IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych p.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: Marchol »

No i robota na szybko nie pomogła, nie był to przekaźnik znajdujący się w komorze silnika, odpowiada on za światła mijania a nie postoje czy pozycyjne jak zwał tak zwał.
Prąd dochodzi do bezpiecznika , 10 A w kabinie po stronie kierowcy, następnie idzie grubym kablem z wtyczki znajdującej się poniżej bezpieczników w kablu czerwonym i białym, łączy się w jedną wiązkę z innymi i idzie jak by do góry , nie pod progiem... ktoś wie którędy ? czy szukać bo nad głową ? Z tego co mi się wydaje to raczej tak ... ale w którym miejscu żeby coś dało się zmierzyć czy dalej prąd dochodzi , jak by ktoś wiedział to proszę dać znać . Ewentualnie na której stronie tego REPAIR MANUAL można coś znaleźć o tym jak idzie elektryka bo nie widzę tam tego...
Mam co prawda umówiony termin na środę u elektryka ale może samemu coś wymyślę , ewentualnie zaoszczędzę pracy elektrykowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: ccamillo »

przekaźnik od postojowych jest gdzieś pod deska po lewej stronie kierownicy ... sprawdź czy "pyka" przy włączaniu
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: Marchol »

Pyka pyka , i wychodzi napięcie z niego właśnie w te dwa kable czerwony i biały na każdy 12 V więc do tego momentu wszystko jest ok o ile moje rozumowanie jest dobre i prąd wychodzi z skrzynki do kabli a nie na odwrót i to te dwa kable właśnie dostarczają napięcie do przekaźnika...
ktoś ma jakiś pomysł gdzie dalej szukać ?
Obrazek
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: ccamillo »

Ze schematu wynika, ze bezpiecznik "tail" jest odpowiedzialny za pozycyjne ... sprawdzałeś?
Jest po lewej stronie.
Ja strawdzilem u siebie ... jak to bedzie ten to ... :pijak:
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: Marchol »

Bezpiecznik cały . Został sprawdzony jako pierwszy. Ktoś ma może schemat jak idą dalej kable ? Chodzi o taki na aucie ktory pokaże gdzie są schowane nie ideowy .
Obrazek
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: Marchol »

Winna była przetwornica od Angel Eyes...robiła zwarcie i w całym układzie nie było zasilania, całe szczęście że taka pierdoła a nic poważnego :)
Obrazek
ysiu25
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2011, o 14:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Dublin irl
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: ysiu25 »

hey witam mam ten sam problem brak swiatel pozycyjnych tak zwanych:) nie mam pojecia dlaczego? sprawdzalem wszystkie bezpieczniki i sa dobre, pomocy.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: Marchol »

Hey , sprawdź jeszcze czy jak przekręcasz stacyjkę to w skrzynce gdzie są bezpieczniki po stronie kierowcy jest taki charakterystyczny klik, oraz czy jest 12V na bezpieczniku , czy w ogóle płynie tam prąd. Jak tak to zdemontował bym lampę i sprawdził czy dochodzi do niej prąd. Jak tak to wiadomo że coś z lampą, jak nie to masz problem ...
U mnie jedna przetwornica z ringów robiła zwarcie przez co cały układ siadł.
Obrazek
ysiu25
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2011, o 14:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Dublin irl
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: ysiu25 »

dzisiaj jade do lekarza z lexem:) podlaczy go pod kompa i podobno ma wykazac co i jak i gdzie, mam nadzieje za da sie cos zrobic .....
ysiu25
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2011, o 14:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Dublin irl
Kontakt:

Re: IS200 Brak świateł pozycyjnych p+t oraz przeciwmgielnych

Post autor: ysiu25 »

wszystko sprawdzone poszedl bezpiecznik od swiatel pozycyjnych, wymieniony juz i wszystko gra:) dobrze ze to tylko bezpiecznik :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości