Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: maniek_ls400 »

Niezłe jajo :( poczytalem to co zlinkowałeś - wydaje mi się to b. niebezpieczne jeśli przekladnia jest tak bardzo uzależniona od elektroniki. Bez względu na wiek auta powinni Ci to naprawić w ASO lexusa dla dobrego imienia marki... (IMO oczywiście)..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Ralfx »

Niestety elektryczne wspomaganie kierownicy zaczyna być standardem we wszystkich nowych samochodach. Niedługo czysto hydrauliczne i elektro-hydrauliczne już przejdzie do historii.
Ja już paru osobom tutaj opowiadałem jaki problem mieliśmy z Civiciem TypeR FN2. Po założeniu nowej maglownicy chcieliśmy auto przetestować i pojechać nim kawałek. Po odpaleniu samochód wyrywał kiere i skręcał koła w opór w prawo. Nie było opcji go utrzymać... Okazało się że trzeba na nowo zkalibrować mu ustawienie maglownicy i trzeba było do tego komputer z oprogramowaniem Hondy. Zwykły diagnostyczny to za mało.
Aż strach pomyśleć co by było gdyby taki błąd wywaliło podczas jazdy na autostradzie. Utrata panowania i rów gwarantowane. Ja to się będę mocno zastanawiać pewnie kupując samochód z eltrycznym wspomaganiem bo się autentycznie tego boje. Nie lubie kiedy to samochód za mnie decyduje i mi pomaga. Najlepsze wspomaganie to hydrauliczne i basta.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: klaus »

Cojak pisze:Co do ASO Lexusa, to przynajmniej Kraków nic mi konkretnego nie powiedział. W poniedziałek zadzwonię jeszcze do Katowic to może się czegoś więcej dowiem.
Wiem że trochę czasu już minęło, ale udało CI się coś ustalić ?
Przymierzałem się do zakupu tego modelu ale Twój post trochę ostudził mój zapał.
Cojak
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:40
Model Lexusa: RX400h
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Cojak »

Sprawa jest dalej w toku gdyż jak się okazało usterka ta podlega obecnemu programowi Tot=yoty na całym świecie, ale ze względu na to iż auto pochodzi z rynku USA to procedura może wydłużyć się nawet do 4-6 m-cy!!!! Na razie kupiłem używaną za 800 zł :) i czekam na odpowiedź producenta, który jest wg. mnie dość niepoważny określając powyższe terminy! Bo kto normalny może sobie pozwolić na garażowanie samochodu pół roku, płacić za niego AC/OC itp.?

Jedno z czego mogę być zadowolony to obsługa w Lexus Kraków i Katowice - na poziomie wzorowym. Natomiast Lexus Poznań to już inna, niestety niższa półka, ale to wątek nie o ASO a o przekładni.

Mimo tego nieprzyjemnego przypadku z przekładnią muszę stanowczo stwierdzić, że model RX400h po prostu WYMIATA. Jak mi zależy, w mieście uzyskuję spalanie rzędu 9l/100km a na trasie po drogach loklanych 8,5l/100km. Mimo iż jeżdżę autem ponad rok to jeszcze go do końca nie poznałem pod kątem spalania gdyż silnik hybrydowy czasem zaprzecza prawom fizyki. Czasem, wydawało by się spokojna i lekka noga, wcale nie musi oznaczać mniejszego spalania a nieraz mocniejsze wciśnięcie "gazu" a później odzysk energii z toczącego się pojazdu wykazuje nieraz 20% oszczędności względem pierwszego. Niewątpliwą frajdą jest również przyspieszenie tego modelu, 7,8s do 100-ki co sprawia czasem wielką niespodziankę dla innych właścicieli wypasionych aut.

Reasumując polecam ten model wyjątkowo.

PS. Jeszcze w kwestii części do Lexusa RX. Cena reperaturek (gumki do zacisków hamulcowych) dla dwóch przednich kół to koszt 460zł w PL. W USA 26$ a w serwisie aukcyjnym można już kupić cały kompletny i sprawny zacisk za 100zł! Podobnie przekładnia - koszt wymiany w ASO = uwaga....... 14 000 zł (czternaście tysięcy złotych) i to nie jest pomyłka.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: maniek_ls400 »

Reperaturki z ASO (ćwiczyłem więc wiem) dostaje się 100% elementów - gumy na tłok, gumki na prowadnice, spręzynki oraz smar. Nauczyłem się jednego - części z ASO nieraz sporo droższe (2-3x) ZAWSZE pasują. Kupno aftermarketów ma to do siebie, że po zdjęciu koła okazuje się, że tarcza hamlcowa jest 1,5cm mniejszej średnicy :(
Ceny US i nasze - szkoda gadać. Oprócz części dotyczy to przede wszystkim aut.
Co do spalania - wlokąc się czyli 1500-2500RPM spalanie jest wyższe niż jazda 2500-4000RPM - sprawdzone emirycznie na dwóch lexach (nie hybrydach).

Wątek o ASO - może opiszesz co i jak ?
Proponuję założyć wątek ASO XXX, ASO YYY i będziemy mieli jasność gdzie jechać a gdzie nigdy nie stawiać nogi..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
emfun
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 21:00
Model Lexusa: RX 400H
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: emfun »

Sorry za ogrzewanie kotleta od może komuś się przyda. Od miesiąca walczylem ze wspomaganiem. Raz było normalnie, po ponownym odpaleniu było twarde i ciężko kręciło się kierownica.ostatnio wspomaganie całkiem siadło. Sprawdzałem wtyczki, byłem gotowy kupić nową przekładnie ale zaryzykował em zmiany Aku bo miernik wskazywał jego koniec. Koszt dobrej jakości Aku to 230 brutto. Efekt - jak ręką odjąć problem znikł. Wspomaganie chodzi jak marzenie. Radość z rozwiązania problemu ogromną :)
emfun
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 21:00
Model Lexusa: RX 400H
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: emfun »

emfun pisze:Sorry za ogrzewanie kotleta od może komuś się przyda. Od miesiąca walczylem ze wspomaganiem. Raz było normalnie, po ponownym odpaleniu było twarde i ciężko kręciło się kierownica.ostatnio wspomaganie całkiem siadło. Sprawdzałem wtyczki, byłem gotowy kupić nową przekładnie ale zaryzykował em zmiany Aku bo miernik wskazywał jego koniec. Koszt dobrej jakości Aku to 230 brutto. Efekt - jak ręką odjąć problem znikł. Wspomaganie chodzi jak marzenie. Radość z rozwiązania problemu ogromną :)
Pochwalili dzień przed zachodem słońca :( dzisiaj wspomaganie znowu nie działa jak powinno jest twarde i ciężko się kręci . Ktoś miał podobny przypadek?
adeq4
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 28 paź 2014, o 15:19
Model Lexusa: is250
Skąd:: S-c
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: adeq4 »

Sprawdzałeś ładowanie ? Co prawda nie w lexusie ale oplu miałem taki przypadek, że regulator napięcia był uszkodzony i z powodu zbyt wysokiego napięcia w instalacji m.in. co jakiś czas odłączało wspomaganie.
emfun
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 21:00
Model Lexusa: RX 400H
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: emfun »

adeq4 pisze:Sprawdzałeś ładowanie ? Co prawda nie w lexusie ale oplu miałem taki przypadek, że regulator napięcia był uszkodzony i z powodu zbyt wysokiego napięcia w instalacji m.in. co jakiś czas odłączało wspomaganie.
Ale to hybryda i nie ma alternatora :) dzisiaj sprawdzałem ładowanie aku i pokazało 13,98. Nie wiem, czy to normalne być może hybrydy zachowują się trochę inaczej :)
emfun
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 11 wrz 2016, o 21:00
Model Lexusa: RX 400H
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: emfun »

Uff okazało się, że trzeba było tylko zrobić adaptację czujnika położenia kierownicy i wszystko hula jak należy...
A już myślałem, że przekładnia do wymiany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości