[IS200] Wskazówka od paliwa.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

[IS200] Wskazówka od paliwa.

Postprzez dolina » 20 sty 2012, o 12:03

Tak jak w temacie. Nie działa mi wskazówka od paliwa. Gdzie szukać przyczyny? Dodam ze kiedyś odpielem aku i chwilo działało ale potem opadło i znowu to samo. Jakis bezpiecznik jest od tego? Moze czujnik?
dolina
Lex Driver

Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8

Re: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Postprzez michalm320 » 20 sty 2012, o 13:18

A może przyssał się pływak do dna zbiornika? Ja jak wyjeżdżę paliwo niemal że do zera i zatankuje to wskazówka potrafi mi się podnieść dopiero po kilku minutach.
Obrazek
michalm320
Lex Master

Model Lexusa: Celica VII

Postprzez Travis » 20 sty 2012, o 13:47

michalm320 napisał(a):A może przyssał się pływak do dna zbiornika? Ja jak wyjeżdżę paliwo niemal że do zera i zatankuje to wskazówka potrafi mi się podnieść dopiero po kilku minutach.

mam podobnie
Travis
Lex Master

Model Lexusa: GS430 TTE

Postprzez dolina » 20 sty 2012, o 14:33

Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?
dolina
Lex Driver

Model Lexusa: IS300 + E39 4.4 V8

Postprzez Travis » 20 sty 2012, o 14:58

u mnie problem zawsze występuje jak wyjeżdżę bak i część rezerwy. Po zalaniu połówki baku wskazówka wraca dopiero po przejechaniu ok 3-6 km. Raz w ogóle mi nie ruszyła po zatankowaniu za 70zł wyjeździłem to co wlałem i jeszcze raz zatankowałem za 100zł i było git
Travis
Lex Master

Model Lexusa: GS430 TTE

Postprzez Bania » 20 sty 2012, o 17:24

dolina napisał(a):Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?

Mam to samo, jeżdżąc na gazie wskaźnik benzyny po kilku dniach opada praktycznie do zera (a czasem nawet poniżej), pomimo że w baku jest 15-20 litrów.
Jak złapie przechył, albo po dłuższym postoju wraca do normy, a nawet wskakuje wyżej.
Dziwna sytuacja, myślałem że to wina zapowietrzonego baku (wiadomo - duży zbiornik, mało benzyny) po poprzednim właścicielu.
PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
Bania
Lex user

Model Lexusa: IS200 A/T

Postprzez Mariano » 20 sty 2012, o 20:15

Bania napisał(a):PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:

z reguły jeźdze do "końca" zdarza się zatankować 67 litrów akże obstawiam 70!
WTRYSKIWACZE DENSO SPRZEDAŻ GWARANCJA
Mariano
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez LinkPL » 20 sty 2012, o 21:39

Ten typ tak ma ... Jeśli tankujesz 10 litrów co jakiś czas, to non stop będzie się żyd palił, bo skazówka jest estymowana na podstawie wyliczeń komputera co do spalania. Nie wiem po co to wymyślili, ale tak jest. Jak już masz mało to ona ciągle będzie leżeć ... Ja zawsze staram się utrzymywać ją w pionie i u mnie raczej rzadko leży ...

Zatankuj do pełna i pośmigaj trochę, pewnie będzie Ci stała ... :crazy:
How far We can go ...
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Postprzez lukas78 » 23 sty 2012, o 23:27

Bania napisał(a):
dolina napisał(a):Moze cos w tym byc. Samochód mam zgazowany i paliwa za dużo w nim zazwyczaj nie ma. To teraz jak się do tego zabrać mniej więcej? Czy tu już mechanika trzeba?

Mam to samo, jeżdżąc na gazie wskaźnik benzyny po kilku dniach opada praktycznie do zera (a czasem nawet poniżej), pomimo że w baku jest 15-20 litrów.
Jak złapie przechył, albo po dłuższym postoju wraca do normy, a nawet wskakuje wyżej.
Dziwna sytuacja, myślałem że to wina zapowietrzonego baku (wiadomo - duży zbiornik, mało benzyny) po poprzednim właścicielu.
PS: Jaka jest rzeczywista pojemność zbiorniku paliwa? W Internecie wyczytałem że 64litry, inne źródła mówią że 70, a sam niestety jeszcze nie miałem okazji się przekonać :roll:

Jeśli jest lpg to opadający wskaźnik paliwa jest normą w :LEXUS: (komputer pomimo iż się jeździ na lpg pokazuje zużycie paliwa) - temat był już wcześniej wałkowany w innych wątkach - a tu jest lekarstwo na tą bolączkę http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=97&t=5223 ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
lukas78
Lex Master

Model Lexusa: GS 300

Odp: [IS200] Wskazówka od paliwa.

Postprzez Damian87 » 24 kwi 2014, o 22:27

A może da radę zresetować wskaźnik paliwa poprzez wyciągnięcie na chwilę któregoś bezpiecznika?
Damian87
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Następna strona

Powrót do Elektryka