[LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: MPower »

Nie wiem , czy dobrze myślę, ale rozumiem, że ten czujnik powoduje włączenie wentylatora po przekroczeniu odpowiedniej temperatury płynu w chłodnicy przy wyłączonej klimatyzacji. Wspomaga wisko?
Tylko dlaczego nie uruchamia go przycisk A/C? Czy na włączenie wentylatora mają wpływ jeszcze jakieś inne czujniki, bezpieczniki, przekaźniki?
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: tofex »

Dokładnie tak jak piszesz, niestety nie wiem co steruje wiatrakiem po włączeniu A/C, niewątpliwie rusza po włączeniu klimy niezależnie od temp.silnika. Bezpieczniki to napewno warto sprawdzić. Mimo wszystko zabacz, czy czujnik włącza wentylator na wolnych po nagrzaniu. Możesz też wypiąć przewody z czujnika (wentylator będzie chodził)i pojeździć- zobaczysz czy temperatura będzie rosła. U mnie stoi jak zaczarowana ok. 1 mm nad środkową kreską.
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: MPower »

Wracam ponownie z problemem wentylatora :).
Znalazłem przekaźniki od wentylatora klimatyzacji. Z tego co widzę na pokrywce od skrzynki przekaźników są zaznaczone 3 sztuki: FAN No1, FAN No2 i FAN No3. W moim LS-ie mam włożone tylko przekaźniki FAN No1 i FAN No2.
Czy ktoś z użytkowników Lexus'a podpowie mi , czy ten przekaźnik powinien być - jakie jest jego zadanie? Z tego co zauważyłem to No 1 jest od pierwszego biegu, No2 od drugiego. Czy w Waszych Lexus'ach macie włożony przekaźnik FAN No 3?
U mnie skrzyneczka z tymi przekaźnikami jest pod przednią prawą lampą (stojąc twarzą do maski, lampa od kierowcy).
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: MPower »

Mam jeszcze jedno pytanie związane z wentylatorem klimatyzacji.
Chodzi mi o przekaźniki wentylatora (Fan Relay). Przeglądam toyodiy i zastanawia mnie , że w wersji europejskiej są 3 przekaźnik (relay fan no 1 , no 2 i no3), a w wersji kanadayjskiej wg katalogu są dwa przekaźniki. Oto zdjęcia z katalogu dla wersji canada( po lewej stronie) i europa( po prawej stronie):

Obrazek Obrazek

Czy ktoś wie dlaczego tak jest?
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: MPower »

W końcu ruszył wentylator :dance3: . Powód był banalny - mała ilość czynnika chłodzącego w układzie. Dzisiaj byłem nabić klimatyzację - okazało się, że było tylko 220g, a powinno być 700-750 g. Po całej operacji nabijania po uruchomieniu samochodu i włączeniu klimatyzacji wentylator załączył się.
W aucie teraz lodówka (aż za zimno) i wskazówka od temperatury silnika nie rośnie.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Klimatyzacja - wentylatory + check

Post autor: prosperopro »

ciesze sie bardzo ale od tego trzeba bylo zaczac! dobry fachowiec dolalby jeszcze czynnika i zaprosil za 3 dni w celu zobaczenia czy cisnienie sie utrzymuje i czy nigdzie nie ma wycieku. ;) Pozdro ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości