
warlik1
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:46
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: warlik1 »

Problem rozwiązany.Przyczyną była zwierająca żarówka w środkowej lampie stopu.Pomimo że normalnie świeciła,to uaktywniałą kontrolkę z wykrzyknikiem.Trudno było to zidentyfikować.
wolski81
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2011, o 10:13
Model Lexusa: GS
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: wolski81 »

U mnie w IS od paru dni mam ten sam problem... Zraz polecę posprawdzam żarówki...
wolski81
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2011, o 10:13
Model Lexusa: GS
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: wolski81 »

Żarówka 3go stopu zmieniona i wszystko już jest ok.
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [Lexus] Opis kontrolek

Post autor: sztanga1000 »

panowie co to za kontrolka: czerwony ludzik siedzacy bokiem majacy przed soba czerwona kropke, w is jest ona w dolnym lewym rogu??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości