[RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
barteg10gg
Lex user
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2010, o 16:36
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Krapkowice
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: barteg10gg »

Ja też chętny na tę instrukcję dla hydrydy.Z ciekawości czy benzynowe lexy też wymagają jakieś procedury po wymianie?
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Znalazłem w sieci coś takiego.
Mam trochę obawy co do jednoczesnego naciskania hamulca i pedału przyspieszenia (przez 30 sekund) - mam nadzieję że nic się nie zepsuje.
Ostatnio padł mi akumulator 12v i mniej więcej w tym okresie zauważyłem że przy gwałtownym naciśnięciu pedału przyspieszenia system zbiera się chwilę zanim zareaguje (co najmniej około 1 sek.) - mam wrażenie że wcześniej tak nie było.
Lassar, zauważyłeś u siebie może coś podobnego po wymianie aku ?
Mam nadzieję że reset ISC pomoże - na razie nie odważyłem się go zrobić ;)

"
This applies to the 2006 Highlander Hybrid also.

Note that you can probably perform the procedure yourself.

The scan tool mentioned in the procedure checks the coolant temperature to make sure it is at full operating temperature and checks the engine loading to make sure the load is sufficient to charge the battery and finally checks the status of the ISC learning parameter. It is not necessary to monitor these parameters if you do the procedure carefully.

1) Make sure the vehicle is fully warmed up. Do the procedure immediately following a long drive that runs the engine (highway speeds are best - not long gliding stealth runs at low speeds with the engine off). This will insure the coolant temp is at FULL operating temperature - it is not necessary to actually measure the coolant temperature if you warm up the engine sufficiently and don't let the engine shut down too long and cool off before doing the procedure.

2) With the vehicle stopped and in drive, press firmly on the brake to keep the vehicle from moving and then step on the accelerator while watching the power meter (to the left of the speedometer). Press down on the accelerator to keep the needle between 1/2 and 3/4 up the scale. You will find that the engine management system will automatically limit the engine load no matter how far you press down on the pedal so the amount you press is not critical as long as it is either 1/2 scale or to the engine's self-limiting load value. Keep the engine loaded for a full 30 seconds but not longer than 40 seconds (this procedure brings the hybrid battery up to a maximum state of charge - if you watch the battery symbol, you willl see it tick up to a "full" display).

3) Shut off the engine and place it in park
4) Wait 5 seconds.
5) Turn the ignition key back on to display "ready"
6) make sure the A/C and heater system controls are set to off
6) Lightly step on the accelerator pedal until the engine starts -then immediately take your foot off the accelerator and let the engine run until it stops by itself.

This completes the procedure.
"
Awatar użytkownika
EFRAIM
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2014, o 23:55
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: bydgoszcz
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: EFRAIM »

lassar@tlen.pl pisze:Sprawa dotyczy odpiecia zasilania na jakis czas - w moim przypadku wymiana rozrzadu.
Ogolnie drodzy uzytkownic RX lub tez innych: nie odkladajcie takich czynnosci bo to sie nie oplaca. U mnie rozrzad w terminie, a okazalo sie, ze to byl ostatni dzwonek. Napinacz rozpieprzony, pompa wody cieknie, pasek zalosny. Rolki wszystkie do wymiany. Przebieg 150 k. Masakra. Ale do rzeczy.

Po wypieciu zasilania kilka rzeczy przestanie dzialac. I tak:

1. Otwieranie szyb automatyczne + sterowniae szybami z pozycji kierowcy. Po ponownym podpieciu zasilania nalezy podejsc do kazdej szyby, opuscic ja do polowy, zamknac, po czym przytrzymac podnoszenie przez min. 3 sek. W tym momencie szyba sie programuje do automatycznego opuszczania (jesli dziala to juz wiadomo ze kierowca tez bedzie mogl nia operowac - w przeciwnym wypadku sprawa od nowa)

2. Ostrzeganie przed niezapietymi pasami znow sie uaktywania (jesli ktos mial wylaczone)

3. Po 2006 roku system hybrydowy musi sie "skalibrowac". Nalezy rozgrzac silnik do temperatury pracy (powyzej 82C wg instrukcji) oraz naladowac baterie do full. W przeciwnym wypadku auto pali po miescie okolo - 20-22 litrow!!!! nie klniemy na forum moja X5 4,8is pali 17 a ma prawie 400 koni!
Do 2006 sprawa jest bardzie skomplikowana bo trzeba to skalibrowac samemu. Serwis twierdzi, ze nie da sie tego zrobic samemu ale to nieprawda. Ja znalazlem instrukcje jak to zrobic, wiec jak ktos chetny...

4.Po zaprogramowaniu szyb nagle zaczal dzialac system pamieci foteli, ktory nie chcial ruszyc wczesniej.

5. Mozna tez zaprogramowac samodzielne zamykanie/otwieranie drzwi czyli antynapad. Trzeba miesc duzo cierpliwosci i obserwowac dwukropek na zegarku :) Dla mnie jakis zart z uzytkownikow.

Na razie to tyle - jak cos jeszcze wyskoczy opisze.
Możesz rozwinąć pkt 5 czyli programowanie zamykania drzwi po ruszeniu autem.
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: franklin1978 »

U mnie po odpięciu akumulatora rozprogramował się szyberdach. Próbowałem metody podobnej do programowania szyb, ale niestety nie działa. Może ktoś wie jak to zrobić?
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Przytrzymaj przycisk do otwierania aż szyberdach wykona pełen cykl (otwarcie - zamknięcie - uchylenie - zamknięcie uchylenia).
Oprócz szyb i szyberdachu trzeba jeszcze zaprogramować klapę bagażnika.
Dodatkowo kasuje się pamięć położenia foteli, lusterek i kierownicy oraz ustawienia alarmu o niezapiętych pasach.
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: franklin1978 »

Dziękuję za pomoc. Szyberdach działa jak należy. A o co chodzi z klapą? Jeśli mógłbyś rozwinąć temat to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: klaus »

Sprawdź czy możesz otworzyć bagażnik przyciskiem z kabiny lub z pilota.
Jak nie to należy otworzyć i zamknąć go ręcznie - w zasadzie na tym polega "zaprogramowanie".
franklin1978
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2015, o 10:21
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: franklin1978 »

Otwieranie działa. myślałem, że można otworzyć bagażnik przez naciśnięcie guzika nad rejestracją. To mnie w zasadzie trochę irytuje. W Audi wystarczyło, że dotknąłem przycisk przy klapie i się otwierała, a tutaj mozna tylko z pilota lub z kabiny.
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: superkb »

ktoś zna procedure na programowanie centralnego zamka? mam ten sam problem po wymianie akumulatora i wszystkie objawy przez was opisane na raz mi wyskoczyly łącznie z tym ze pilot wogole nie raguje, ani centralny zamek manualnie z kluczyka.
anta81
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2016, o 20:34
Model Lexusa: Gs300
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: [RX400h] Wymiana akumulatora - odpiecie zasilania

Post autor: anta81 »

Kolego EFRAIM POMOC JAK TO WSZYSTKO RECZNIE ZAPROGRAMOWAC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości