Lampy IS200 - szukam nowych

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Kukis »

Witam!

Padłem ostatnio ofiarą wandalizmu :angry: Ktoś pobił mi jedna lampę, drugą mocno porysował (urwały się też zaczepy w obu lampach) i połamał zderzak... Na szczęście posiadam AC, tylko teraz mam pytanko do Was. Gdzie mogę znaleźć nowe lampy? Mam złoty pakiet AC, więc prawdopodobnie zdecyduje się na zakup oryginalnych lamp lub jakiś dobrych zamienników. To samo dotyczy zderzaka... Znacie jakieś strony, bądź firmy, które handlują tego typu częściami? Na allegro niestety nie znalazłem nic nowego, poza lampami, które nie ukrywam mi się podobają - tego typu http://moto.allegro.pl/lampy-reflektory ... 86455.html Niestety nie posiadają one homologacji :/ jak to wygląda prawnie u nas? Nie można legalnie na nich jeździć? Ogólnie interesowałyby mnie lampy z czarnym środkiem, nie koniecznie musi być soczewka, a tym bardziej ringi(nie podłączyłbym go i tak bo :LEXUS: to nie BMW) są u nas takie gdzieś? Bo widziałem na ebayu, ale to od IS300 ponoć nie pasują do IS200 :( Pomożcie!
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Travis »

Rozumiem że miałeś oryginalne xenony, bo jak nie i nie masz sprysków to nawet nie zawracaj sobie głowy tymi wynalazkami. Nie ma homologacji - duże prawdopodobieństwo że Ci zabiorą dowód przy kontroli drogowej. Jedyne źródło jak dla mnie to chyba ASO. No chyba że w intercar'sie idzie dostać.
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Kukis »

Niestety posiadam tylko HID-y :/ ostatnio po 2 latach czepiła się mnie policja w Toruniu, na szczęście miałem żarówki na zmianę więc ocaliłem dowód i skończyło się tylko na 50 zł... A żadnych lamp z czarnym środkiem nie znajdę u nas? Pozostaje przeróbka samemu?
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Travis »

Kiedyś widziałem jedną lampę z czarnym środkiem na allegro - był to xenon. na ebay (usa) też masz dużo :-)
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Kukis »

No ale to są lampy do IS300 a one nie pasują do IS200 bez przeróbek podobno :( a nie chce mi się bawić w wycinanie elementów...
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Travis »

lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: lukas78 »

Kukis pisze:Witam!
Na allegro niestety nie znalazłem nic nowego, poza lampami, które nie ukrywam mi się podobają - tego typu http://moto.allegro.pl/lampy-reflektory ... 86455.html Niestety nie posiadają one homologacji :/ jak to wygląda prawnie u nas? Nie można legalnie na nich jeździć? Pomożcie!
Takie lampy co zapodałeś w linku ma u nas na forum kolega Flash przy swoim IS 300 - pogadaj z nim to Ci powie co i jak z nimi. Widziałem te lampy u niego na zlocie i powiem Ci, że na żywca wyglądają jeszcze lepiej niż na foto. Oczywiście to kwestia gustu.

ps.mi ostatnio przed zlotem też pały z Torunia zabrały dowód za hidy :lame:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Lampy IS200 - szukam nowych

Post autor: Kukis »

Ja to za przeróbkę się nie biorę bo na pewno bym coś zepsuł xD tym bardziej nowe lampy... Kurde tylko same lewe te lampy, co wszyscy "walą" stroną pasażera :P? No mi się podobają te lampy i fajna sprawa ta soczewka - dużo lepsze światło. Ringu nigdy bym nie podłączył a nawet pokusiłbym się o jego demontaż ;) ale te ledy są fajne.. może to robić za daylighty czy nie bardzo? Co do psiarni w Toruniu - to robią nagonkę co jakiś czas... Ja byłem 10-ty, którego zatrzymali :P z tej ekipy tylko jeszcze jeden miał żarówki na zmianę i zachował przez to dowód ;) Stoją na Olsztyńskiej przed torami, tam mają duży plac, gdzie zbierają dobre "żniwo" :/
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości