IS200 problem z zamykaniem drzwi

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
volcano44
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2012, o 20:36
Model Lexusa: IS 200 Sport / 2000
Skąd:: Gravesend
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: volcano44 »

A ja mam inny problem po wyjęci kluczyka ze stacyjki natychmiast następuje blokada wszystkich drzwi i nie ma siły by je otworzyć. Dopiero ponowne włożenie kluczyka i przekręcenie do pozycji ON pozwala na odblokowanie drzwi przyciskiem w drzwiach do blokady wszystkich drzwi. teraz muszę je fizycznie otworzyć i dopiero wyjąć kluczyk bo po wyjęciu znów nastepuje natychmiastowa blokada.
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: janasek »

volcano44 pisze:A ja mam inny problem po wyjęci kluczyka ze stacyjki natychmiast następuje blokada wszystkich drzwi i nie ma siły by je otworzyć. Dopiero ponowne włożenie kluczyka i przekręcenie do pozycji ON pozwala na odblokowanie drzwi przyciskiem w drzwiach do blokady wszystkich drzwi. teraz muszę je fizycznie otworzyć i dopiero wyjąć kluczyk bo po wyjęciu znów nastepuje natychmiastowa blokada.
Sprawdz na początek sterownik centralki i zrób od nowa kodowanie kluczyka. Może pomoże a jak nie to elektryk musi sprawdzic krok po kroku cały system centralnego zamykania drzwi.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 3 sty 2013, o 09:24 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: mikrus »

witam

podepnę się pod temat ponieważ mam mały problem (jestem świeżym użytkownikiem IS'a więc może tak ma być). Chodzi konkretnie o to, że nie mogę otworzyć samochodu manualnie z kluczyka. Gdy otwieram/zamykam z pilota wszystko chodzi ok, ale problem pojawia się w momencie kiedy chcę zamknąć ręcznie. Może nawet tym bym się nie przejmował tak bardzo gdyby nie fakt, że w przypadku rozładowania akumulatora pojawiłby się problem... czy ktoś ma jakieś sugestie? Nie wiem na ile to istotne, ale IS jest z 2004 r.
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: dS »

może drzwi pochodzą z innego auta i dlatego kluczyk nie pasuje, albo coś nie tak kręcisz tym kluczykiem
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: mikrus »

nie no kręcę normalnie, a drzwi są raczej z tego auta, nie sądzę by były wymieniane, bo kluczyk pasuje i można przekręcić, po prostu nie widać reakcji przy przekręcaniu :) trochę dziwne, dlatego zapytałem Was o zdanie


----------------------------------

problem nieaktualny, okazało się, że wszystko działa, ale przyzwyczajony byłem do Vectry gdzie przy otwarciu kluczyka otwierały się wszystkie drzwi. Tu otwierają się tylko drzwi kierowcy i to jeszcze bezszelestnie ;)
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
highcontrast
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 27 paź 2010, o 04:00
Model Lexusa: is200
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: highcontrast »

mam pytanie, gdzie się znajduje fizycznie w is 200 (tzn w którym miejscu) ten modułu centralnego zamka? teraz mam problem z otwieraniem i stwierdzam ze to chyba wilgoć i mrozy, wiec pewnie trzeba coś przeczyścić. Ktoś koledzy wie gdzie to? jak się tam dostać, być moze jest jakiś łatwy dostęp?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 problem z zamykaniem drzwi

Post autor: janasek »

Na dole tylniego słupka ale nie pamięta lewego czy prawego... Dojście albo od bagaznika albo trzeba zdemontować kanape tylnią...
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości