Jakie żarówki lub żarniki (POMOC I OPINIE)

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: stachulex »

forest pisze:tak, DWU-WŁÓKNOWA
symbol tej zarowki to: T20q W21/5W
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: po_bandzie »

to i ja sie zapytam przy okazji tematu:
jako iż jestem przeciwnikiem prawa nakazującego jeżdżenie na światłach mijania, gdy jest widno, to tego nie robię. natomiast w moich lampach włączają się po odpaleniu silnika (przełącznik mam na off) żarówki drogowe tylko ze zmniejszoną mocą.. teoretycznie wg definicji spełnia to normę świateł dziennych - co na to pały?
ktoś wyżej pisał coś o 'dziennych' z tyłu.. pierwsze słyszę takie pojęcie..
MączeK pisze::D Dzięki za pomoc w stopie i w dziennych z tyłu jest tylko jedna?
dwuwłóknowa bo normalne świecenie nocne plus mocniejszy stop.

jeszcze przy okazji pytanie co do xenonów:
ja mam ori - no ale, że nie używam w dzień, a w tnelu trzeba włączyć.. czy na żywotność wpływa ilość włączeń czy czas świecenia? orientuje się ktoś?
LEXUS HIP-HOP
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: Żarówki di IS 200..

Post autor: po_bandzie »

Przemassss pisze:
Ja u siebie zrobiłem takiego moda i efekt jest kolosalny, duża soczewka bi-xenonowa, do tego przetwornice denso i żarówki osram. Teraz jest po prostu bajka, krzywa światła wielokrotnie sprawdzana, nawet ostatnio przeszedł przegląd choć nie mam spryskiwaczy!! Święcą lepiej niż niektóre samochody wyposażone fabrycznie w xenon(miałem wcześniej Lagunę). Teraz mogę jeździć tylko w nocy. W miejscu starych świateł drogowych zamontowałem żarówki ledowe które służą mi za światła dzienne :biggrin2:

Jak będę mieć chwilkę to spróbuję to opisać w zrób to sam, choć nie jestem najlepszy w pisaniu poradników :blush:
Ale może coś podpowiem, na pewno fotki zamieszczę to ocenicie :biggrin2:
1. spryski do xenonów są nieobowiązkowe (kiedyś robili auta bez i na zasadzie precedensu u pałkowych i na przeglądach to przechodzi)
2. to że przeszedłeś przegląd to fajnie, ja też ostatnio przeszedłem, choć nawet na podnośnik nie wjeżdżałem, bo zepsuty był ;)

jakby jakaś upierdliwa bądź złośliwa pala cię dorwała, to za te światła zabierają ci dowód (nie interesuje ich, że jest dobry strumień światła, a to że masz żarniki xenonowe w kloszach pod żarówki zwykłe). oczywiście szansa na takiego pecha jest mała (sam święty nie jestem, bo nie mam tylnego światła przeciwmgłowego <w usa to zbędny gadżet> i żarliwego przeglądu lub kontroli pał bym nie przeszedł :crazy: )

w temacie adaptacji drogowych na dzienne i diód: to teraz długich nie masz??
LEXUS HIP-HOP
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: carinus »

po_bandzie pisze:jeszcze przy okazji pytanie co do xenonów:
ja mam ori - no ale, że nie używam w dzień, a w tnelu trzeba włączyć.. czy na żywotność wpływa ilość włączeń czy czas świecenia? orientuje się ktoś?
Wszystko ma pływ lecz najbardziej zabójcze dla lamp wyładowczych są częste starty.Podobne problemy mamy ze świetlówkami energooszczędnymi które lepiej załączyc na dłuższy czas niz pstrykac nimi co chwilę.
Awatar użytkownika
johnnyVSjohnny
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 21 gru 2010, o 18:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: johnnyVSjohnny »

A co siedzi w trzecim (środkowym) stopie w IS-ie ?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: tomekb »

Mani
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 13 sie 2011, o 15:19
Model Lexusa: BMW
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: Mani »

Podepnę się do tematu. Może mi ktoś napisać jak wymienić żarówkę od podświetlenia tablicy rejestracyjnej w Lexusie IS200 Sedan 2001 rok? Szukałem w instrukcji obsługi ale akurat te żarówki nie są wyszczególnione, a nie chcę czegoś połamać.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: MączeK »

johnnyVSjohnny pisze:A co siedzi w trzecim (środkowym) stopie w IS-ie ?
Trzeci stop to żarówka W21W wymieniałem u siebie ostatnio:)
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: MączeK »

Mani pisze:Podepnę się do tematu. Może mi ktoś napisać jak wymienić żarówkę od podświetlenia tablicy rejestracyjnej w Lexusie IS200 Sedan 2001 rok? Szukałem w instrukcji obsługi ale akurat te żarówki nie są wyszczególnione, a nie chcę czegoś połamać.
Musisz zdjąć wygłuszenie w klapie, jak ją otworzysz to masz spinki, kołeczki tzw, wyciągasz tyle, a byś miał swobodny dostęp do klapy od środka, następnie wykręcasz dwie nakrętki, fi8 takie złote, które trzymają zamek( ciężki dostęp) oraz dwei fi8semeczki, które trzymają blędę na klapie jak je odkręcisz to wyciągasz delikatnie blędę od zwenętrznej strony klapy, gdy ją ściągniesz pozostaje Ci odłączyć wtyczki od mechanizmu podświetlenia i wypiąć plastiki podświetleniowy z klapy i wymienić żarówki:). Następnie wszystko poskładać i cieszyć się nowym podświetleniem tablicy, polecam żarówki diodowe.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200]Żarówki

Post autor: michalm320 »

Jakie polecanie żarówki HB4 żeby trochę poprawić oświetlenie w IS200? Bo jak wiadomo to w tych lexach jest kiepska widoczność.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości