[IS200] Problem z nawigacją

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Nawigacja

Post autor: DanLexus »

Mam rozumieć że jakaś kostaka nie będzie wpięta do radia?
Dobrze zrozumiałem? Czy może moje oczy ujrzą jakąś samoróbkę typu poprzecinane kable i zamiast 20 pinowej wtyczki 18 pinowa???
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

W radiu powinny byc 2 miejsca na wtyczki. Jedno na wiazke od glosnikow anteny zasilania itd. A drugie miejsce na wtyczke od navi. Wiec raczej samorobek nikt nie zrobil. Będzie wtyknieta tylko jedna standardowa "radiowa" wiazka.
Radia byly rozne. Juz nie pamietam ile rodzajow ale na pewno wiecej niz tylko przed i po liftowe. I moge gdzies info poszukac co bylo z tylu. Ale wydaje mi sie ze gniazdo na navi bylo tylko w dwoch rodzajach. Na przed i po liftowa navi.

Chociaz jak tak mysle. Mial radio z 2000r. A wlozyl zupelnie inne to i piny mogły mu sie nie zgodzic. Ja mialem kiedys opis z radia z 2000r. A mialem lexa z 1999r i juz sie piny niie zgadzaly.... wiec idac Twoim tropem...moze byc i samorobka....np wiazke radiowa udalo mu sie spasowac a z navi sobie nie poradzil....
Najlepiej otworz. Od razu bedzie to widac...
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Nawigacja

Post autor: DanLexus »

Dzięki kolego czyli jutro zrobie tak jak mówisz. Sprawdzę radio i zobaczę jak to wygląda. W razie czego gdzie szukać radia i skąd wiedzieć jakie będzie pasowało skoro jest ich więcej rodzajów niż 2 (przed i polift.)?
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Odp: Nawigacja

Post autor: dommell »

Hmm....to chyba temat rzeka...patrzac np ten watek
viewtopic.php?f=45&t=1639

Koledzy dochodza do az 8 rodzai radia :)

Na necie pelno jest opisow pinow wtyczek itd. Zobacz swoje. Zrob zdjecie. I bedziemy kombinowac :)
Albo po numerze vin tez dojdzie sie jakie radio powinno byc. Serwis powinien pomoc.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Nawigacja

Post autor: DanLexus »

OK
Dzięki
KONKRETNY CZŁOWIEK NA KONKRETNYM FORUM :ok:
Jutro będę wiedział więcej
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Nawigacja

Post autor: KowaLazer »

Gdybyś potrzebował wsparcia co do demontażu to : http://my.is/forums/f63/is300-aux-mod-341142/
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Nawigacja

Post autor: DanLexus »

Jestem już mądrzejszy odnośnie mojej navi. Demontaż navi i radia faktycznie okazał się dziecinnie prosty.
Sprawdziło się to czego się obawiałem tzn kable były cięte :dash: . Najwidoczniej nie poradził sobie z navi i dlatego nie otwiera się przy uruchomieniu samochodu.
I teraz zachodzi kolejne pytanie: Czy warto się tym bawić i szukać pasującego radia i wiązki przewodów czy może zastanowić się nad jakimś fajnym dotykowym, od razu z navi a otwór z ori navi zaślepić?
Może ktoś już coś takiego robił? Na pewno kiedyś widziałem tak zrobionego lexa is200/300
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Zrobić tak by navi się otwierała jest banalne. 3 kabelki i mechanizm navi będzie działał. A to już pierwszy krok aby zamiast ekranu lcd zamontować tam nawigację :) Wielu już to zrobiło. Jest tu gdzieś wątek. Sam takie coś zrobiłem. wstawiłem nawigację blow. No ale to we wcześniejszym lexie. Nie jest to trudne. Jak ktos lubi czasem coś podlubac to sobie poradzi. Poszukaj na forum wątku. Tam wiecej przeczytasz. Tymbardziej ze masz stara navi do ktorej nie wgrasz map polski. A z nawigacja innego producenta mozesz szalec. Filmy muzyka telefon czy kamera cofania. I wszystko w fabrycznej lexusowej ruchomej obudowie :)
Qwerty256
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Brisbane, Australia
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Kontakt:

Re: Nawigacja

Post autor: Qwerty256 »

z ciekawosci navi w is200 jest CD czy DVD ?
Ja w ls400 mialem z CD i nie bylo map polski - wiec mimo ze dzialala - byla beuzyteczna :)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Po lifcie z dvd i sa mapy polski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości