[LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: Ralfx »

Wombat pisze:LS400 ma stwierdzona chorobę - czyli wypalenie sie/wyczernienie oryginalnych paneli LCD od klimy po około 12-14 latach. Dlatego robią zamienniki.
Tak naprawde szlag trafia polaryzator na panelu nie panel i nawet pierwotnie kombinowałem z wymianą samego polaryzatora (nawet nabyłem) ale zdzieranie starego i sztukowanie nowego.. bleee. Lepiej zmienić wyświetlacz.
W modelach SC też sie zdarza (przynajmniej u mnie sie stało tak więc jak by ktoś miał podobny problem to czułbym sie raźniej)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: janasek »

U mnie jak na razie jest oki. Panele radia i klimy ładnie świecą. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Foggy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2010, o 15:58
Model Lexusa: Brak :(
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: Foggy »

Niestety, nadzieje na proste naprawienie wyświetlacz klimy poprzez wymianę polaryzatora spełzły na niczym :down:
Być może w niektórych przypadkach tak jest ale u mnie ewidentnie winny jest sam wyświetlacz. Objawy są typowe - ciemna, rozmazana plama. Po solidnym wygrzaniu auta plama niemal w całości ustępuje. Dzisiaj rozebrałem ustrojstwo i odkleiłem częściowo polaryzator, na to miejsce przyłożyłem folię polaryzującą polaroida i zero poprawy - plamy jak były tak są. Jedyne rozwiązanie to wymiana wyświetlacza na nowy z ebaya. Jak widzę problem dotknął nie tylko mnie więc może by zorganizować jakieś zbiorowe zamówienie ?
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: Ralfx »

można spróbować :) ile by coś takiego wyszło po wszystkich opłatach ?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Foggy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2010, o 15:58
Model Lexusa: Brak :(
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: Foggy »

Ceny zaczynają się od 32 $, do tego dojdzie trochę opłat. Zupełnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać i nie chcę gdybać, dobrze byłoby jakby zabrał głos ktoś kto już coś z ebaya brał.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: tomekb »

pogadaj z legato on ma konto
Foggy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 3 gru 2010, o 15:58
Model Lexusa: Brak :(
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: Foggy »

Dzięki za info, sprzedający u którego namierzyłem wyświetlacz wysyła na cały świat więc chyba jest szansa na w miarę szybkie i bezbolesne sfinalizowanie sprawy.

Już jestem po wymianie wyświetlacza. Wyświetlacz kupiony na eBay USA, łącznie z przesyłką wyszło 58 $. Od kupienia do otrzymania przesyłki minęło 12 dni.
Wyświetlacz wymieniałem sam. Nie jest to jakaś skomplikowana czynność tylko dość żmudna, do odlutowania jest 60 nóżek i tyle samo do przylutowania :o .
Jeżeli ktoś będzie samodzielnie wymieniał ten wyświetlacz to radzę ostrożnie obchodzić się z lutownicą - laminat jest bardzo delikatny i źle znosi przegrzanie, mogą po prostu odkleić się ścieżki.
Sam wyświetlacz jak to bywa z zamiennikami idealny nie jest. Raster wyprowadzeń jest identyczny z oryginałem natomiast odstęp pomiędzy dwoma grupami tychże jest nieco mniejszy niż oryginalnie. Każdą nóżkę musiałem trochę odginać żeby pasowała do pola lutowniczego na laminacie.
Ogólnie jestem baaardzo zadowolony z efektu :laugh1: W sumie godzinka roboty ale nareszcie jest tak jak być powinno. Efekt widać na załączonych zdjęciach, słabej jakości bo i aparat taki sobie i pora na fotografowanie nie ta ale widać co trzeba.
Chciałbym podziękować przy okazji koledze legato97 za pomoc przy zakupie na eBayu. Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz :biggrin2:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: laredo »

Wyświetlacza od panelu nawiewu jeszcze nie wymieniałem ale dziś odniosłem mały sukces. Zachęcony ładną pogodą wsiadłem do samochodzika i .... rozebrałem radio z panelem. Strasznie drażniło mnie to że nie mam podświetlenia tych guzików od nawiewów i czasami jadąc w nocy muszę ich szukać. Do wymiany jak się okazało poszły 4 żarówki odpowiedzialne za podświetlenie wszystkich przycisków. Jako że nie miałem żaróweczek to zastosowałem diody LED na 12V. Miałem tylko niebieskie, i choć raczej staram się unikać tego koloru w samochodzie (drażni mnie niebieskie podświetlenie dlatego nigdy nie kupię np VW Passata). Dziś wieczór sprawdzę jak to wygląda i zobaczymy co będzie. Najprawdopodobniej poszukam w sieci takich samych LEDów ale zielonych np i zastąpię je.
Kilka takich spostrzeżeń gdyby ktoś chciał iść tym śladem. W panelu dało się z łatwością zamontować diody 5cio mm, było na nie miejsce ale... ale niestety np spryskiwacz od reflektorów TRC OFF czy fotele dioda 5 mm jest za duża i nie wejdzie w obudowę. Tu potrzebne będą mniejsze np 3 mm. To samo tyczy się kontrolek na desce rozdzielczej od str drzwi. Nie wiedziałem bo i skąd, że przełącznik od trybu skrzyni też ma podświetlenie. Od dziś będzie u mnie błyszczał na niebiesko :) Dlatego przy zakupie diod zwróć uwagę na ich średnicę i miejsce gdzie chcesz je zamontować.
Pozostała mi do wymiany żaróweczka od podświetlenia panelu z napisami PRND2L. Tam dioda nie podejdzie ponieważ jest to szklana żaróweczka bez metalowego cokołu ( zapomniałem jaki ma symbol )bodajże 2W
Kolejna rzecz to podświetlenie radia. Wydaje mi się że aby efekt był dobry tu albo trzeba odpuścić kolorowe diody i zastosować jednak żarówki albo potrzebne będą diody białe, ponieważ przyciski mają swoje kolory i podświetlenie ich innym kolorem może dać niepożądany efekt.
Montaż diod ma jedną wadę. Trzeba mieć podłączone napięcie do radia czy panelu ponieważ nie zawsze wiemy gdzie jest plus a gdzie minus ... każdy wie o co chodzi.
A teraz kawa i czekamy na zachód słońca :kawa:
grzesiek556
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 5 sie 2013, o 10:37
Model Lexusa: ls400
Skąd:: zamość
Kontakt:

Re: [LS400] Słabe oświetlenie panelu nawiewu i radia

Post autor: grzesiek556 »

Należy pamiętać że w radiu znajdują się żaróweczki na 6V, z tego powodu gdy zamontuje się 12V będą świecić słabiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości