Is300 Poziomowanie xenonów...

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: twiti7 »

Najprawdopodobniej padł ci tylni, jest przy wahaczu. Przedni widać jak zdejmiesz koło od strony kierowcy tylnego też szukaj po stronie kierowcy.
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: maro85 »

Dzieki mam nadzieje ze,go zreanimuje ;-)
a_rek
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 21:33
Model Lexusa: 0s
Skąd:: GLIWICE
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: a_rek »

Ostatnio u mnie tez się zapalała kontrolka, po czym po kilku sekundach znikała. Później załaczała się przy mocnych skrętach, aż zaczeła świecić. Tak więc wczoraj dobrałem się do czujników, tylni w środku był jak nowy, przedni miał już tylko rdze w miejscu jednej z spreżynek. Wyczyściłem, wymieniłem sprężynkę, jednak w miejscu gdzie sprezyna padła, padł też pin z wtyczki. Dorobiłem nowy, zresetowałem kompa, kontrlaka znikła, ale na testowej jeżdzie po polnej drozce znowu się pojawiła.
Myślicie, że bład powoduje inna spężynka, dorobiony pin? - bo raczej złożyć źle się tego nie da.
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: twiti7 »

A masz miernik/omomierz sprawdź czy czujnik w całym zakresie podaje jakieś wartości bez nagłej zmiany skoku i czy w ogóle podaje. Bo może źle kontaktuje albo jest ścieżka potencjometru uszkodzona.
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: motorzysta95 »

A czy ma ktoś, lub może zrobić fotki tego czujnika z tyłu, jak i gdzie powinien być przykręcony ? Bardzo proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: forest »

znajduje się on chyba na lewym wahaczu (o ile pamiętam) wygląda jak taki mały łącznik stabilizatora przyczepiony do wahacza dolnego
nie znajduje się blisko koła więc musisz wsadzić głowę głęboko pod auto ;)
SC430 '2002
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: motorzysta95 »

Ja wiem, tylko aktualnie jest zdemontowany i chciałbym wiedzieć jak go przykręcić żeby było ok :)
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: motorzysta95 »

Zakupiłem czujnik na oś tylną, zamontowałem go (jeden pin z wtyczki od samochodu był uszkodzony) znajomy elektryk naprawił mi to. Kontrolka już nie świeci cały czas ale zapala się się jeszcze. Czy może to być przyczyną że mam spaloną jedną żarówkę od postojówki ? Na komputerze nie ma żadnego błędu. Czy mam go jakoś zresetować po założeniu tego czujnika ? Co może być przyczyną ? Sprężynki zepsuły się w środku ?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: Dawid0ss »

motorzysta95 pisze:Zakupiłem czujnik na oś tylną, zamontowałem go (jeden pin z wtyczki od samochodu był uszkodzony) znajomy elektryk naprawił mi to. Kontrolka już nie świeci cały czas ale zapala się się jeszcze. Czy może to być przyczyną że mam spaloną jedną żarówkę od postojówki ? Na komputerze nie ma żadnego błędu. Czy mam go jakoś zresetować po założeniu tego czujnika ? Co może być przyczyną ? Sprężynki zepsuły się w środku ?
Jeśli masz błąd dotyczący poziomowania świateł, to na pewno nie generuje go spalona żarówka.
Pzdr
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: Is300 Poziomowanie xenonów...

Post autor: motorzysta95 »

Ok, jakieś inne pomysły ? Bo one normalnie się poziomują jak włączam lampy itp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości