IS 200 - immobilizer

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: janasek »

Szarego kluczyka nie da się dorobić w ASO. Jednak Wydaj mi się że jest jeden sposób - kupujesz samą surówkę - grot z szarą obudową i dorabiasz kluczyk dokładnie tylko pod stacyjkę. Zamek w stacyjce jest ciut inny niż w drzwiach mimo że czarnym kluczykiem otworzysz drzwi i odpalisz auta a szarym tylko odpalisz auto. Ale master to jest chyba właśnie czarny? Bo majac szary nie dorobisz czarnego... Zreszta różnica jest tak mała, a dorabiany kluczyk jest mniej dokładnym odwzorowaniem ORI więc nie wiem czy się da, trzeba by spradzić wzór szarego i czarnego czy się czymś różnią...

Surówka do SC kosztuje 140 zł, docięcie 30 zł... ale to jest bez imo.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: maniek_ls400 »

da_rk pisze:Ale z tego co mi wiadomo to bateria nie ma nic wspólnego z immobilaizerem, który działa na zasadzie pola magnetycznego. Ale mogę się mylić!
Mylisz się - bateria ma kluczowe znaczenie - zacznij od niej.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: da_rk »

No to rozumiem :) jeden raz wystarczy "opierniczyć" forumowiczów i jak się posypały odpowiedzi :) Wielkie dzięki dzisiaj sprawdzę wszystko po kolei. Zacznę od baterii a później spróbuję po raz kolejny zakodować na nowo immobilizer w kluczyku za pomocą sekwencji z pedałem gazu i hamulca. A możliwe że są jakieś błędy w komputerze i przez to ma jakieś głupawki?? Czy zdjęcie klem z akumulatora, kasuje błędy? I czy nie ma po takim zabiegu problemów z np. rozkodowanym autoalarmem albo coś takiego, bo brat miał taki problem w nissanie primerze.
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: da_rk »

Zacząłem tak jak radziliście od wymiany baterii w kluczyku. Niestety nic to nie dało, ale zaczęło mnie zastanawiać dlaczego tak samo się dzieje z dwoma kluczykami, więc stwierdziłem, że to może być wina stacyjki w samochodzie. Wczoraj nasmarowałem ją WD40, kilkanaście ruchów kluczykiem dla rozprowadzenia i..... od wczoraj problem się nie pojawił! Więc teraz tylko mam nadzieje że udało mi się to rozwiązać :) Także smarujcie stacyjki! :) Pozdrawiam, i dzięki wszystkim za pomoc, mam nadzieje że problem już się nie pojawi.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: maniek_ls400 »

Ostudzę Twoje zachwyty - przeczytaj sobie w necie co jest największą wadą WD-40. Jeśli chcesz dobrze coś przesmarować - np stacyjkę czy zamek w drzwiach/bagażniku to polecam oliwę do maszyn do szycia lub inny środek smarujący, ale nigdy WD-40 - to jest znakomity 'pomagacz' w odkręcaniu śrub, ale nie smarowidło (pije wodę).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: da_rk »

Sorky napisałem WD40 ale przesmarowałem takim preparatem Silikon-Spray.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: akira »

Podepnę się pod temat. Dziś usłyszałem podczas mycia auta rytmiczne cykanie pod maską. Początkowo myślałem, że to woda gdzieś się dostała i po prostu sobie kapie. Ale po otwarciu maski przy akumulatorze w skrzynce bezpieczników cykała taka kostka (denso i coś tam jeszcze było napisane). Później podczas jazdy zauważyłem że po załączeniu zapłonu nadal pulsuje kontrolka SECURITY a po zapaleniu silnika ciągle stale się pali, po ujechaniu kilku km nadal się pali ale zdecydowanie mniej intensywnie. Powracając do w/w kostki/przekaźnika (czy co tam to jest) to po wyłączeniu auta i zamknięcia z kluczyka zaczyna znów cykać, czasem równo rytmicznie , czasem kilka sygnałów szybkich i później kilka wolnych. Po ponownym przekręceniu na chwilę kluczyka w pozycję zapłonu, wyjęciu i zamknięciu auta nie ma już tego cykania. Auto podczas pracy zachowuję się normalnie nic nie cyka poza palącą się kontrolką SECURITY. Może ktoś miał podobny problem? Może pora wymienić baterię w kluczyku, albo coś ponownie zaprogramować??? :doh:
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: bedok »

jestes pewny ze nie nalecialo wody tam gdzie nie powinno ?
Mialem kiedys wypasione Scorpio, pewnego razu rozszczelnila sie skrzynka z bezpiecznikami i przy myciu zapalily sie wszystkie swiatla, wlaczylo radio i wycieraczki, oczywiscie bez kluczyka w stacyjce :acute:
squad
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2012, o 15:36
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: squad »

Witam,

Nie chcę rozpoczynać nowego tematu, napiszę tutaj, sprawa tyczy się IS300, ale chyba nie ma to znaczenia w stosunku do IS200. Problem polega na tym, że nie mam immo w kluczyku, tzn, jest sam klucz jako taki, ale bez plastiku gdzie to immo jest, czy ktoś ma jakiś patent jak odpalić auto? Aktualnie mam tylko ten jeden klucz, inne są baaaardzo daleko. Wiem, że w ASO mogą dorobić kod, jeśli odczyta się numer seryjny wewnątrz plastiku, ale nie ma plastiku :dance3: , ktoś już rozkminiał taki problem, z góry dzięki za radę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS 200 - immobilizer

Post autor: janasek »

squad pisze:Witam,

...tzn, jest sam klucz jako taki, ale bez plastiku gdzie to immo jest, czy ktoś ma jakiś patent jak odpalić auto? Aktualnie mam tylko ten jeden klucz, inne są baaaardzo daleko. ...
A czy to w ogóle jest grot od stacyjki...? Ja mam sam grot ale to jest od schowka. Może też masz schowek na kluczyk?
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości