Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Cojak
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:40
Model Lexusa: RX400h
Kontakt:

Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Cojak »

Witam!

Rozładował mi się akumulator parę dni temu podczas sprzątania i wietrzenia auta (parę godzin).
Następnie auto wstawiłem na kilka dni do garażu a przedtem naładowałem akumulator prostownikiem.

Przedwczoraj wyjechałem z domu i po przejechaniu kilkuset metrów poczułem lekkie opory na kierownicy. Samochód zachowywał się tak jakby próbował skręcać w przeciwną stronę aniżeli ja zamierzałem. Inaczej rzecz ujmując układ kierowniczy ze mną "walczył" stawiając dość duży opór.

Po przejechaniu w ten sposób pok 3-4km zatrzymałem auto u znajomego na parkingu przed domem. Po ponownym uruchomieniu silnika wykonanie jakiegokolwiek manewru wymagało użycia dość sporej siły rąk, ale układ był tak jakby i jest, cały czas aktywny, to znaczy jeśli ja skręcam koła w prawo, układ kontruje w lewo i odwrotnie.
Dwa razy zdarzyło się również, że koła same skręcały to w jedną i druga stronę o kilka stopni. Po włączeniu biegu wstecznego objaw ustawał.

Stąd moje pytanie co może być uszkodzone w pojeździe:

- czujnik skrętu
- przekładnia kierownicza
- sterownik przekładni kierowniczej
- czy może być to wynikiem zwarcia?? (dopuszczam taką możliwość gdyż do auta napadało niedawno dość sporo deszczu przez tylną lampę, która nie miała założonej uszczelki ( w bagażniku po zdjęciu plastikowego pojemnika na roletę było ze 2cm wody!!!!

Widziałem również na amerykańskim forum informacje odnośnie kalibracji punktu zero, ale nie wiem czy w tym należy się upatrywać przyczyny.

Za wszystkie sugestie i podpowiedzi z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Wojtek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: janasek »

A co ma wspólnego woda w bagazniku? Akumulator czy coś innego tam siedzi? Ja bym najpierw podłaczył auto pod kompa, nie chodzi nawet o zwarcie, po postu jak Ci padnie aku to możliwe że system załapał jakieś błędy i trzeba je wykasować. Zacznij od tego.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: prosperopro »

zacznij od tego co janasek napisal lub jeszcze raz odlacz aku na 10 min kola ustawiajac na prosto ;) moze pomoze ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: dS »

janasek pisze:A co ma wspólnego woda w bagazniku? Akumulator czy coś innego tam siedzi?
skoro jest to hybryda to bateryjki są w bagażniku pod podłoga, więc pewnie stąd ta obawa że jak stała woda w bagażniku to mogło się im coś stać
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
borys88rr
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 10 lut 2011, o 16:47
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: borys88rr »

a gdzies czytalem ze toyota wzywa wlasnie ten model na akcję serwisową związaną z bateriami(robi sie zwarcie i pali bezpieczniki) ale nie wiem czy ma cos to wspólnego
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: maniek_ls400 »

janasek pisze:A co ma wspólnego woda w bagazniku? Akumulator czy coś innego tam siedzi? Ja bym najpierw podłaczył auto pod kompa, nie chodzi nawet o zwarcie, po postu jak Ci padnie aku to możliwe że system załapał jakieś błędy i trzeba je wykasować. Zacznij od tego.

Pozdro
Janasek,
niestety, ale może mieć i to dużo :( W moim LS jest po prawej stronie komputer od telefonu i zestawu głośnomowiącego i wyciszającego radio (tylko do tych funkcji) i jakieś dwa lata temu został zalany wodą (uszczelka bagażnika się rozgięła i przepuszczała) - wyobraź sobie, że lex nie chciał ruszyć z miejsca komp był w trybie awaryjnym max prędkość to było 40kmph (przy gazie wbitym w podłogę). Stało się tak po wyjeździe z myjni więc zacząłem szukać i jedyna kałuża jaką znalazłem była w komorze bagażnika - odłączyłem wszystkie wtyczki, wydmuchałem sprężonym powietrzem i mogłem jechać dalej. Te samochody mają magistralę CAN, która łapiąc gdzieś zwarcie powoduje wariacje elektroniki.
Do kolegi od RX - przejrzyj bagażnik w poszukiwaniu kostek elektrycznych - jeśli coś jest zamoknięte wysusz a dodatkowo można kupić spray do osuszania styków i zabezpieczania przed wilgocią.
Daj znać co było przyczyną ..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Cojak
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:40
Model Lexusa: RX400h
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Cojak »

Dzwoniłem dzisiaj do toyoty i Pan z działu serwisu usłyszawszy mój opis jednoznacznie stwierdził rozładowanie akumulatora (słaby prąd). Faktycznie akumulator ma kilka lat i zleciłem mechanikowi, u którego stoi samochód wymianę na nowy.
Oczywiście dam znać jak się sprawa dalej potoczy i jaki będzie jej finał. Mam nadzieję, że nie koniecznie drogi :)
janasek pisze:A co ma wspólnego woda w bagażniku? Akumulator czy coś innego tam siedzi? Ja bym najpierw podłączył auto pod kompa, nie chodzi nawet o zwarcie, po postu jak Ci padnie aku to możliwe że system załapał jakieś błędy i trzeba je wykasować. Zacznij od tego.

Pozdro
Pierwsze co zrobił warsztat to podpiął auto pod Boscha, ale komputer nie wykazał żadnych błędów. Odnośnie wody, to w aucie jest tyle kostek i przewodów, te które widać, że woda mogła spowodować właśnie zwarcie lub przeprogramowanie jakiegoś modułu - stąd wspomniałem o wodzie.
Ostatnio zmieniony 1 lip 2011, o 19:13 przez Rici, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edytujemy posty nie piszemy jednego pod drugim .Pozdrawiam :)
Cojak
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:40
Model Lexusa: RX400h
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Cojak »

Niestety wymiana akumulatora na nowy nic nie dała :(
Objaw dalej ten sam.......

W poniedziałek jadę wobec tego do Toyoty i zobaczymy co tam ustalą.

Tymczasem pozdrawiam.

Wojtek
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: barteg10gg »

problem był gdzieś zgłaszany wcześniej..tu masz filmik na youtube gdzie gość ma chyba podobny problem http://www.youtube.com/watch?v=MLHWgAmx3Iw..Kiedyś było o tym także w motodzienniku jacka balkana..http://moto.pl/MotoPL/10,90142,7959467, ... _nie_.html Szybciej w ASO lexusa coś o tym będą wiedzieć niżeli toyoty..
Cojak
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2011, o 23:40
Model Lexusa: RX400h
Kontakt:

Re: Lexus RX 400h - problem ze wspomaganiem kierownicy

Post autor: Cojak »

barteg10gg pisze:problem był gdzieś zgłaszany wcześniej..tu masz filmik na youtube gdzie gość ma chyba podobny problem http://www.youtube.com/watch?v=MLHWgAmx3Iw..Kiedyś było o tym także w motodzienniku jacka balkana..http://moto.pl/MotoPL/10,90142,7959467, ... _nie_.html Szybciej w ASO lexusa coś o tym będą wiedzieć niżeli toyoty..
Objaw prawie identyczny. Prawie, bo u mnie wystąpił ze dwa razy i to w "lżejszej" formie. Generalnie kierownica stoi w miejscu.

Co do ASO Lexusa, to przynajmniej Kraków nic mi konkretnego nie powiedział. W poniedziałek zadzwonię jeszcze do Katowic to może się czegoś więcej dowiem.

Zastanawiam się mimo wszystko czego dotyczy problem: sterownika, przekładni lub któregoś jej czujnika czy może czujnika skrętu w kolumnie kierowniczej. Przegoglowałem już sporo amerykańskich stron, ale nic konkretnego nie znalazłem. Nie jestem mechanikiem, angielski znam w miarę dobrze choć nie koniecznie branżę motoryzacyjną ale wydaje mi się, że po słowach kluczowych typu steering problem, sensor steering, ECU steering etc. powinno coś wyskoczyć.

Jak na razie znalazłem tylko to:

http://www.aboutautomobile.com/Complain ... h/Steering

i to:

http://townhall.edmunds.com/WebX/.f0fa3dc?displayRecent

Dobranoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości