[DENSO Tester] Toyota-Lexus

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

[DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: etech1981 »

Mam aktualnie w posiadaniu toyota intelligent tester II DENSO ,czy ktoś na forum jest doświadczonym użytkownikiem tego urządzenia? Jak się nim posługiwać i do czego się może przydać (np. wczytywanie kodów czujników ciśnienia w oponach TPMS?).
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: janasek »

No własnie co to jest za tester? DENSO czy Toyoty? To jest jakiś sprzęt diagnostyczny? Do czego?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: dommell »

Wyczytałem coś takiego.....

"Denso diag-2 (DST-2) do TOYOTA i LEXUS umożliwia diagnozowanie elektroniczne układy sterowania silników, skrzyni biegów ,ABS ,poduszek powietrznych i wiele innych.
DST-2 realizuje diagnozę za pośrednictwem linii CAN. Pełna diagnostyka na poziomie serwisowym z możliwością reprogramowania ecu."

Skąd Ty to chłopie masz :) Jak patrzę na ceny to wersja z oscyloskopem, oscyluje wokół 10tys zł :)



o, a zanalazłem jeszcze manuala...

http://www.agson.net/documentation/Toyo ... on.net.pdf


jak tak patrze to masz niezłe urządzenie w ręku, które pewnie każdy z nas by z chęcia "przytulił" :);)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: Ralfx »

Nie każdy :P u mnie chyba nie da rady podłączyć bo nie mam OBD2, chyba że się mylę. Człowieku możesz na tym kasiore trzepać. Jak sie nauczysz obsługiwać to możesz brać 50-100zł za podłączenie samochodu do tego sprzętu :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: tomekb »

etach to na zlot wez ten tester
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: etech1981 »

Witam dzisiaj pierwszy kontakt z testerem ,dzięki za odpowiedzi manuala znalazłem akurat wczoraj w sieci ,ale nic z niego konkretnego nie wyczytałem ,więc musiałem sprawdzić wszystko sam. Pech sprawił ,że miałem zastawiony garaż i nie miałem jak wjechać ,ale postanowiłem się i tak podpiąc tester bez problemu znalazł samochód z funkcji AUTO i mogłem zacząć pierwsze kroki jako amator. Co mogę powiedzieć otworzyły się pełne możliwości diagnozy każdego systemu elektronicznego oraz dużo możliwości programowania innych funkcji min. TPMS o ,które pytałem na początku ,conversja jednostek US na EU (chociaż nie wykluczam ,że trzeba jeszcze ingerować w licznik), sprawdzanie sytemów SRS,ABS itd ,możliwość przeprogramowania ECU poprzez pliki z komputera i wiele innych. Jeżeli forum jest zainteresowane będę zdawał realację z nauki na bieżąco postaram się też dołączać dokumentację fotograficzną. W poniedziałek chcę wczytać swoje czujniki ciśnienia na zimówkach bo już mnie denerwuje jazda z napisem CHECK TIRE, a w ASO za taką przyjemność 220,00 PLN sądze ,żę nie zajmie mi to dłużej jak 15-20minut.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: lukas78 »

etech1981 pisze: Jeżeli forum jest zainteresowane będę zdawał realację z nauki na bieżąco postaram się też dołączać dokumentację fotograficzną.
Jasnę, że jest zainteresowanę - to bardzo ciekawę i pomocnę urzadząnko dla zainteresowanych :ok: .
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: etech1981 »

Cieszę się widząc zainteresowanie jak sam połapie się już trochę w obsłudze to chętnie będę służyć pomocą użytkownikom. Na razie decyzja zapadła tester zostaje u mnie :)
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: janasek »

Ja też jestem zanteresowany, więc zapodawaj co jakis czas czego się nauczyłeś. Super urządzenie, sam chętnie nabyłbym coś takiego i nauczył się obsługiwać. :).Ale nie za taką kasę. Chyba pozostaje niestety tylko zwykły soft na lapa. Ale lepsze to niż nic. :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
etech1981
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25
Model Lexusa: IS350
Kontakt:

Re: [DENSO Tester] Toyota-Lexus

Post autor: etech1981 »

Ja też bym takich pieniędzy nie zapłacił ,ale to okazja !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości