Klimatyzacja przestała działać

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Klimatyzacja nie działa...

Post autor: Lukas »

Udało się ogarnąć sprawę. Okazało się, że nieszczelny/niedokręcony był jeden z przewodów i gaz uciekł niestety.
Już wszystko wróciło do normy.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kowal
Lex user
Posty: 202
Rejestracja: 29 gru 2011, o 04:08
Model Lexusa: Yaris mk3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klimatyzacja nie działa...

Post autor: Kowal »

Witam,
podczepię się pod temat.

Nie wiem czy to od nadmiernej temperatury, czy może coś jest niesprawne mechaniczne. Jest obecnie 34 stopnie i kiedy stawałem na światłach klimatyzacja po chwili zaczęła mrugać (guzik A/C na ekranie dotykowym). Wystarczyło wyłączyć i włączyć i działała normalnie. Czy jest możliwe że dla bezpieczeństwa się wyłącza by się nie zagotować, czy sprawdzać mechanicznie? Czynnik był dobijany w kwietniu, a przed dobiciem (było poniżej 50% czynnika) pracowała poprawnie.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Klimatyzacja nie działa...

Post autor: maniek_ls400 »

Podłącz kompa i sprawdź błędy. Może być za mało czynnika, to że był dobijany nie gwarantuje, że nie uciekł - potrzebne na to są minuty a nie miesiące..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Bery
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2012, o 08:41
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tuszyn
Kontakt:

IS 250 manual klimatyzacja

Post autor: Bery »

Witam
mam taki problem , przejechalem dzis moim autem dosc dluga trase okolo 600 km i na samym koncu juz pod domem , na ekranie wyswietlilo mi sie check air conditioner , wiec stanalem na chwile , wylaczylem klime, potem ja wlaczylem auto zaczelo glupiec, mianowicie bardzo zaczely skakac obroty , az w koncu zgaslo , mialem problem z odpaleniem kilka razy go krecilem , a ze mam dosc slaby akumulator , wiec auto zdechlo , odpalilem go kablami , ale komunikat nadal sie wyswietla i klima nie chlodzi , a teraz jak ja zalaczam naciskajac na auto , to slychac jakis pisk i bardzo smierdzi spalenizna gdzies w okolicach silnika :( dodam jeszcze ze czasem jak jest wyzsza temperatura powietrza , to raz na jakis czas cos sie wlacza jakby pod schowkiem pasazera , cos bardzo trzeszczy i po 30 sek wylacza sie , ma ktos jakis pomosl co to wszystko moze byc :(
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyzacja przestała działać

Post autor: turkus »

A jak wyglądają silniki od regulacji klap nagrzewnicy w mk II? U mnie w mk I ostatnio klima "nie działała" bo świeżo wymieniony silnik mieszalnika powietrza ( znajduje się właśnie przy schowku, był wymieniony ze względu na standardową usterkę - chrobotanie) był niedokrecony. W ogóle się nie przestawiał i nie ważne czy z załączoną klimą, czy bez, cały czas wiało ciepłym powietrzem. Może warto zajrzeć i sprawdzić, to trzeszczenie w okolicach schowka też może się stamtąd brać
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Klimatyzacja przestała działać

Post autor: owczar »

Według mnie stanęła sprężarka. Spowodowało to zdławienie silnika na wolnych obrotach.

Teraz po włączeniu pasek się ślizga na kole pasowym sprężarki i zaczyna się przypalać.

Problem pod schowkiem, to tak jak turkus napisała. Może być problem z silnikiem sterującym klapą. Przeskakują zęby i stąd trzeszczenie.
Bery
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2012, o 08:41
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Tuszyn
Kontakt:

Re: Klimatyzacja przestała działać

Post autor: Bery »

wiec tak ,jescze usterki nie naprawilem , tzn okazalo sie ze sprezarka jest zatarta tzn ze jak ja sie wlaczylo to az iskry szly:/ wymienilem na inna sprezarke ( uzywana ) na chlodnice ( skraplacz ) nowy, zrobilem cala proznie czyszczenie ukladu, a klimatyzacja nadal nie dziala, tzn zalacza sie a po minucie przestaje dzialac ( kreci sie ) ale nie toczy czy jakos tak , tak tlumaczych mechanik i teraz nie mam pojecia czy uzywana sprezarka ktora zalozylem jest rowniez uszkodzona czy jest jakis blad w komputerze czy bog wie co jeszcze :( a to chrobotanie to w ogole chyba inny problem nie zwiazany z zatarciem klimy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości