Solar Sensor IS200

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Solar Sensor IS200

Post autor: Damian87 »

co to jest ten "solar sensor"? myślałem że to jest od automatycznego włanczania świateł ale u mnie nie ma tego na przełączniku, a sensor na podszybiu jest...
Awatar użytkownika
Flash
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 16 paź 2010, o 20:27
Model Lexusa: IS200; IS300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: Flash »

Czujnik "nasłonecznienia", podpowiada automatycznej klimatyzacji jak mocno nagrzewa się buda
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: Damian87 »

ale jak to się ma do samej klimatyzacji? jak czujnik jest mocno nasłoneczniony to mocniej chłodzi czy jak? myślałem że za intensywność chłodzenia odpowiada to na ile stopni C. nastawimy klimę..
..aha czemu nieraz jak ustawię nawiew na szyby to klima sama się włącza?
Awatar użytkownika
Bania
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2011, o 12:59
Model Lexusa: IS200 A/T
Skąd:: T K
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: Bania »

Domyślnie przy ustawieniu nawiewu na szybę A/C się załącza, bez obaw u mnie jest to samo :)
Jak wiadomo łatwiej 'wysuszyć' szybę na klimie niż bez niej ;)
...no matter how hard u try, u can't stop me now...
KRYSPIN

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: KRYSPIN »

Damian87 pisze:ale jak to się ma do samej klimatyzacji? jak czujnik jest mocno nasłoneczniony to mocniej chłodzi czy jak? myślałem że za intensywność chłodzenia odpowiada to na ile stopni C. nastawimy klimę.
solar sensor pomaga z sterowaniu klimatyzacją, a dokładniej jeśli czujnik stwierdzi, że np na deskę świeci słońce to wzmocni nawiew, może zmienić rozkład nadmuchu, włączy wcześniej sprężarkę wszystko po to aby kierowca miał jak najmniejsze poczucie wzrostu temperatury z tytułu nasłonecznienia auta, natomiast samo ustawienie temperatury jest wartością względna orientacyjną, w niektórych lexusach można zmieniać punkt odniesienia stopni C lub F,
Damian87 pisze:..aha czemu nieraz jak ustawię nawiew na szyby to klima sama się włącza?
ponieważ praca klimatyzacji powoduje osuszanie wnętrza ( piekące spojówki przy dłuższej jeździe w lecie z włączoną klimą) a co za tym idzie dzięki temu szybciej "znika" zaparowanie szyb...

W przypadku gdy włączasz przycisk AUTO klima włącza się z automatu ale można to przeprogramować, iż tak nie będzie .
Damian7546
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 sie 2014, o 19:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: Damian7546 »

Witam, odświeżam temat.
Podłączyłem ostatnio u mechanika mojego is200 do komputera i pokazuje że jest błąd czujnka nasłonecznienia w AC. Spotkał się ktoś z takim problemem ? Można taki czujnik gdzieś kupić ?
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: gs300gs300 »

Też czasami pojawia się u mnie taki błąd ale nie zaobserwowałem jakiś objawów w postaci złej pracy klimatyzacji.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: endrju1 »

Niekiedy taki błąd się pokazuje jak jest po protu ciemno, zaś przy podpinaniu w dzień błędu nie ma.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Solar Sensor IS200

Post autor: blue »

Ten błąd to rzecz normalna. Pokazuje się zawsze w zaciemnionym pomieszczeniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości