Elektryczna kierownica

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.

Elektryczna kierownica

Postprzez geniusz » 11 lis 2012, o 21:18

Witam wymieniłem silniki od kiery w moim lexie ale mam problem ponieważ działą tylko podnoszenie i opuszczenie ale nie działa druga funkcja wysuwania i chowania.
W dodatku haczyk jest w tym, że sterownik ma w pamięci ostatnio pozycję kiery przed wymianą bo musiałem ręcznie go przekręcić aby uzyskać pełen zakres przesuwu Ma stary silnik rozebrałem ale tam jeśli jest jakiś enkoder to jest on typu nieskończonego bo można kręcić bez końca ale moduł musi mieć pamięć bo to on zatrzymał dalszy przesuw kierownicy.
Słyszałem że oprócz cieci OBD jest również jakaś w stylu komfort która odpowiada za pozostałem elektryczne elementy.
Ma ktoś takie urządzenie diagnostyczne i może jest okolicy poznania.
Lub inna opcja jak można skalibrować silniki względem ustawień w module?
geniusz
Lex user

Model Lexusa: LS 400

Elektryczna kolumna kierownicza GSMKII

Postprzez Yarecki » 10 cze 2014, o 19:08

Nie bawiłem się softem pod kątem możliwości sterowania kolumny, może ktoś to robił przede mną i wie czy można wyłączyć jej składanie i rozkładanie po włożeniu i i wyjęciu kluczyka :?:
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Re: Elektryczna kolumna kierownicza GSMKII

Postprzez Yarecki » 12 cze 2014, o 13:33

Yarecki napisał(a):Nie bawiłem się softem pod kątem możliwości sterowania kolumny, może ktoś to robił przede mną i wie czy można wyłączyć jej składanie i rozkładanie po włożeniu i i wyjęciu kluczyka :?:

Nikt nic nie wie w temacie :?:
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Powrót do Elektryka