[IS200] Sonda Lambda

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

[IS200] Sonda Lambda

Post autor: dommell »

Witam,
nie mogę znaleźć nigdzie jakie numery ma ostatnia, w układzie wydechowym, sonda lambda. Ta co ma złącze pod fotelem kierowcy, za katalizatorem.
Wiem, że sondy:
1. przy pierwszych trzech cylindrach, taka z krótkim przewodem to:
TOYOTA
89465-53030
DENSO....
2. przy ostatnich trzech cylindrach, taka z dłuższym przewodem to:
TOYOTA
89465-53040
DENSO.....
3. no właśnie, o tej nie wiem nic....ma ktoś na nią namiary? numer TOYOTY albo chociaż DENSO?
Ona jest z takim dłuższym przewodem, z zatyczka do podłogi.

Szukałem już wszędzie i nie mogę takiej informacji nigdzie znaleźć :(

Wydaję mi się, że to będzie 89465-53050 ale pewności nie mam. No i przydałby sie numer DENSO, czyli DOX-....
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: tomekb »

w poniedzialek cos sie dowiem
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: hydrant23 »

http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/inde ... taj&id=703
te stronke podalem po to abys zdecydowal czy kupic sonde ori czy uniwersalna identyczna ... jesli przerazi Cie cena ori co niestety moze sie zdazyc ,mozna ja zastapic uniwersalna denso lub ngk w rozsadnej cenie
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: dommell »

link się coś źle otwiera. A pewnie tam jakiś artykuł jest. Bym sobie poczytał. A ja myślałem, żeby używaną oryginalną kupić. Cena dużo niższa. Z małym przebiegiem da się znaleźć. No ale jakbys mógł link poprawić to z chęcia przeczytam co tam o uniwerslanych jest napisane.


chyba znalazłem ten artykuł:
http://www.swiatmotoryzacji.com.pl/index.php?modul=numery&page=czytaj&id=703
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: dommell »

Dobra, rozwiązałem problem sam. Trzecia sonda za katalizatorem to tak jak podejrzewałem TOYTA 89465-53050 (Denso 0510).
Według mnie, wszystkie trzy sondy są takie same. Końcówki numerów są różne prawdopodobnie żeby wyróżnić ich przewody. Pierwsza ma najkrótszy, druga długi, trzecia długi z gumową zatyczką do podłogi. Ale pewnie podłączając pierwszą w miejsce trzeciej itd. będzie ten sam efekt. No ale to już są moje domysły. Może kiedy będę miał więcej czasu to się pobawie i to potestuje. Postaram się też udokumentować zdjęciami wymianę sondy za katalizatorem :) bo mnie to właśnie czeka w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: carinus »

Prawdopodobnie będzie tak jak sam napisałeś że numery sa wyróżnikiem długości stosowanych przewodów,bo same typy sondy będę identyczne.Nie mamy tutaj do czynienia z silnikiem na mieszanke ubogą lub różnymi mocowaniami samej sondy.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: hydrant23 »

http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technol ... nd-lambda/ tutaj zdobywalem wiedze gdy wymienialem-szukalem sondy , gdy juz kupilem uniwersalna jest do niej dolaczona dokladna instrukcja z rysunkami jak laczyc wtyczke ori z uniwersalna sonda , sam tak zrobilem i auto odzyskalo werwe...koszt 150zl + 20zl wymiana (i z 30min na schludne polaczenie wtyczki z sonda)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: dommell »

a ktoś z Was wymieniał tą sondę za katalizatorem? Coprawda po ciemku patrzyłem pod siedzenie, ale nie mogę znaleźć wtyczki. A już o przeciągnięciu sondy przez otwór to pewnie można zapomnieć. Czy trzeba jakoś rozchylać podłogę?? Przecież to kupa roboty będzie, łącznie z rozbieraniem siedzenia, pewnie progu itd itp. Podłoga jest jedną całością, więc całą ćwiartkę pod kierowcą musiałbym odchylać? Chyba, że podołam przez te małe otworki gdzie są wtyczki od zasilania siedzenia i airbaga. Kurde, prosta sprawa nagle mi tu rośnie to ogromnej :) może ktoś już to robił i ma patent? :) Ale chyba czy tak czy tak to bez odkręcenia siedzenia to się nie obejdzie.


Hmm, mam pomysł, o ile znajdę wtyczkę pod siedzeniem. Do końca przywiąże sznurek, potem jak wyjmę to nową przywiążę i sprawa załatwiona....ale może ktoś jednak ma inny pomysł :)
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: Rici »

I jak sobie poradziles ? Dzisiaj mnie czeka poszukiwanie kostki oraz przeciaganie sondy? Poradzi ktoś ?
Obrazek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] Sonda Lambda

Post autor: maniek_ls400 »

Ja wymieniałem w LS430 - zrobiłem to z gruntu - podniosłem zawias i wczołgałem się pod leśka. Po krótkiej walce (WD40 czy inny tego typu specyfik) i uzyciu rozciętego klucza poruszyłem sondę. W środku należało odgiąć tapicerkę od strony wewnętrznej(podniosłem prawie całą podłogę u pasażea( i pomagając sobie kamerą z telefonu nagrałem jak idą kable by potem bez patrzenia (nie było jak wsadzić głowy) zlokalizować wtyczkę, 10 minut zabawy i była odpięta, wtedy nura pod samochód i wyciąganie kabla dołem..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości