IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: lexrwd »

Ma ktoś może pomysł? Wchodzę do auta, włączam, a tu napis... Program cannot be read, please contact a dealer.... Wszystko było ok, tak o, po prostu... Żadnego ostrzeżenia. Navi spolszczone ponad rok temu, działo bez zarzutu. Płyty nie da się wyciągnąć, bo navi nie reaguje na przyciski po prawej stronie ekranu: Menu, Map, Dest. Po lewej (Audio, Info, itd.) - działają bez zastrzeżeń.... Pomocy :)
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: q3_ »

Pierwsze co przychodzi do głowy to uszkodzona lub brudna płyta. Z tego co zauważyłem, płyty w napędzie mocno się nagrzewają - mogą po jakimś czasie nabywać problemów. Podobnie z brudem. Niestety sporo kurzu się zbiera na płytach i może powodować problemy z odczytem. Miałem problem (chyba opisywałem na forum) z wyciągnięciem płyty z napędu - skończyło się rozebraniem konsoli, wyciągnięciem napędu i wyszarpaniem płyty na siłę.
Awatar użytkownika
stecik
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:11
Model Lexusa: IS 250
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: stecik »

Przy takim komunikacje aby wyciągnąc płytę nalezy przy jej uruchamianiu kliknać parę razy w prawy górny róg ekranu. Płyta powinna wyjśc - ja miałem taką samą sytuację.
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: lexrwd »

Wielkie dzięki. Sytuacja opanowana. Płyta nie była brudna - nie była wyjmowana ponad rok, poza tym, kurz tam się nie dostaje, bo czytnik znajduje się pod panelem z zegarkiem i włącznikiem awaryjnych. Rzeczywiście, udało się ją wyjąć tak jak stecik napisał, a po ponownym załadowaniu wszystko działa. Instrukcję znalazłem tutaj: http://www.clublexus.com/forums/is-f/60 ... power.html , może się komuś przyda.
Awatar użytkownika
stecik
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 sty 2011, o 14:11
Model Lexusa: IS 250
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: stecik »

Super że się udało. Jaka masz wersję tej nawigacji ?
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: IS220d - Nawigacja - Program cannot be read - nie działa

Post autor: lexrwd »

nie wiem? :) jak to sprawdzić ? 2008 rok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość